DROPS Lace
DROPS Lace
70% alpaka, 30% siid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
DROPS SS24
DROPS 186-26
DROPS disain: mudel nr la-036
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus salli keskel umbes 64 cm, laius ülaserval umbes 180 cm.
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 50 g/400 m (kuulub lõngagruppi A)
100 g värv nr 6790, kuningliksinine

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

KOETIHEDUS
Õlasall niisutatakse ja venitatakse pärast valmimist, seetõttu ei ole koetihedus tähtis. Aga et teada, kas kood liiga tugevalt või lõdvalt, tee 3 mm varrastega parempidises koes proovilapp.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Lace
DROPS Lace
70% alpaka, 30% siid
Tootmisest maas
leia alternatiivid

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.7. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

MAHAKUDUMISE NIPP
Et mahakudumise äär ei jääks kiskuma, tee aegajalt õhksilmuseid. Tee õhksilmuseid eelmise rea õhksilmuste kohale ja koo maha nagu tavalised silmused. Ära pinguta liialt lõnga. Vajadusel võta suuremad vardad.

VIIMISTLUS
Kasutades teist lõngagrupi A lõnga, ei ole vaja valmis õlasalli palju venitada, vaid niisuta ja tõmba laiali. Lase kuivada. Vormimist peab kordama alati pärast pesu.
----------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks. Kootakse ülevalt alla. Loo 5 silmust 3 mm ringvarrastele Lace lõngaga. Koo järgmised 2 rida nii:
1. RIDA (= töö parem pool): koo 1 ääresilmus RIPSKOES - vaata ülevalt, 1 õhksilmus, 1 silmus parempidises koes, 1 õhksilmus, 1 silmus parempidises koes, 1 õhksilmus, 1 silmus parempidises koes, 1 õhksilmus ja 1 ääresilmus ripskoes.
2. RIDA (= töö pahem pool): 2 ääresilmust ripskoes, koo pahempidi kuni jääb 2 silmust, koo 2 ääresilmust ripskoes = 9 silmust on vardal.

Siis koo skeeme A.1 ja A.2 järgmiselt: koo skeemi A.1 esimesed 4 silmust, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus – kootakse koguaeg parempidises koes), koo skeemi A.2 viimased 4 silmust.
Koo niimoodi skeeme A.1 ja A.2, kuni need on tehtud vertikaalselt = 81 silmust vardal.
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Nüüd jätka mustriga ja kasvatustega nagu enne skeemidel A1 ja A.2.
Rea alguses ja lõpus kasvatatakse 2 silmust ja ka mõlemal pool keskmist silmust. Jälgi, et augurida oleks alati üksteise kohal ja mõlemal pool keskmist silmust oleks vähemalt 5 silmust parempidises koes.
Koo, kuni on kasvatatud kokku 54 korda ja vardal on 333 silmust (= 166 silmust mõlemal pool keskmist silmust).

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo skeemi A.3 järgmised 4 silmust, kord skeemi A.4 järgmised 156 silmust (= 12 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.5 järgmised 6 silmust, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), koo skeemi A.6 järgmised 6 silmust, korda skeemi A.4 järgmised 156 silmust (= 12 mustrikordust laiuses), skeemi A.7 viimased 4 silmust. Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = 555 silmust vardal.
Koo 2 ripsivalli (4 rida ripskoes). Loe MAHAKUDUMISE NIPPI ja koo silmused maha. Katkesta ja kinnita lõng.

VENITAMINE
Tee õlasall käesoojas vees märjaks, pigista vesi välja – ära vääna kõvasti. Siis keera õlasall rätiku sisse ja pigista veel - sall peaks olema ainult niiske.
Kui kasutad teist lõngagrupi A lõnga – loe ülevalt VIIMISTLUS.
Laota õlasall põrandale mattidele või madratsile ja venita kergelt nööpnõeltega soovitud mõõtudesse. Jäta kuivama.
Vormimist peab kordama alati pärast pesu.

Skeem

symbols = parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
symbols = parempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
symbols = parempidi silmus töö pahemal pool
symbols = 2 õhksilmust kahe silmuse vahele, järgmisel real koo esimene õhksilmus läbi ja lase teine õhksilmus vardalt maha - jääb auk
symbols = 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku
symbols = 2 parempidi kokku
symbols = 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)
symbols = silmust ei ole (jäta see ruut vahele)
diagram
diagram
diagram
diagram
diagram
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 186-26

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (42)

country flag Maibrit Christiansen wrote:

Ja, jeg har lige endnu engang kontrolleret maskeantallet. Og ja alle omslagene er der.

10.05.2021 - 13:36

DROPS Design answered:

Hei Majbrit. Usikker på hvor det blir feil hos deg, men i diagram A.7 i rad 18 skal du ha 22 masker, i rad 19 strikker du 2 steder 2 masker sammen og øker med 2 masker = fremdeles 22 masker. Når du da strikker rad 20 skal du da også ha 22 masker. Du skriver at det skal være 21 masker, men i rad 20 skal det være 22. Kan det være noe tellefeil der? mvh DROPS design

10.05.2021 - 14:23

country flag Maibrit Christiansen wrote:

Efter jeg har fået god hjælp tidligere er jeg nu desværre gået i stå igen så tæt på målet. I diagram 7 kan jeg ikke få maskeantallet til at passe på pind nr. 20 (vrangpind). Iflg. diagrammet skal der være 21 masker efter den førstemaske (ret) men jeg har kun 18 masker. Har talt alle pindene efter og så vidt jeg kan se stemmer det hele vejes. Kan I regne ud hvor det er gået galt for mig??

10.05.2021 - 09:06

DROPS Design answered:

Hei Maibrit Husket du kastene på begge steder på pinne 19 i A.7? Både dobbeltkastet og enkelt kastet? Diagram A.7 og A.4 går litt over hverandre. Har du riktig maskeantall på de andre diagrammene, kan være fort gjort å overse et kast? mvh DROPS design

10.05.2021 - 13:22

country flag Lelletta wrote:

Non era più semplice spiegare come avete scritto voi ora? Spiegazioni sempre perfette ma machiavelliche! 2 maglie...54 aumenti..ecc...Vi seguo molto, ma spesso mi trovo in difficoltà, come tante altre, leggendo i vari commenti di quasi tutti i modelli! Semplificate! Scusate lo sfogo, ma il mio vuole essere solo un consiglio, una critica spero costruttiva! Comunque sempre grazie e buon lavoro! :)

25.04.2021 - 00:13

country flag Lelletta wrote:

Buonasera, sono ancora io, scusate!! Sono ferma alla fine delle 81 maglie perché nn capisco come è dove aumentare per arrivare ad avere 333 maglie.se capisco bene sono 6 in tutto 4 ai lati e 2 al centro per 54, quindi per 9 volte. Ma, a parte che non mi torna il conto, ogni quanti ferri devo aumentare? Cosa sbaglio? Spero di essere stata chiara! Potete spiegare un po\' più semplicemente per favore? Ringrazio come al solito per la vostra disponibilità!

24.04.2021 - 19:08

DROPS Design answered:

Buonasera Lelletta, la sezione spiega semplicemente come si svolgerà il lavoro: deve continuare a lavorare A.1 e A.2 come indicato fino ad avere 166 maglie a ogni lato della maglia centrale. Buon lavoro!

24.04.2021 - 22:19

country flag Lelletta wrote:

Buonasera. sto lavorando questo scialle che dalla foto sembra completamente diverso... A me risulta molto compatto, mentre nella foto il bordo è molto più traforato e si intravedono dei giri a rovescio che non sono menzionati nelle spiegazioni! Forse avete messo la foto di un altro scialle? O manca qualche altra spiegazione/diagramma? Spero in una rapida risposta, ho il lavoro in sospeso...Grazie mille!

22.04.2021 - 22:06

DROPS Design answered:

Buonasera Lelletta, la lavorazione si aprirà dopo il bloccaggio. Buon lavoro!

22.04.2021 - 22:58

country flag Elsemarie wrote:

Jag får inte ihop varv 5 i diagram A3. JAg får det inte att stämma så de dubbla omslagen kommer över varandra som det ser ut i diagrammet. Ska det vara över varandra?

04.03.2021 - 11:40

DROPS Design answered:

Hej Elsemarie, A3 strikkes i den ene side og de dobbelte omslag skal strikkes inden for retmasken på hver 2.pind. Da det er udtagninger kommer de ikke nøjagtig over hinanden men de vil altid være næst yderst. God fornøjelse!

05.03.2021 - 08:58

country flag Maibrit Christiansen wrote:

Tak for det hurtige svar. Nu har jeg lige prøvet igen men kan stadig ikke få det til at passe, Efter 1. pind efter diagram A! + 1 midtermaske + A2 har jeg ganske vist 15 masker men når jeg på 2. pind skal lade det ene omslag falde uden at strikke det må der nødvendigvis blive 2 masker mindre efter denne pind. Eller har jeg helt misforstået opskriften??

03.02.2021 - 16:33

DROPS Design answered:

Hej Maibrit, Jo når du laver 2 omslag og slipper det ene ned så har du 1 ny maske på næste p, det gør du 2 gange + 1 almindeligt omslag = 3 nye masker i både A.1 og A.2. Du kan se på næste pind hvor mange masker du skal have :)

04.02.2021 - 14:44

country flag Maibrit Christiansen wrote:

Jeg er startet på dette meget smukke sjal 5 gange og allerede når jeg kommer til 4 eller 5 pind har jeg 2 masker for lidt på pinden i forhold til diagrammet (A1). Hvor tror I at det går galt for mig? Håber at Ikan hjælpe mig så jeg kan strikke dette smukke sjal til min mor mår hun til sommer bliver 90 år.

01.02.2021 - 12:55

DROPS Design answered:

Hei Maibrit. Skriv ut oppskriften, deretter kan du telle kastene på hver rad og så skrive ned hvor mange masker inkl kast du skal ha etter hver rad. Du starter med 5 masker. På 1. og 2. rad skal du ha 9 masker = A.1 (4 masker og 3 kast) + midtmasken + A.2 (4 masker og 3 kast)= 7+1+7=15 masker. Det økes ikke på 2. rad. 3. rad= A.1 (7 masker + 3 kast) +1 midtmaske + A.2 (7 masker +3 kast) = 10+1+10= 21 masker. Det økes ikke på 4. rad. 5. rad = A.1 (10 masker + 4 kast - 2 rett sammen= 12 masker) + 1 midtmaske + A.2 (10 masker + 4 kast - 2 rett sammen= 12 masker) = 12+1+12 = 25 masker osv. mvh DROPS design

01.02.2021 - 15:54

country flag Gabriele wrote:

Wenn ich mir das foto so ansehe dann fängt dieses schultertuch unten mit dem wellenmuster an. ich habe jetzt a1 und a2 gestrickt, dass ist nur lochmuster

15.11.2020 - 13:11

DROPS Design answered:

Liebe Gabriele, das Tuch wird von oben nach unten gestrickt, dh zuerst stricken Sie das Lochmuster und nehmen für das gewünschte Form in jede 2. Reihe (= siehe Diagram) zu und zum Schluss stricken Sie das Wellenmuster (immer noch mit Zunahmen wie zuvor). Viel Spaß beim stricken!

16.11.2020 - 10:22

country flag VH wrote:

Olisi hyvä saada piirrokset ja merkkien selitykset myös suomenkieliseen ohjeeseen. Kiitos!

17.05.2020 - 14:04

DROPS Design answered:

Hei, nyt piirrokset aukeavat!

19.05.2020 - 14:23