DROPS / 186 / 26

High Tide by DROPS Design

DROPS Lace lõngast ülevalt alla kootud lainelise ja pitsmustriga õlarätik

DROPS disain: mudel nr la-036
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus salli keskel umbes 64 cm, laius ülaserval umbes 180 cm.
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 50 g/400 m (kuulub lõngagruppi A)
100 g värv nr 6790, kuningliksinine

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

KOETIHEDUS
Õlasall niisutatakse ja venitatakse pärast valmimist, seetõttu ei ole koetihedus tähtis. Aga et teada, kas kood liiga tugevalt või lõdvalt, tee 3 mm varrastega parempidises koes proovilapp.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 3.85 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.70€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.7. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

MAHAKUDUMISE NIPP
Et mahakudumise äär ei jääks kiskuma, tee aegajalt õhksilmuseid. Tee õhksilmuseid eelmise rea õhksilmuste kohale ja koo maha nagu tavalised silmused. Ära pinguta liialt lõnga. Vajadusel võta suuremad vardad.

VIIMISTLUS
Kasutades teist lõngagrupi A lõnga, ei ole vaja valmis õlasalli palju venitada, vaid niisuta ja tõmba laiali. Lase kuivada. Vormimist peab kordama alati pärast pesu.
----------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks. Kootakse ülevalt alla. Loo 5 silmust 3 mm ringvarrastele Lace lõngaga. Koo järgmised 2 rida nii:
1. RIDA (= töö parem pool): koo 1 ääresilmus RIPSKOES - vaata ülevalt, 1 õhksilmus, 1 silmus parempidises koes, 1 õhksilmus, 1 silmus parempidises koes, 1 õhksilmus, 1 silmus parempidises koes, 1 õhksilmus ja 1 ääresilmus ripskoes.
2. RIDA (= töö pahem pool): 2 ääresilmust ripskoes, koo pahempidi kuni jääb 2 silmust, koo 2 ääresilmust ripskoes = 9 silmust on vardal.

Siis koo skeeme A.1 ja A.2 järgmiselt: koo skeemi A.1 esimesed 4 silmust, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus – kootakse koguaeg parempidises koes), koo skeemi A.2 viimased 4 silmust.
Koo niimoodi skeeme A.1 ja A.2, kuni need on tehtud vertikaalselt = 81 silmust vardal.
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Nüüd jätka mustriga ja kasvatustega nagu enne skeemidel A1 ja A.2.
Rea alguses ja lõpus kasvatatakse 2 silmust ja ka mõlemal pool keskmist silmust. Jälgi, et augurida oleks alati üksteise kohal ja mõlemal pool keskmist silmust oleks vähemalt 5 silmust parempidises koes.
Koo, kuni on kasvatatud kokku 54 korda ja vardal on 333 silmust (= 166 silmust mõlemal pool keskmist silmust).

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo skeemi A.3 järgmised 4 silmust, kord skeemi A.4 järgmised 156 silmust (= 12 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.5 järgmised 6 silmust, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), koo skeemi A.6 järgmised 6 silmust, korda skeemi A.4 järgmised 156 silmust (= 12 mustrikordust laiuses), skeemi A.7 viimased 4 silmust. Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = 555 silmust vardal.
Koo 2 ripsivalli (4 rida ripskoes). Loe MAHAKUDUMISE NIPPI ja koo silmused maha. Katkesta ja kinnita lõng.

VENITAMINE
Tee õlasall käesoojas vees märjaks, pigista vesi välja – ära vääna kõvasti. Siis keera õlasall rätiku sisse ja pigista veel - sall peaks olema ainult niiske.
Kui kasutad teist lõngagrupi A lõnga – loe ülevalt VIIMISTLUS.
Laota õlasall põrandale mattidele või madratsile ja venita kergelt nööpnõeltega soovitud mõõtudesse. Jäta kuivama.
Vormimist peab kordama alati pärast pesu.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö pahemal pool
= 2 õhksilmust kahe silmuse vahele, järgmisel real koo esimene õhksilmus läbi ja lase teine õhksilmus vardalt maha - jääb auk
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)
= silmust ei ole (jäta see ruut vahele)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 186-26) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

Hervé 16.11.2019 - 14:01:

Bonjour, il est noté qu'on augmente 2 mailles au début et en fin de rang et on augmente de chaque côté de la maille centrale. Or si on fait un double jeté en tricotant le premier jeté et en laissant tomber le second, cela fait une augmentation et pas 2. Je ne comprends pas comment on obtient 2 augmentations. Merci pour cette éclairage. IH

DROPS Design 18.11.2019 kl. 09:06:

Bonjour Mme Hervé, dans A.1 et A.2, on a plusieurs jetés, par ex au 1er rang de A.1, on va tricoter: 1 m end, 1 double jeté (= 1 augmentation = jour), 1 m end, 1 jeté (1 augmentation tricotée torse = pas de trou), 2 m end, 1 double jeté (= avant la maille centrale). Et en sens inverse pour A.2. Regardez bien le 4ème et le 5ème symbole de la légende. Bon tricot!

Pernille 28.05.2019 - 07:49:

Hei igjen, Men hva med ruten med en strek i? Den er i A4. Og takk for det raske svaret!

DROPS Design 28.05.2019 kl. 09:01:

Hei Pernille. Strikk kastet etter diagrammet, altså der symboler over strikkes rett fra vrangen strikkes kastet rett fra vrangen. Vi skal få endret forklaringen i symbolforklaringen så dette blir tydeligere. God fornøyelse

Pernille 27.05.2019 - 22:26:

Hei. Spørsmål til diagram A4: De radene hvor man skal strikke rett fra vrangen, når man kommer til det doble kastet hvor man tidligere har strikket det første vrangt og sluppet deg andre ned, skal det første kastet være vrangt fortsatt eller skal det nå strikkes rett? Beklager kronglete formulering, håper spørsmålet gir mening.

DROPS Design 28.05.2019 kl. 07:29:

Hei Pernille, I A.4 er det ingen masker som skal strikkes rett fra vrangen. Alle ruter uten tegn er rett fra retten og vrang fra vrangen. God fornøyelse!

Kerstin Brückner 05.04.2019 - 16:04:

Sind im Diagramm alle Reihen, auch die Rückreihen, gezeichnet?

DROPS Design 05.04.2019 kl. 16:17:

Liebe Frau Brückner, ja genau, hier lesen Sie mehr über Diagramme. Viel Spaß beim stricken!

Anne-Marie Bernard 21.02.2019 - 11:38:

Bonjour, je viens de découvrir votre site et je suis émerveillée par nombre de modèles dont le châle "High Tide". C'est en commençant à tricoter avec un reste de laine que j'ai compris le design sophistiqué. Je vais prochainement vous commander la laine pour le réaliser comme le modèle.

Lucy De Kort 13.02.2019 - 16:50:

Ik ben het met Angela eens het patroon klopt niet het is veel compacter dan het voorbeeld .ik heb het op naalden 4 gebreid dus zou het losser moeten zijn ,,jammer van mijn werk.

Rita 08.02.2019 - 17:33:

Bene grazie,!!

Rita 08.02.2019 - 16:51:

Buongiorno, per la verità non so se ho capito,! Devo lavorarlo o no il quadrato nero? Corrisponde a una maglia dritta o passata scusate potete essere più chiari? O magari vanno prese tutte insieme!? Grazie

DROPS Design 08.02.2019 kl. 17:18:

Buongiorno Rita. È come se non ci fosse il quadrato nero. P.es alla riga 27 del diag. A5, lavora 2 m insieme a diritto, 2 m diritto, 1 gettato. Buon lavoro!

Rita 08.02.2019 - 15:46:

Nel diagramma, nessuna maglia vuol dire passata a dritto? Come altrimenti salto il quadrato? Grazie

DROPS Design 08.02.2019 kl. 16:17:

Buongiorno Rita. Deve lavorare la maglia successiva sul ferro come indicato nel primo quadrato non nero (dopo quelli neri) nel diagramma. P.es: se dopo il quadrato nero trova un quadrato bianco e sta lavorando sul diritto del lavoro, lavora la maglia successiva a diritto. Buon lavoro!

Rita 31.01.2019 - 13:26:

Grazie, adesso ho capito!!!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 186-26

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.