DROPS Extra / 0-1407

Festive Flowers by DROPS Design

Vánoční květina háčkovaná z příze DROPS Baby Merino.

DROPS Design: model č. bm-045
Skupina přízí A
-----------------------------------------------------------
Rozměry: průměr asi 8 cm.
Materiál:
DROPS BABY MERINO firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
50 g, barva č. 16, červená
50 g, barva č. 08, fuchsiová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí A)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 24 dlouhých sloupků a 13 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DOPLŇKY: hedvábná či saténová stužka – asi 1 metr
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (2)

100% vlna
od 96.00 Kč /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 96.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 96.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 192Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schéma A.1.
----------------------------------------------------------

KVĚTINA:
Květinu háčkujeme podle schématu A.1 – takto:
červenou přízí uháčkujeme 3 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku.

1. KRUHOVÁ ŘADA:
Uháčkujeme 3 řetízková oka (= nahrazují 1 dlouhý sloupek), pak 15 dlouhých sloupků kolem kroužku z řetízkových ok = 16 dlouhých sloupků.

2. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na fuchsiovou.
Uháčkujeme 7 řetízkových ok (= nahrazují 1 dlouhý sloupek + 4 řetízková oka), 1 dlouhý sloupek vynecháme, *1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku + 4 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek vynecháme*, *-* opakujeme ještě 6x a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 8 dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 4 řetízková oka.

3. KRUHOVÁ ŘADA:
Uháčkujeme 5 řetízkových ok, háček vytáhneme ze smyčky a vpíchneme jej do vrcholku posledního dlouhého sloupku uháčkovaného v předchozí kruhové řadě, pak vpíchneme háček do smyčky od řetízkových ok, nabereme přízi a protáhneme ji oběma oky na háčku. Uháčkujeme 3 řetízková oka, pak 11 dlouhých sloupků kolem tohoto obloučku z 5 řetízkových ok. Dál háčkujeme 6 2x nahozených dlouhých sloupků kolem 3 řetízkových ok ze začátku předchozí kruhové řady, 1 pevné oko do vrcholku následujícího dlouhého sloupku = 1 okvětní plátek. Poté háčkujeme *5 řetízkových ok, háček vytáhneme ze smyčky a řetízková oka položíme za předešlý uháčkovaný okvětní plátek. Plátek ohneme směrem k sobě a háček vpíchneme do dlouhého sloupku, který leží mezi 11 dlouhými sloupky a 6 2x nahozenými dlouhými sloupky uháčkovanými v předchozím plátku, pak háček vpíchneme do smyčky od řetízkových ok, nabereme přízi a protáhneme ji oběma oky na háčku. Oblouček z 5 řetízkových ok je teď připevněn za předešlým okvětním plátkem. Uháčkujeme 3 řetízková oka, pak 11 dlouhých sloupků kolem tohoto obloučku z 5 řetízkových ok. Dál háčkujeme 6 2x nahozených dlouhých sloupků kolem následujícího dlouhého sloupku z předchozí kruhové řady, 1 pevné oko do vrcholku následujícího dlouhého sloupku = 1 okvětní plátek.*, *-* stále opakujeme, až máme v této kruhové řadě uháčkováno celkem 8 okvětních plátků. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Stejným způsobem uháčkujeme další květinu, ale v opačném pořadí barev, tj. 1. kruhovou řadu háčkujeme fuchsiovou, 2. a 3. kruhovou řadu červenou přízí.

Uháčkujeme 2 květiny v každé barevné kombinaci.

Obloučky z řetízkových ok na zadní straně květiny provlečeme stužku.

Schéma

= uháčkujeme 3 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku
= řetízkové oko
= 1 dlouhý sloupek
= 1 pevné oko
= Uháčkujeme 5 řetízkových ok, háček vytáhneme ze smyčky a vpíchneme jej do vrcholku posledního dlouhého sloupku uháčkovaného v předchozí kruhové řadě, pak vpíchneme háček do smyčky od řetízkových ok, nabereme přízi a protáhneme ji oběma oky na háčku. Uháčkujeme 3 řetízková oka, pak 11 dlouhých sloupků kolem tohoto obloučku z 5 řetízkových ok. Dál háčkujeme 6 2x nahozených dlouhých sloupků kolem 3 řetízkových ok ze začátku předchozí kruhové řady, 1 pevné oko do vrcholku následujícího dlouhého sloupku = 1 okvětní plátek.
= Uháčkujeme *5 řetízkových ok, háček vytáhneme ze smyčky a řetízková oka položíme za předešlý uháčkovaný okvětní plátek. Plátek ohneme směrem k sobě a háček vpíchneme do dlouhého sloupku, který leží mezi 11 dlouhými sloupky a 6 2x nahozenými dlouhými sloupky uháčkovanými v předchozím plátku, pak háček vpíchneme do smyčky od řetízkových ok, nabereme přízi a protáhneme ji oběma oky na háčku. Oblouček z 5 řetízkových ok je teď připevněn za předešlým okvětním plátkem. Uháčkujeme 3 řetízková oka, pak 11 dlouhých sloupků kolem tohoto obloučku z 5 řetízkových ok. Dál háčkujeme 6 2x nahozených dlouhých sloupků kolem následujícího dlouhého sloupku z předchozí kruhové řady, 1 pevné oko do vrcholku následujícího dlouhého sloupku = 1 okvětní plátek.

Komentáře (2)

Monika Opočenská 15.12.2017 - 10:50:

Dobrý den, omylem je návod v angličtině, bude, moc prosím i v češtině? Děkuji Monika Opočenská

DROPS Design 15.12.2017 kl. 23:55:

Dobrý den, Moniko, děkuji za upozornění - opraveno. Hana

Adrienne 15.12.2017 - 06:47:

Il manque le n° du crochet pour pouvoir réaliser ce modèle, serait-il possible de nous l'indiquer ? Merci.

DROPS Design 15.12.2017 kl. 08:49:

Bonjour Adrienne, oubli corrigé, il faut un crochet n°3. Merci. Bon crochet!

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1407

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.