DROPS Extra / 0-1400

Home Is Where... by DROPS Design

Vánoční srdce háčkované z příze DROPS Safran.

DROPS Design: model č. e-267
Skupina přízí A
-----------------------------------------------------------
Srdce váží asi 20 g.
-----------------------------------------------------------
Rozměry: Šířka: asi 17 cm. Výška: asi 15 cm.
Materiál:
DROPS SAFRAN firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
50 g, barva č. 19, červená

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí A)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 24 dlouhých sloupků = 10 cm. 1 sekvence vzoru A.1 měří asi 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (3)

100% bavlna
od 43.00 Kč /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 43.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 43Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2.
----------------------------------------------------------

SRDCE:
Nejprve uháčkujeme v kruhových řadách čtverec – začínáme v jeho středu. Pak háčkujeme v řadách půlkruh podél jedné strany čtverce. Druhý půlkruh uháčkujeme podél druhé strany čtverce, vedle prvního.

Háčkem č.3 uháčkujeme přízí Safran 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku (= střed čtverce). Pokračujeme v kruhových řadách podle schématu A.1. Po dokončení celé sekvence vzoru A.1 (přízi nestříháme) háčkujeme v řadách podél první strany čtverce A.1 půlkruh podle schématu A.2. Po dokončení celé sekvence vzoru A.2 přízi odstřihneme a zapošijeme.
Pak uháčkujeme stejným způsobem podle schématu A.2 půlkruh i podél následující strany čtverce A.1 – viz hvězdičku ve schématu (začínáme lícovou řadou). Po dokončení celého vzoru A.2 bychom měli zůstat mezi 2 půlkruhy – přízi nestříháme!
Teď celé srdce obháčkujeme, takto:
1 krátký sloupek kolem 1. řetízkového oka, *2 řetízková oka, 1 krátký sloupek kolem následujícího řetízkového oka*, *-* opakujeme podél celého půlkruhu, pak podél strany čtverce háčkujeme takto: 1 krátký sloupek kolem rohového obloučku, 2 řetízková oka, *1 krátký sloupek kolem následujícího obloučku z řetízkových ok, 2 řetízková oka, 1 krátký sloupek kolem téhož obloučku z řetízkových ok, 2 řetízková oka*, *-* opakujeme podél obou stran čtverce, pak háčkujeme podél druhého půlkruhu, takto: 1 krátký sloupek kolem 1. řetízkového oka, *2 řetízková oka, 1 krátký sloupek kolem následujícího řetízkového oka*, *-* opakujeme podél celého půlkruhu, končíme 30 řetízkovými oky (= poutko) a 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Pokud chceme srdce trochu vyztužit, namočíme je do cukrové vody či slabé škrobové lázně, vypneme a necháme proschnout.

Schéma

= řetízkové oko
= 3 řetízková oka
= 4 řetízková oka
= 5 řetízkových ok
= 6 řetízkových ok
= krátký sloupek kolem řetízkového oka/obloučku z řetízkových ok
= dlouhý sloupek kolem řetízkového oka/obloučku/kroužku z řetízkových ok
= dlouhý sloupek do oka
= 4 2X NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY: kolem následujícího řetízkového oka uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do téhož oka další 2 nedokončené 2x nahozené dlouhé sloupky a poté ještě jeden: při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku
= kruhovou řadu začínáme 3 řetízkovými oky a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= kruhovou řadu začínáme pevnými oky, která háčkujeme až do středu 1. obloučku z řetízkových ok, pak uháčkujeme první řetízkové oko; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= od tohoto místa háčkujeme v řadách
= pevné oko do obloučku z řetízkových ok/dlouhého sloupku
= uháčkujeme 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku (tečka na kružnici označuje začátek a konec kruhové řady)
= zde začíná druhý půlkruh - viz popis v návodu

Komentáře (3)

Ingrid 29.10.2018 - 18:27:

Hi, Thank you for explaining how to read charts! I still haven't got where to turn in the A2 chart, so need to watch it one more time, but I feel I have heart a very useful new skill - thanks again!

Agnieszka 23.10.2018 - 14:13:

Double crochet to nie jest oczko ścisłe jak w tłumaczeniu na polski.

Robin 20.12.2017 - 17:12:

Do you have a complete written pattern for this heart? I would love to try it but I don't follow charts very well. Thanks, Robin

DROPS Design 21.12.2017 kl. 07:39:

Dear Robin, there is a video showing how to crochet this pattern following diagram, so that you can at the same time learn how to work with diagrams. Happy crocheting!

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1400

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.