DROPS / 184 / 15

Autumn Catch by DROPS Design

Šátek s Šalamounovými uzly háčkovaný z příze DROPS Air.

DROPS design: model č. ai-060
Skupina přízí C nebo A + A
----------------------------------------------------------
Rozměry: Šířka u horního okraje: asi 172 cm. Výška v cípu: asi 86 cm.
Materiál:
DROPS AIR firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100 g, barva č. 13, pomerančová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č. 8 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce asi 3 čtverce = 10 cm na šířku (viz nákres A.1).
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (0)

65% alpaka, 28% polyamid, 7% vlna
od 147.00 Kč /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 147.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 147.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 294Kč. Více zde.
ŠÁTEK:
Háčkujeme zdola nahoru, od špičky cípu k hornímu okraji – viz nákresy A.1 a A.2.

1. ŘADA: háčkem č.8 uháčkujeme přízí Air 1 řetízkové oko (= C v nákresu A.1). Pak háčkujeme Šalamounův uzel, takto: *smyčku na háčku vytáhneme do délky asi 1 cm, nabereme přízi, protáhneme ji dlouhým okem, háček vpíchneme do řetízkového oka za dlouhým okem (viz nákres A.2 – řetízkové oko = D v nákresu A.2), nabereme přízi a protáhneme ji řetízkovým okem (= na háčku máme 2 smyčky), nabereme přízi a protáhneme ji oběma smyčkami na háčku*, *-* opakujeme ještě 3x (= 4 Šalamounovy uzly) a spojíme je do 1 čtverce pomocí 1 krátkého sloupku vpíchnutého do 1. uháčkovaného řetízkového oka (= C).
2. ŘADA: práci otočíme, uháčkujeme 3 šalamounovy uzly, 1 krátký sloupek do 3. uzlu z 1. řady, pak 3 uzly a 1 krátký sloupek do 2. uzlu z 1. řady (= v řadě máme 2 čtverce).
3. ŘADA: práci otočíme, uháčkujeme 1 uzel a připojíme ho pomocí 1 krátkého sloupku ke 2. uzlu z předchozí řady (tj. do posledního uháčkovaného čtverce) – teď jsme otočili a můžeme pokračovat v této řadě: uháčkujeme 3 šalamounovy uzly, 1 krátký sloupek do vrcholku posledního čtverce z předchozí řady, 2 uzly, 1 krátký sloupek do vrcholku následujícího čtverce, 3 uzly, 1 krátký sloupek do 1. uzlu v 1. čtverci z předchozí řady (= v řadě máme 3 čtverce).
4. ŘADA: práci otočíme, uháčkujeme 1 uzel a připojíme ho pomocí 1 krátkého sloupku ke 2. uzlu v posledním čtverci z předchozí řady - teď jsme otočili a můžeme pokračovat v této řadě: uháčkujeme 3 uzly, 1 krátký sloupek do vrcholku posledního čtverce z předchozí řady, 2 uzly, 1 krátký sloupek do vrcholku následujícího čtverce, 2 uzly, 1 krátký sloupek do vrcholku dalšího čtverce, 3 uzly, 1 krátký sloupek do 1. uzlu v 1. čtverci z předchozí řady (= v řadě máme 4 čtverce).

Takto pokračujeme, každou řadu otočíme, jak je popsáno u 3. řady a pokračujeme v háčkování, takže v každé řadě přibude 1 čtverec. Na každé straně uháčkujeme 3 uzly a ve zbytku řady háčkujeme po 2 uzlech (každý čtverec tvoří celkem 4 uzly). Háčkujeme až do chvíle, kdy šátek měří asi 86 cm – měřeno od horního okraje k cípu uprostřed šátku. Pak práci ukončíme.

Schéma

= zkušební vzorek měříme takto
= zde začínáme

Komentáře (0)

K tomuto návodu zatím nejsou komentáře. Přidejte ten svůj!

Přidejte komentář k návodu DROPS 184-15

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.