DROPS / 182 / 24

Nanette by DROPS Design

Komplet: czapka i mitenki na drutach, z żakardem norweskim, z włóczki DROPS Lima.

DROPS Design: model nr li-084
Grupa włóczek B
-----------------------------------------------------------
Na cały komplet będziemy potrzebować ok.:
150 g dla obydwu rozmiarów, kolor 9015, szary
50 g dla obydwu rozmiarów, każdego z następujących kolorów:
kolor 0100, ecru
kolor 0619, beż
kolor 2923, ochra
-----------------------------------------------------------

CZAPKA:
Rozmiary: S/M - M/L
Na obwód głowy: ok. 54/56 - 56/58 cm
Materiał:
DROPS LIMA od Garnstudio (należy do Grupy włóczek B)
100 g dla obydwu rozmiarów, kolor 9015, szary
50 g dla obydwu rozmiarów, każdego z następujących kolorów:
kolor 0100, ecru
kolor 0619, beż
kolor 2923, ochra

Może być również wykonana z
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek B)" – patrz link poniżej.

DRUTY POŃCZOSZNICZE I DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS (40) nr 3,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 22 oczka i 30 rzędów otrzymać próbkę o wymiarach 10 cm na szerokość i 10 cm na wysokość.

DRUTY Z ŻYŁKĄ (40 cm) DROPS nr 3 na ściągacze - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 23 oczek i 32 rzędy otrzymać próbkę o wymiarach 10 cm na szerokość i 10 cm na wysokość.
-----------------------------------------------------------

MITENKI:
Rozmiary: S/M - M/L
Obwód: ok. 18-20 cm. Długość: 20-22 cm
Materiał:
DROPS LIMA od Garnstudio (należy do Grupy włóczek B)
50 g dla obydwu rozmiarów, każdego z następujących kolorów:
kolor 9015, szary
kolor 0100, ecru
kolor 0619, beż
kolor 2923, ochra

Mogą być również wykonane z
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek B)" – patrz link poniżej.

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 22 oczka i 30 rzędów otrzymać próbkę o wymiarach 10 cm na szerokość i 10 cm na wysokość.

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3 na ściągacze - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 23 oczka i 32 rzędy otrzymać próbkę o wymiarach 10 cm na szerokość i 10 cm na wysokość.
----------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Rodzaj włóczki
Deals od

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Czapka: patrz schemat A.1.
Mitenki: patrz schematy A.2 i A.3.
Żakard jest przerabiany w całości dżersejem.

ZAMYKANIE/DODAWANIE OCZEK (w regularnych odstępach):
Aby obliczyć gdzie zamykać/dodawać oczka, należy wziąć ogólną liczbę oczek (np. 112 oczek) i podzielić ją przez liczbę oczek jaka ma być zamknięta/dodana (np. 4) = 28.
W tym przykładzie, aby zamknąć oczko należy przerobić razem na prawo każde 27-me i 28-me oczko. Aby dodać oczko należy wykonać 1 narzut za każdym 28-mym oczkiem. W następnym okrążeniu przerobić oczka przekręcone w miejscu narzutów, aby uniknąć dziur.

ZAMYKANIE OCZEK (czapka):
Zamykać za markerem następująco: przerobić 2 oczka razem na prawo (= zostaje zamknięte 1 oczko).
----------------------------------------------------------

CZAPKA:
Przerabiana na okrągło na drutach z żyłką, od dołu do góry. Zacząć przerabiać na drutach pończoszniczych, gdy jest za mało oczek na druty z żyłką.
Na drutach z żyłką nr 3 nabrać 112-116 oczek kolorem szarym i przerobić 1 okrążenie na prawo. Dalej przerabiać ściągaczem (= 2 oczka prawe / 2 oczka lewe) przez 4 cm. Przerobić 1 okrążenie na prawo, równomiernie zamykając 4 oczka - PATRZ ZAMYKANIE/DODAWANIE OCZEK = 108-112 oczek. Wziąć teraz druty z żyłką nr 3,5 i przerabiać schemat A.1 na okrągło (= 27-28 motywów po 4 oczka). ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość, dalej przerabiać dżersejem kolorem szarym.
Gdy dł. robótki wynosi 15-17 cm, przerobić 1 okrążenie równomiernie zamykając 0-4 oczka = 108-108 oczek. Umieścić teraz 6 markerów co 18-18 oczek. W następnym okrążeniu zamknąć 1 oczko za każdym markerem - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK (= zostaje zamkniętych 6 oczek). Zamykać tak samo w sumie 12-12 razy co 2 okrążenia = zostaje 36 oczek w obydwu okrążeniach. W następnym okrążeniu przerobić każde 2 kolejne oczka razem na prawo = 18 oczek. Powtórzyć ostatnie okrążenie = 9 oczek. Odciąć nitkę, przeciągnąć ją przez pozostałe oczka, zacisnąć i zakończyć. Wysokość czapki wynosi ok. 24-26 cm.

----------------------------------------------------------

PRAWA MITENKA:
Przerabiana na okrągło na drutach pończoszniczych.
Na drutach pończoszniczych nr 3 nabrać 48-52 oczka kolorem szarym i przerobić 1 okrążenie na prawo. Dalej przerabiać ściągaczem (= 2 oczka prawe / 2 oczka lewe) przez 10 cm. Przerobić 1 okrążenie na prawo, równomiernie zamykając 8-8 oczek - PATRZ ZAMYKANIE/DODAWANIE OCZEK = 40-44 oczka. Dalej przerabiać na drutach pończoszniczych nr 3,5 i przerobić w sumie 10-11 razy 1-sze okrążenie schematu A.2 (= 4 oczka) na szerokość. W następnym okrążeniu schematu A.2 zacząć dodawanie oczek na klinek kciuka i dodawać oczka z każdej strony 1-szego oczka w okrążeniu, zgodnie ze schematem A.3. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Po przerobieniu schematu A.3, umieścić na drucie pomocniczym/nitce 13 oczek kciuka i nabrać 1 oczko ponad oczkami na drucie pomocniczym/nitce = 40-44 oczka. Dalej przerabiać na okrągło, aż schemat A.2 zostanie zakończony. Dalej przerobić 2-7 okrążeń na prawo kolorem szarym. Dalej przerabiać na drutach pończoszniczych nr 3 i przerobić 1 okrążenie, równomiernie dodając 4 oczka w obydwu rozmiarach = 44-48 oczek. Dalej przerabiać ściągaczem (= 2 oczka prawe / 2 oczka lewe) przez 1½ cm. Zamknąć oczka tak jak schodzą z drutu. Długość mitenki wynosi ok. 20-22 cm.

KCIUK:
Wziąć z powrotem 13 oczek kciuka na druty pończosznicze nr 3 i nabrać, kolorem szarym, 3 oczka w brzeg ponad kciukiem = 16 oczek. Przerabiać ściągaczem (= 2 oczka prawe / 2 oczka lewe) przez 1½ cm. Zamknąć oczka tak jak schodzą z drutu.

LEWA MITENKA:
Przerabiana jak prawa mitenka, ale w odwrotnym układzie. Dodawać oczka na kciuk z każdej strony ostatniego oczka w okrążeniu, zamiast 1-szego oczka.

Schemat

= szary
= ecru
= beż
= ochra
= wykonać 1 narzut między 2 oczkami, w następnym okrążeniu przerobić oczko przekręcone w miejscu narzutu, aby uniknąć dziur
= pokazuje 1-sze oczko w okrążeniu (= 1-sze oczko schematu A.2)

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 182-24.