DROPS / 183 / 23

Queen of Hearts by DROPS Design

Komplekt: DROPS Fabel lõngast kootud südamete mustriga müts ja otsast alustatud kindad.

DROPS disain: Mudel nr fa-383
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Tervele komplektile kulub umbes 100 g värv nr 400, must ning 100 g värv nr 916, grand canyon
----------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: XS/S - M/L
Peaümbermõõt: 52/54 – 56/58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m (kuulub lõngagruppi A)
50 g värv nr 400, must
50 g värv nr 916, grand canjon

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust ja 34 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 2 mm – sooniku jaoks - või sobivad, et saavutada koetihedus 29 silmust ja 38 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------
KINDAD
Suurus: üks suurus
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m (kuulub lõngagruppi A)
50 g värv nr 400, must
50 g värv nr 916, grand canjon

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust ja 34 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
DROPSi SUKAVARDAD: 2 mm – sooniku tegemiseks – või sobivad, et saavutada koetihedus 29 silmust ja 38 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.00€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

LÕNGAST AASAGA ALUSTAMINE
Et keskele ei jääks auku, me kasutame järgmist tehnikat.
Hoia lõngaotsa vasakus käes ja tee aas ümber sõrme (suunaga tagant ette). Hoia aasa vasaku pöidla ja nimetissõrmega. Tõmba aasast silmus vardale ja siis tõmba silmus läbi silmuse. * Tõmba jälle silmus aasast ja siis teine silmus silmusest nagu enne*, korda * kuni *, kuni vardal on 8 silmust. Jaga silmused neljale 2,5 mm sukavarrastele. Siis koo nagu kirjeldatud juhendis, SAMAL AJAL tõmba alguse lõngaotsast auk kinni.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.5. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida. Vaata skeeme A.1 ja A.2 – vali suurusele sobiv skeem.
----------------------------------------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt ringvarrastega, võta vajadusel sukavardad.
Mustri tõttu on mütsi muster suurustele XS/S ja M/L. Kui soovid teha suurust S/M (peaümbermõõdule 54/56 cm), järgi juhendit suurusele XS/S, aga võta pool numbrit suuremad vardad.

Loo 128-152 silmust 2 mm ringvarrastele musta lõngaga ja koo 1 ring parempidi. Siis koo soonikut 2 parempidi/2 pahempidi, kuni töö pikkus on umbes 4 cm.
Võta 2,5 mm ringvardad ja koo 1 ring parempidi, samal ajal kahanda 8 silmust ühtlaste vahedega = 120-144 silmust. Koo skeemi A.1 (muster jagub 8 silmusega, aga et mustriskeemid läheks üksteise kohale, peab mõnel suurusel alustama teisest kohast mustril). Koo skeemi A.1 3-6 korda laiuses. JÄLGI KOETIHEDUST! Koo skeemi 3 korda vertikaalselt, töö pikkus on umbes 17 cm
Siis koo skeemi A.2 skeemi A.1 kohale. Kui skeem on tehtud vertikaalselt, on ringil 12 silmust.
Koo silmused kahekaupa kokku = 6 silmust. Katkesta lõng. Tõmba lõng läbi silmuste paar tiiru ja kinnita.
----------------------------------------------------------

KINDAD
Kootakse ringselt sukavarrastega. Kootakse sõrmeotstest alla pöidlakiiluni. Pöial kootakse ülevalt alla ja siis randmeosa koos ringselt.

KINNAS
1. OSA
Alusta musta lõngaga ja tee LÕNGAST AAS -vaata ülevalt = 8 silmust jagatud 4 2,5 mm vardale - NB! Kui ei taha alustada lõngast aasaga, loo 8 silmust musta lõngaga (kui kinnas on tehtud, õmble ots lõngaga kokku).
Siis koo mustrit ringselt skeemil A.3 vasakul kindal ning skeemi A.4 paremale kindale. Kui kasvatused skeemil on tehtud, on ringil 56 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo kuni skeemil noolega märgitud ringini (töö pikkus on umbes 12 cm tipust), koo sel ringil maha 3 silmust pöidlakiilu jaoks (3 musta ruutu skeemil). Pane töö kõrvale ja koo pöial.

PÖIAL
Alusta musta lõngaga ja tee LÕNGAST AAS - vaata ülevalt = 8 silmust jagatud 4 2,5 mm vardale. Koo ringselt skeemi A.5. Kui kasvatused skeemil on tehtud, on ringil 20 silmust. Skeemi viimasel ringil koo maha 3 silmust pöidlakiilu jaoks (3 musta ruutu skeemil). 17 silmust pöidlal. Pöial on tehtud.

2. OSA
Nüüd koo pöial kokku peopesaga, paiguta pöial kohta, kus kudusid maha 3 silmust. Jätka ringselt skeemi A.3/A.4 nagu enne, jäta vahele mustad ruudud, siin koo skeemi A.6 (= pöidlakiil). Tärn skeemi A.6 peaks sobima kokku tärniga skeemil A.5. Kui skeemi A.6 on tehtud, on ringil 56 silmust. Jätka skeemi A.3/A.4.
Kui skeem on tehtud, võta 2 mm vardad ja koo soonikut 2 parempidi/2 pahempidi 5 ringi. Koo silmused LÕDVALT maha, pahempidi silmus pahempidi ja parempidi silmus parempidi.
Õmble kokku ava pöidla ja kinda vahel. Katkesta ja kinnita lõng.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 27.10.2017
Lisatud info pöidla ühendamise kohta.
Parandatud online: 06.12.2018
Parandus: lisatud õhksilmuse tingmärgi selgitus
Parandatud online: 10.12.2018
Parandus: MÜTS: ... Mustri tõttu on mütsi muster suurustele XS/S ja M/L. Kui soovid teha suurust S/M (peaümbermõõdule 54/56 cm), järgi juhendit suurusele XS/S, aga võta pool numbrit suuremad vardad.

Skeem

= must
= grand canyon
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel ringil koo õhksilmus keerdsilmusena
= 2 parempidi kokku mustaga
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata, 1 parempidi mustaga, tõsta kudumata silmus üle)
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle)
= Skeemidel A.3, A.4 ja A.5 kokkukootud silmus. Jäta see ruut vahele.
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 183-23) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Murielle Pham 11.11.2019 - 15:39:

Bonjour, J'ai fait mon pouce je dois maintenant le relier à la moufle mais je n'étais pas sûre de comprendre la méthode... Je rassemble à quel endroit ? Pour le gousset, je dois monter des mailles ??? La vidéo indiquée parle du gousset qui part du bas de la moufle hors celle ci se tricoté par le haut... Merci pour votre aide

DROPS Design 11.11.2019 kl. 16:20:

Bonjour Mme Pham, la vidéo n'est effectivement pas la bonne, quand le pouce est fait, vous le placez sur la 1ère partie de la moufle, les 3 m rabattues du pouce doivent être au niveau des 3 m rabattues pour le pouce. Continuez maintenant les diagrammes en tricotant les mailles du pouce comme dans A.6. Bon tricot!

Annika 10.11.2019 - 21:34:

Buonasera,potrei utilizzare i ferri diritti per il berretto,aggiungendo una maglia di vivagno per lato?Grazie.

DROPS Design 10.11.2019 kl. 23:40:

Buonasera Annika, può usare i ferri dritti ponendo particolare attenzione alla lavorazione del diagramma. Buon lavoro!

Sunniva 03.11.2019 - 15:57:

Går det an å strikke vottene nedenfra og opp, noe tilsvarende metoden for en selbuvott? Eller er det en spesiell grunn til at oppskriften er fra tuppen og ned til håndleddet?

DROPS Design 04.11.2019 kl. 14:27:

Hei Sunniva. De fleste vottene våre er strikket fra håndleddet og opp, mens denne votten er skrevet omvendt. For å ha litt variasjon i oppskriftene. mvh DROPS design

Ingamay Granberg 14.03.2019 - 14:12:

Ska man verkligen sticka vanten uppå ned och hur kan man börja jag fattar noll

DROPS Design 25.03.2019 kl. 11:49:

Hei Ingamay. Ja, denne votten strikkes rundt, fra tuppen og ned til håndleddet. Du begynner med å legge opp 8 masker med sort og magisk sirkel (om du ikke vil strikke magisk sirkel kan du legge opp vanlig og snurpe igjen hullet senere). Videre følger du diagram A.3 - diagrammet leses på vanlig måte (nedenfra og opp, fra høyre mot venstre). Du strikker altså 1 omgang slik: 1 maske grand canyon, 1 kast, 1 sort, 1 kast, 1 grand canyon, 1 sort, 1 grand canyon, 1 kast, 1 sort, 1 kast, 1 grand canyon. God fornøyelse.

Pirjo Ylikarjula 09.02.2019 - 08:20:

Min mössa blev så liten. Största storleken passar inta vuxen.Vad ska man ändra på?

Line 09.12.2018 - 01:03:

Der må altså være et eller andet helt glat med maskeantallet, som Malin og Rebecka også nævner. Min hue kommer i hvert fald kun til at passe et barn! Men altså 120m/26m*10cm giver jo heller ikke 56 cm som står som hovedmål.

DROPS Design 10.12.2018 kl. 10:03:

Hej Line, vælg den største størrelse, så skal vi se på den mindste størrelse en gang til :)

Line 05.12.2018 - 23:45:

I diagrammet er angivet, hvad jeg antager er en udtagning, men hvordan skal denne strikkes, for det står ikke nævnt i symbolforklaringen.

DROPS Design 06.12.2018 kl. 08:21:

Hei Line. Her manglet symbolforklaringen for kastene som strikkes annenhver omgang (de hvite ovalene). Denne er nå blitt lagt til, og du lager altså 1 kast mellom 2 masker. På neste omgang strikkes kastet vridd rett for å unngå hull. Takk for beskjed og god fornøyelse

Anne Blundell 28.08.2018 - 15:18:

Thanks so much for taking the time to answer my quaestion, much appreciated.

Anne Blundell 25.08.2018 - 14:07:

Can the hat pattern be adapted to knit straight on two needles? Since I find this much easier than a cisrcular needle

DROPS Design 27.08.2018 kl. 18:52:

Hello Anne. Yes, you can work with straight needles. Just cast on 2 sts more, one each side for the edges. You then follow the instructions as given. The diagram is worked in stocking st. Happy knitting!

Rebecka 28.01.2018 - 19:34:

Jag har precis som Malin stickat en halv vante med fabel på angivna stickor. När jag skickat de första fem raderna med hjärtan så är vanten bara 10 cm istället för 12 och alldeles för smal för en vuxen. Något måste vara fel i mönstret. Har stickat flera olika vantar och sockar efter era mönster men aldrig med det här resultatet.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 183-23

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.