DROPS / 182 / 39

Snowbound by DROPS Design

Souprava: čepice, nákrčník a rukavice – palčáky s copánky pletené z dvojité příze DROPS Air.

DROPS Design: model č. ai-068
Skupina přízí C + C nebo E
-----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Velikost: S/M – M/L
Obvod hlavy: asi 54/56 – 56/58
Materiál:
DROPS AIR firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100-100 g, barva č. 03, perlově šedá

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE a krátká KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm) č.8 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 11 ok a 15 řad lícovým žerzejem dvojitou přízí = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DROPS krátká KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm) č.7 na lem – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 12 ok a 16 řad lícovým žerzejem dvojitou přízí = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DROPS POMOCNÁ JEHLICE COPÁNKOVÁ – na pletení copánků.
----------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Velikost: jednotná
Rozměry: asi 120 x 35 cm
Materiál:
DROPS AIR firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
150-150 g, barva č. 03, perlově šedá

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS KRUHOVÁ JEHLICE (60 cm) č.8 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 11 ok a 15 řad lícovým žerzejem dvojitou přízí = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DROPS KRUHOVÁ JEHLICE (60 cm) č.7 na lem – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 12 ok a 16 řad lícovým žerzejem dvojitou přízí = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DROPS POMOCNÁ JEHLICE COPÁNKOVÁ – na pletení copánků.
----------------------------------------------------------

RUKAVICE:
Velikost: S – M/L
Materiál:
DROPS AIR firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100-100 g, barva č. 03, perlově šedá

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE č.7 (velikost S) nebo č.8 (velikost M/L) – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 12 ok a 16 řad lícovým žerzejem dvojitou přízí (velikost S) nebo o rozměrech 11 ok a 15 řad lícovým žerzejem dvojitou přízí (velikost M/L) = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE č.6 (velikost S) nebo č.7 (velikost M/L) na lemy.

DROPS POMOCNÁ JEHLICE COPÁNKOVÁ – na pletení copánků.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (0)

65% alpaka, 28% polyamid, 7% vlna
od 147.00 Kč /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 147.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 147.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 1029Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schémata A.1 až A.4. Schéma A.1 je pro čepici, A.2 pro nákrčník, A.3 a A.4 pro rukavice.

TIP - PŘIDÁVÁNÍ (rukavice):
Přidáváme nahozením. V následující kruhové řadě pleteme nahození za zadní nit, aby se v pletenině netvořily dírky.

TIP - UJÍMÁNÍ (rukavice):
Začínáme 1 oko před značkou na každé boční straně. 1 oko odložíme na pomocnou jehlici ZA práci, 1 oko sejmeme, oko z pomocné jehlice vrátíme zpět na levou jehlici, 2 oka spleteme a sejmuté oko přes ně přetáhneme = ujmuli jsme 2 oka. Takto ujímáme na obou bočních stranách = ujmeme 4 oka.
----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici, podle potřeby převedeme pleteninu na ponožkové jehlice.
Na kruhovou jehlici č.7 nahodíme 2 vlákny příze Air (= dvojitou přízí) 56-60 ok a pleteme lem pružným vzorem 2/2 (tj. střídáme 2 oka hladce, 2 obrace, začínáme 2 oky obrace). Ve výši 4 cm převedeme pleteninu na kruhovou jehlici č.8. Pokračujeme takto: vzor A.1 (= 14 ok), zbylých 42-46 ok pleteme lícovým žerzejem. Pleteme až do výše 18-19 cm. Pak vložíme do pleteniny 5 značek: první značku umístíme 1-3 oka za vzorem A.1, další 4 značky vkládáme vždy po 8 okách (značky vkládáme mezi oka, ne do ok). V následující kruhové řadě ujmeme za každou značkou 1 oko; ujímáme spletením 2 ok hladce (= ujmeme 5 ok) = 51-55 ok. Takto ujmeme v každé 2. kruhové řadě, celkem 5x; SOUČASNĚ s posledním ujímáním ujmeme ještě rovnoměrně 4 oka nad copánkem ve vzoru A.1 = 27-31 ok. V následující kruhové řadě spleteme každá 2 oka hladce = 14-16 ok. Upleteme 1 kruhovou řadu hladce, v další kruhové řadě opět spleteme každá 2 oka hladce = 7-8 ok.

Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.
Čepice měří asi 25-26 cm.
----------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici.
Na kruhovou jehlici č.7 nahodíme 2 vlákny příze Air (= dvojitou přízí) 96 ok a pleteme lem pružným vzorem 2/2 (tj. střídáme 2 oka hladce, 2 obrace, začínáme 2 oky obrace). Ve výši 5 cm převedeme pleteninu na kruhovou jehlici č.8. Pokračujeme takto: *6 ok obrace, vzor A.2 (= 10 ok)*, *-* opakujeme celkem 6x. V tomto rozvržení vzoru pokračujeme. Ve výši asi 30 cm převedeme pleteninu na kruhovou jehlici č. 7 a pleteme lem pružným vzorem 2/2. Když je lem vysoký 5 cm, všechna oka dle vzoru uzavřeme. Díl měří celkem 35 cm.
----------------------------------------------------------

RUKAVICE – PALČÁKY

LEVÁ RUKAVICE:
Pleteme v kruhových řadách na ponožkových jehlicích.
Velikost S pleteme na ponožkových jehlicích č.6 a 7.
Velikost M/L pleteme na ponožkových jehlicích č.7 a 8.
Na ponožkové jehlice č.6-7 nahodíme 2 vlákny příze Air (= dvojitou přízí) 32 ok a pleteme lem pružným vzorem 2/2 (tj. střídáme 2 oka hladce, 2 obrace). Ve výši 4 cm převedeme pleteninu na ponožkové jehlice č.7-8. Pleteme 1 kruhovou řadu hladce a SOUČASNĚ ujmeme rovnoměrně 3 oka = 29 ok. Dál pleteme takto: 15 ok lícovým žerzejem, vzor A.3 (= 12 ok), 2 oka lícovým žerzejem. V tomto rozvržení vzoru pokračujeme. Označíme si 11. oko v kruhové řadě. Ve výši 14 cm přidáme na obou stranách označeného oka 1 oko = klínek pro palec – viz TIP - PŘIDÁVÁNÍ! Takto přidáme na obou stranách vznikajícího klínu i v následující kruhové řadě = 5 ok klínu. Pak upleteme 2-3 kruhové řady bez přidávání. Potom odložíme 5 ok palce na pomocnou jehlici a navíc za těmito oky nahodíme 1 oko nové = na jehlicích máme 29 ok. Označíme si boční strany rukavice – první značkou označíme 1. oko v kruhové řadě, druhou značkou označíme 13. oko. Dál pleteme lícovým žerzejem a vzorem A.3. Ve výši 24-26 cm ujmeme na obou stranách obou značek na bocích 1 oko - viz TIP - UJÍMÁNÍ! Takto ujímáme v každé kruhové řadě, celkem 5x = zbývá 9 ok. SOUČASNĚ s posledním ujímáním ujmeme ještě rovnoměrně 3 oka nad vzorem A.3; ujímáme spletením 2 ok hladce = 6 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.

PALEC:
Odložených 5 ok palce vrátíme z pomocné jehlice zpět na ponožkové jehlice č.7-8 a navíc k nim z okraje za palcem nabereme ještě 5 ok nových = 10 ok. Pleteme lícovým žerzejem v kruhových řadách až do výše asi 5-6 cm. Označíme si 1. oko v kruhové řadě, druhou značkou označíme 6. oko (= boční strany palce). V následující kruhové řadě ujmeme na obou stranách obou označených ok 1 oko - viz TIP - UJÍMÁNÍ! Toto ujímání opakujeme ještě v další kruhové řadě = zbývají 2 oka. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.

PRAVÁ RUKAVICE:
Nahodíme a pleteme stejně jako levou rukavici, jen namísto vzoru A.3 pleteme vzor A.4. Značku pro klínek umístíme do 3. oka v kruhové řadě.

Schéma

= hladce
= obrace
= 5 ok odložíme na pomocnou jehlici PŘED práci, 5 ok hladce, 5 ok z pom.jehlice hladce
= 5 ok odložíme na pomocnou jehlici ZA práci, 5 ok hladce, 5 ok z pom.jehlice hladce

There are no comments to this pattern yet! Leave yours below.

Přidejte komentář k návodu DROPS 182-39

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.