DROPS / 179 / 33

Marrakesh by DROPS Design

Pufa z żakardem na szydełku. Z włóczki DROPS Eskimo.

DROPS Design: model ee-599
Grupa włóczek E lub C + C
----------------------------------------------------------
Wymiary: średnica ok. 48 cm, obwód ok. 150 cm, wysokość ok. 20 cm
Materiał:
DROPS ESKIMO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek E)
250 g kolor nr 46, średni szary
150 g kolor nr 53, jasny szary
150 g kolor nr 10, bordowy
100 g kolor nr 05, turkusowy
100 g kolor nr 07, pomarańczowy
100 g kolor nr 26, pink
50 g kolor nr 35, zielona cytryna

Może być również wykonana z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek E)” - patrz link poniżej.

SZYDEŁKO DROPS nr 6 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 12 słupków x 6 rzędów otrzymać próbkę o szerokości 10 cm i wysokości 10 cm.

INNE: 2-3 jaśki (ok. 50 x 70 cm) do wypchania.
----------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Komentarze (1)

100% Wełna
od 9.40 zł /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 9.40 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 10.80 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 11.70 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 169.20zł. Więcej informacji.
WYKORZYSTYWANE TECHNIKI

KOLORY ŻAKARDU:
Patrz schematy A.1 - A.3. Schematy przedstawiają kolory żakardu. 1 kwadracik = 1 słupek.

ZMIANA KOLORU:
Podczas zmiany koloru postępujemy następująco: przerobić ostatni słupek 1-szym kolorem, ale nie wykonywać ostatniego narzutu, wziąć następny kolor i ostatnie oczko wykonać nowym kolorem, następnie wykonać kolejny słupek.
Gdy przerabiamy 2 kolorami, umieścić nitkę aktualnie nieprzerabianego koloru ponad oczkami poprzedniego okrążenia, przerabiać wokół nitek, aby były ukryte w środku oczek, przesuwamy nitkę wzdłuż robótki na okrągło.

WSKAZÓWKA:
Zastąpić 1-szy słupek w okrążeniu przez 3 oczka łańcuszka, zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia.
Zastąpić 1-sze oczko ścisłe w okrążeniu przez 1 oczko łańcuszka, zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka na początku okrążenia.
----------------------------------------------------------

PUFA:
Przerabiana na okrągło w 2 częściach, łączonych razem na końcu.

PODSTAWA:
Na szydełku nr 6 wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem pink i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka.
Dalej przerabiać schemat A.1 na okrągło, jak w opisie poniżej (= 12 razy na szerokość) - Patrz KOLORY ŻAKARDU i ZMIANA KOLORU.
OKRĄŻENIE 1: 12 słupków w pierścień podstawy – PATRZ WSKAZÓWKA!
OKRĄŻENIE 2: 2 słupki w każdy słupek = 24 słupki.
OKRĄŻENIE 3: *1 słupek w 1-szy słupek, 2 słupki w następny słupek*, powtórzyć od *-* przez całe okrążenie = 36 słupków. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
OKRĄŻENIE 4: *1 słupek w 2 pierwsze słupki/ 2 następne słupki, 2 słupki w następny słupek*, powtórzyć od *-* przez całe okrążenie = 48 słupków.
Dalej przerabiać schemat A.1 i dodawać oczka jak wcześniej, tj. w każdym okrążeniu będziemy przerabiać o 1 słupek więcej między dodawanymi oczkami. UWAGA! Wykonywać ostatnie okrążenie schematu A.1 przerabiając 1 oczko ścisłe w każdy słupek (zamiast 1 słupka w każdy słupek) i dodawać oczka jak wcześniej = 168 oczek ścisłych. Zakończyć gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość.

BOKI/WIERZCH:
Wierzch jest przerabiany jak podstawa, ale bez odcinania nitki, tj. przerabiać schemat A.2 na okrągło (= 12 razy na szerokość). W ostatnim okrążeniu schematu A.2 przerabiać słupkami (a nie oczkami ścisłymi) = 168 słupków. Dalej przerabiać boki pufy następująco: dalej przerabiać na okrągło, ale teraz nie dodawać już oczek, tzn. przerabiać schemat A.3 na okrągło (2 pierwsze okrążenia schematu A.3 = 14 motywów po 12 oczek, 10 ostatnich okrążeń = 12 motywów po 14 oczek). UWAGA! Przerabiać ostatnie okrążenie schematu A.3 wykonując 1 oczko ścisłe w każdy słupek (zamiast 1 słupka w każdy słupek). Zakończyć gdy schemat A.3 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość.

WYKOŃCZENIE:
Wypchać pufę, umieszczając w środku 2 lub 3 jaśki (zależy od grubości jaką chcemy osiągnąć). Przyszyć podstawę 2 nitkami w kolorze pink – zszywać brzeg do brzegu, wkłuwając igłę w skrajne pętelki oczek, aby szew był płaski.

Schemat

= pink
= bordowy
= jasny szary
= średni szary
= pomarańczowy
= turkusowy
= zielona cytryna
= przerabiać to okrążenie wykonując 1 oczko ścisłe w każdy słupek poprzedniego okrążenia (zamiast 1 słupka w każdy słupek poprzedniego okrążenia)

De Mol Monque 04.07.2017 - 09:14:

Mooie poef met heldere kleuren en gehaakt! in deze collectie zijn er geen gecentreerde gehaakte modellen!

Dodaj komentarz do modelu DROPS 179-33

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.