DROPS / 179 / 33

Marrakesh by DROPS Design

Taburet – puf s barevným vzorem háčkovaný z příze DROPS Eskimo.

DROPS design: model č. ee-599
Skupina přízí: E nebo C + C
-----------------------------------------------------------

Rozměry:
Průměr: asi 48 cm
Obvod: asi 150 cm
Výška: asi 20 cm

Materiál: DROPS ESKIMO firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí E)
250 g, barva č.46, šedá
150 g, barva č.53, světlá šedá
150 g, barva č.10, bordó
100 g, barva č.05, tyrkysová
100 g, barva č.07, oranžová
100 g, barva č.26, pink
50 g, barva č.35, limetková

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí E)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č. 6 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 12 dlouhých sloupků x 6 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DOPLŇKY: 2-3 polštáře (asi 50 x 70 cm) na vycpání.

(Přejít k návodu...)

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.3. 1 čtvereček ve schématu = 1 dlouhý sloupek.

ZMĚNA BARVY:
Při změně barvy příze postupujeme takto: poslední dlouhý sloupek háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a sloupek dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme háčkováním dalšího dlouhého sloupku.
Při háčkování více barvami háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme. Tj. lícová a rubová strana jsou stejné, vlákna jsou schovaná a můžeme barvy střídat kdykoli v průběhu kruhové řady.

INFO:
První dlouhý sloupek v kruhové řadě nahrazujeme 3 řetízkovými oky; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
První krátký sloupek v kruhové řadě nahrazujeme 1 řetízkovým okem; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
----------------------------------------------------------

TABURET - PUF:
Háčkujeme v kruhových řadách ve 2 dílech, které nakonec sešijeme.

DNO:
Háčkem č.6 uháčkujeme přízí pink 4 řo a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách vzor A.1 dle popisu níže (= v kruhové řadě máme 12 sekvencí vzoru) – viz VZOR a ZMĚNA BARVY.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 12 dlouhých sloupků – viz INFO!
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 dlouhých sloupcích do každého dlouhého sloupku = 24 dlouhých sloupků.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek do 1. dlouhého sloupku, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních/dalších 2 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 48 dlouhých sloupků.
Takto pokračujeme v háčkování vzoru A.1 a přidávání, tj. v každé kruhové řadě uháčkujeme mezi 2 přidáními vždy o 1 dlouhý sloupek více. POZOR! Poslední kruhovou řadu vzoru A.1 háčkujeme krátkými sloupky (namísto dlouhých), přidáváme jako dosud = 168 krátkých sloupků. Po dokončení celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) práci ukončíme.

HORNÍ STRANA/BOK:
Stejným způsobem uháčkujeme horní stranu, ale přízi po dokončení nestříháme - háčkujeme v kruhových řadách vzor A.2 (= v kruhové řadě máme 12 sekvencí vzoru). Poslední kruhovou řadu vzoru A.2 háčkujeme dlouhými sloupky (namísto 2x nahozených dlouhých sloupků) = 168 dlouhých sloupků.
Nyní uháčkujeme boční stěnu sedáku, takto: dál háčkujeme v kruhových řadách, ale už bez přidávání, vzorem A.3 (první 2 kruhové řady vzoru A.3 = 14 sekvencí vzoru po 12 okách, zbylých 10 kruhových řad = 12 sekvencí vzoru po 14 okách); POZOR! Poslední kruhovou řadu vzoru A.3 háčkujeme krátkými sloupky (namísto dlouhých sloupků). Po dokončení celé sekvence vzoru A.3 (na výšku) práci ukončíme.

DOKONČENÍ:
Nyní puf naplníme, takto - použijeme 2 nebo 3 polštáře, podle toho, jak pevný chceme puf mít. Dno přišijeme k bočnímu dílu dvojitou přízí pink, šev vedeme vnější částí krátkých sloupků, aby zůstal plochý.

Schéma

= pink
= bordó
= světlá šedá
= šedá
= oranžová
= tyrkysová
= limetková
= tuto kruhovou řadu háčkujeme krátkými sloupky (namísto dlouhých sloupků)

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 179-33.