DROPS / 181 / 8

Adventure Awaits by DROPS Design

Torba z żakardem i mała torebka w paski na szydełku. Z włóczki DROPS Eskimo.

Tagi: graficzny, torby,

DROPS Design: model nr ee-603
Grupa włóczek E lub C + C
-----------------------------------------------------------
TORBA:
Wymiary:
Obwód: ok. 92 cm
Wysokość: ok. 46 cm
Materiał:
DROPS ESKIMO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek E)
150 g nr 21, niebieski denim
150 g nr 23, brązowo-rudy
150 g nr 01, ecru
100 g nr 15, ciemnoniebieski
100 g nr 47, jasny beż
100 g nr 48, beż

Waga torby to 438 g.

Może być również wykonywana z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek E)" - patrz link poniżej.

SZYDEŁKO DROPS nr 4,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 13 słupków i 6 rzędów otrzymać próbkę o szerokości 10 cm i wysokości 10 cm.

-----------------------------------------------------------

TOREBKA:
Wymiary: długość ok. 15 cm, szerokość ok. 11 cm.
Materiał:
DROPS ESKIMO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek E)
Używać resztek włóczek w następujących kolorach: 21, niebieski denim, 23, brązowo-rudy, 01, ecru, 15, ciemnoniebieski i 47 jasny beż.

Torebka na zdjęciu waży 66 g.

Może być również wykonywana z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek E)" - patrz link poniżej.

SZYDEŁKO DROPS nr 4,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 13 oczek ścisłych otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
GUZIKI DROPS Z DREWNA CEDROWEGO NR 511 - 1 szt.

----------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.
Komentarze (6)

100% Wełna
od 9.40 zł /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 9.40 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 10.80 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 11.70 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 150.40zł. Więcej informacji.
WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

ŻAKARD:
Patrz schematy A.1 i A.2. 1 kwadracik = 1 słupek.

KOLORY ŻAKARDU (torba):
Gdy zmieniamy kolor należy przerabiać następująco: przerobić ostatni słupek przed zmianą koloru, ale nie wykonywać ostatniego narzutu. Kolejnym kolorem wykonać ostatni narzut i dalej przerabiać tym, kolorem. Jeżeli następne okrążenie zaczyna się nowym kolorem, przerobić ostatnie oczko zamykające na końcu okrążenia nowym kolorem. Gdy przerabiamy kilkoma kolorami w tym samym okrążeniu, umieszczać nitki aktualnie nie przerabiane ponad oczkami poprzedniego okrążenia i przerabiać wokół tych nitek, aby były ukryte i biegły wzdłuż okrążenia.

WSKAZÓWKA-1:
Zastąpić 1-szy słupek w okrążeniu przez 3 oczka łańcuszka, zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia.

WSKAZÓWKA-2:
Zacząć okrążenie przerabiając 1 oczko łańcuszka. Nie zastępuje ono 1-szego oczka ścisłego. Okrążenie kończymy przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe w okrążeniu.

ZAMYKANIE OCZEK:
Aby zamknąć 1 słupek, należy przerobić 2 słupki razem następująco: przerobić 1 słupek ale nie wykonywać ostatniego narzutu (= 2 pętelki na szydełku), dalej przerabiać kolejny słupek, a po ostatnim narzucie przeciągnąć nitkę przez 3 pętelki na szydełku.
----------------------------------------------------------

TORBA:
Przerabiana na okrągło, od dołu do góry.
Na szydełku nr 4,5 wykonać 5 oczek łańcuszka włóczką Eskimo kolor niebieski denim. Zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać na okrągło, wg schematu A.1 (przerabiać 11 razy schemat A.1 na szerokość) – PATRZ KOLORY ŻAKARDU!
OKRĄŻENIE 1: 11 słupków wokół pierścienia podstawy – PATRZ WSKAZÓWKA-1!
OKRĄŻENIE 2: 2 słupki w każdy słupek = 22 słupki.
OKRĄŻENIE 3: *1 słupek w 1-szy słupek, 2 słupki w następny słupek *, powtórzyć od *-* do końca okrążenia = 33 słupki.
OKRĄŻENIE 4: *1 słupek w każdy z 2 pierwszych słupków, 2 słupki w następny słupek*, powtórzyć od *-* do końca okrążenia = 44 słupki. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
OKRĄŻENIA 5-11: dalej dodawać oczka i przerabiać żakard jak wcześniej, tj. w każdym okrążeniu przerabiamy o 1 słupek więcej między dodawanymi oczkami = 121 słupków.
Dalej przerabiać na okrągło, ale bez dodawania oczek i wg schematu A.2 (15 razy schemat A.2 na szerokość), W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okrążeniu zamknąć 1 słupek - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK! = 120 słupków.
UWAGA! W ostatnim okrążeniu schematu A.2 (ze strzałką), nie przerabiać słupkami, ale kolorem ciemnoniebieskim następująco: 1 oczko łańcuszka (zastępuje 1-sze oczko ścisłe), *3 oczka łańcuszka, ominąć 2 słupki i przerobić 1 oczko ścisłe w następny słupek*, powtórzyć od *-* do końca okrążenia i zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko łańcuszka na początku okrążenia. Odciąć i wrobić nitki.

RĄCZKI:
Odciąć po 4 nitki o długości 120 cm w każdym kolorze = 24 nitki. Złożyć je razem i luźno zawiązać supeł zostawiając ok. 12 cm nitki za supłem. Podzielić nitki na 3 grupy po 8 nitek każda i zaplatać, aż zostaje ok. 25 cm nitki do końca. Podzielić nitki na 2 części. Przeciągnąć 2 części przez 3-cie okrążenie na górze torby (od środka torby na zewnątrz), w odległości 1 słupka. Końce nitek zawiązać po zewnętrznej stronie torby. Rozwiązać supeł na początku warkocza i przymocować rączkę do torby w taki sam sposób tylko po przeciwnej stronie. Wykonać drugi warkocz tak samo i przymocować rączkę z drugiej strony torby tak samo. Wyrównać końcówki nitek.

----------------------------------------------------------

TOREBKA:
Przerabiana na okrągło, od dołu do góry. Na szydełku nr 4,5 wykonać 21 oczek łańcuszka kolorem niebieski denim.
OKRĄŻENIE 1: 3 oczka ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde oczko łańcuszka aż zostaje 1 oczko łańcuszka (= 18 oczek ścisłych), 3 oczka ścisłe w to oczko łańcuszka. Dalej przerabiać z drugiej strony łańcuszka początkowego (pod już przerobionymi oczkami ścisłymi): 1 oczko ścisłe w każde oczko łańcuszka (= 18 oczek ścisłych) i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe. Jest teraz 42 oczka ścisłe.
OKRĄŻENIE 2: PATRZ WSKAZÓWKA-2! 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia, dalej przerabiać kolorem ciemnoniebieskim i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe na początku okrążenia.
OKRĄŻENIE 3: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 4: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia, dalej przerabiać kolorem brązowo-rudy i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 5: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia, dalej przerabiać kolorem jasny beż i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 6: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 7: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia, dalej przerabiać kolorem ecru i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 8: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia, dalej przerabiać kolorem jasny beż i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 9: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 10: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia, dalej przerabiać kolorem brązowo-rudy i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 11: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do środka z przodu robótki, przerobić teraz dziurkę na guzik następująco: 2 oczka łańcuszka, ominąć 2 oczka ścisłe, dalej przerabiać oczka ścisłe do końca okrążenia i zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 12: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do oczek łańcuszka, przerobić 2 oczka ścisłe wokół oczek łańcuszka, dalej przerabiać oczkami ścisłymi do końca okrążenia i zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 13: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca okrążenia i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe. Odciąć i wrobić nitki. Przyszyć guzik po wewnętrznej stronie torebki, po przeciwnej stronie od dziurki na guzik.

RĄCZKA:
Odciąć po 2 nitki w każdym kolorze o długości 40 cm = 10 nitek. Zawiązać nitki razem (zostawić ok. 6 cm nitki przed węzłem) i podzielić nitki na 3 grupy. Zapleść nitki. Przeciągnąć końcówki nitek (od strony bez supła) przez oczko ścisłe z jednej strony torebki. Rozwiązać supeł z drugiej strony i zawiązać wszystkie nitki razem. Wyrównać końcówki nitek.

Schemat

= niebieski denim
= ciemnoniebieski
= brązowo-rudy
= jasny beż
= ecru
= beż

Komentarze (6)

Leave your comment!

Baerfuss 03.09.2018 - 16:39:

Hallo, Danke für Ihre Antwort. Ich habe die Zunahmen genau so gemacht und es geht trotzdem nicht auf. Ich habe die ganzen Maschen sogar schon auf einem karierten Papier aufgezeichnet und komme auch so nicht hin, dass das Muster stimmt. Es ergibt die 99 Maschen, aber das Ende stimmt nicht.

DROPS Design 04.09.2018 kl. 10:49:

Liebe Frau Baerfuss, vielleich können Sie Markierer zwischen jedem Rapport einsetzen, so wird es einfacher jedes Rapport zu folgen and prüfen. Viel Spaß beim häkeln!

Anne Baerfuss 02.09.2018 - 22:14:

Hallo, ich bin dabei, mir dies Tasche zu häkeln. Nun bin ich bei Reihe 9 angelangt, aber mir geht das Muster nicht auf. Beginnt mit 1 Masche dunkelblau, dann 5 Maschen in blauviolett, 3 Maschen in dunkelblau, 5 Maschen in blauviolett etc. Am Ende der Reihe geht es dann aber nicht auf. Interpretiere ich etwas falsch? Ich bin da bei 3 Maschen in dunkelblau und dann bleibt mir noch genau eine Masche der Vorreihe übrig. Eigentlich sollte doch der Schluss dann 2 dunkelblaue Maschen sein, oder?

DROPS Design 03.09.2018 kl. 15:42:

Liebe Frau Baerfuss, vergessen Sie die Zunahmen nicht: bei der 9. reihe in A.1 haben Sie: 1 M in dunkelblau, 5 M in blauviolett, 1 M in dunkelblau und 1 Zunahme (= 2 M in dunkelblau). Viel Spaß beim häkeln!

Dorotea 14.10.2017 - 20:44:

Non mi è chiaro se nei giri da 5 a 11 bisogna usare il diagramma A1

DROPS Design 14.10.2017 kl. 21:25:

Buonasera Dorotea. Sì deve continuare a seguire il diagramma A.1 fino al giro 11. Buon lavoro!

Jan 13.07.2017 - 22:55:

Most of your patterns specify if the terms are UK or US. This one does not. Which is this written in? I can guess, but I'd rather be sure. Thank you!

DROPS Design 14.07.2017 kl. 08:52:

Hi Jan, This pattern is found in both UK and US English, so you can choose, but if the one you are looking at has both cm and inch measurements it is US. If there are only cm measurements it is UK. Happy crocheting!

Imene 14.06.2017 - 19:00:

I'm from Algeria, and i love your designs ❤️ Thank you for sharing them.

Regina 07.06.2017 - 23:39:

Praktische, grosse Tasche. Würde ich farblich passend zu ee-616 häkeln wollen (beides aus Eskimo).

Dodaj komentarz do modelu DROPS 181-8

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej.

Twój adres email nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.