DROPS / 179 / 4

Pueblo by DROPS Design

Taška s pestrobarevným vzorem háčkovaná z příze DROPS Eskimo.

DROPS design: model č. ee-602
Skupina přízí: E
-----------------------------------------------------------

Rozměry:
Obvod: asi 86 cm
Výška: asi 41 cm

Materiál: DROPS ESKIMO firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí E)
150 g, barva č. 02, černá
100 g, barva č. 14, tmavá šedá
100 g, barva č. 46, šedá
100 g, barva č. 53, světlá šedá
50 g, barva č. 09, starorůžová
50 g, barva č. 50, vínová

Taška na obrázku váží 423 g.

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí E)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 13 dlouhých sloupků a 6 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (2)

100% vlna
od 61.00 Kč /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 61.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 71.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 77.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 671Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2. 1 čtvereček = 1 dlouhý sloupek.

BAREVNÝ VZOR (v kruhových řadách):
Při změně barvy příze postupujeme takto: poslední dlouhý sloupek háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a dlouhý sloupek dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme háčkováním dalšího dlouhého sloupku.
Pokud následující kruhová řada začíná novou barvou příze, háčkujeme poslední pevné oko v kruhové řadě už přízí této nové barvy.
Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme – vlákna tak zůstanou skrytá a přitom je máme kdykoli k dispozici.

INFO:
První dlouhý sloupek na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 3 řetízkovými oky; každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.

TIP - UJÍMÁNÍ:
1 dlouhý sloupek ujmeme tak, že následující 2 dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady - takto:
uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme stejným způsobem další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.
----------------------------------------------------------
TAŠKA:
Háčkujeme v kruhových řadách ode dna k hornímu okraji.

Háčkem č.4,5 uháčkujeme tmavě šedou přízí 5 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Pokračujeme v kruhových řadách dle schématu A.1 (v kruhové řadě máme 11 sekvencí vzoru) – viz BAREVNÝ VZOR.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 11 dlouhých sloupků kolem kroužku z řetízkových ok – viz INFO!
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 dlouhých sloupcích do každého dlouhého sloupku = 22 dlouhých sloupků.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek do 1. dlouhého sloupku, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme = 33 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních 2 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme = 44 dlouhých sloupků.
5.-11. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v přidávání a vzoru jako dosud, tj. v každé kruhové řadě uháčkujeme mezi dvěma přidáními vždy o 1 dlouhý sloupek více = 110 dlouhých sloupků.
12. KRUHOVÁ ŘADA: uháčkujeme poslední kruhovou řadu vzoru A.1 a SOUČASNĚ přidáme rovnoměrně 2 dlouhé sloupky (přidáme rozháčkováním 1 dlouhého sloupku na 2) = 112 dlouhých sloupků.
13. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v kruhových řadách, ale už bez přidávání a háčkujeme vzor A.2 (= v kruhové řadě máme 7 sekvencí vzoru). POZOR! V poslední kruhové řadě vzoru A.2 (ve schématu je označena šipkou) už neháčkujeme dlouhé sloupky, ale háčkujeme starorůžovou přízí takto: 1 řetízkové oko (nahrazuje 1 krátký sloupek), *3 řetízková oka, 2 dlouhé sloupky vynecháme a do dalšího dlouhého sloupku uháčkujeme 1 krátký sloupek*, *-* opakujeme, končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

UCHA:
Ustřihneme si 6 vláken černé, 5 vláken světle šedé, 5 vláken šedé a 5 vláken tmavě šedé příze = 21 vláken, každé o délce 120 cm. Vlákna složíme k sobě a cca 12 cm od konce uvážeme volný uzel. Pak vlákna rozdělíme do 3 pramenů po 7 a splétáme z nich cop tak dlouho, až nám zůstane konec dlouhý asi 25 cm. Konec copu rozdělíme na poloviny, které protáhneme stěnou tašky – zevnitř na lícovou stranu – ve 3. kruhové řadě od horního okraje, 1 dlouhý sloupek od sebe. Konce copu pak na lícové straně svážeme na pevný uzel a ucho tak zajistíme. Volný uzel na začátku copu nyní rozvážeme a konec ucha připevníme ke stěně tašky stejným způsobem, jako ten protilehlý.
Stejným způsobem vyrobíme i druhé ucho a připevníme je na protější stranu tašky.

Schéma

= tmavá šedá
= černá
= vínová
= světlá šedá
= starorůžová
= šedá

Komentáře (2)

Hajnalka Vámos Károlyné 13.09.2018 - 23:43:

Szeretném megkérdezni, hogy minden színt folyamatosan vinni kell minden sorban akkor is, ha az adott szin abban a sorban nincs használva? Azaz mindig 5 fonalszálat kell körbe hurkolni? Ha nem így van, nem lesz egyenetlen a vastagság? Előre is köszönöm a segítséget. Üdv, Hajni

Stefani 07.06.2017 - 04:25:

Made the other similar bag and I love the patterned crochet, it is so much fun to make!

Přidejte komentář k návodu DROPS 179-4

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.