DROPS Baby / 29 / 18

Giggles in Blue by DROPS Design

DROPS BabyMerino lõngast kootud pitsmustriga ja ripskoes pudipõll

Võtmesõnad: pitsmuster,
DROPS disain: mudel nr bm-069-by
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Suurus: 1/9 - 9/18 kuune
Mõõdud: kõrgus keskel (mõõtes mööda keskmist silmust): umbes 12-14 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
50 g värv nr 43, hele mereroheline

Kasutada võib ka lõngu:
Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A) - vaata linki allpool.

DROPSi VARDAD: 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPSi PÄRLMUTTER NÖÖBID, kaardus (valge), nr 521: 1 tk kõikidel suurustel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 3.45€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
----------------------------------------------------------

PUDIPÕLL
Kootakse edasi-tagasi, ülevalt alla.
Loo 35 silmust 3 mm ringvarrastele Baby Merino lõngaga. Koo 1 rida parempidi kõigil silmustel (= töö pahem pool).
1. RIDA (= töö parem pool): koo 2 ääresilmust RIPSKOES - vaata ülevalt, 1 õhksilmus, koo 1 silmus ripskoes, 1 õhksilmus, koo skeemi A.1 (= 29 silmust), 1 õhksilmus, koo 1 silmus ripskoes, 1 õhksilmus, lõpus tee 2 ääresilmust RIPSKOES (= 4 silmust kasvatatud) = 39 silmust.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo 2 ääresilmust ripskoes, 1 õhksilmus, koo 3 silmust ripskoes, koo skeemi A.1 järgmised 29 silmust, 3 silmust ripskoes, 1 õhksilmus, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes (= 2 silmust kasvatatud) = 41 silmust.
3. RIDA (= töö parem pool): 2 ääresilmust ripskoes, 1 õhksilmus, koo ripskoes kuni mustrini, 1 õhksilmus, koo skeemi A.1 järgmised 29 silmust, 1 õhksilmus, koo ripskoes kuni jääb 2 silmust, 1 õhksilmus, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes (= 4 silmust kasvatatud).
4. RIDA (= töö pahem pool): 2 ääresilmust ripskoes, 1 õhksilmus, koo ripskoes kuni mustrini, koo skeemi A.1 järgmised 29 silmust, koo ripskoes kuni jääb 2 silmust, 1 õhksilmus, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes (= 2 silmust kasvatatud). JÄLGI KOETIHEDUST!

Siis korda 3. ja 4. rida, kuni töö kõrgus on umbes 11-13 cm, mõõtes mööda pahempidi silmuseid skeemil A.1 (st. kasvata igal real 1 silmus mõlemal küljel, 2 ääresilmuse kõrval ja lisaks kasvata 1 silmus mõlemal pool skeemi A.1 igal töö parempoolsel real), (lõpeta pärast skeemi A.1 3. rida).
Koo 2 ripsivalli (4 rida ripskoes) kõigil silmustel. Koo silmused maha.
Kinnita nööp ühte nurka (nööpauguna kasuta auku 2 ripskoes ääresilmuse kõrval).

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö pahemal pool, pahempidi silmus töö paremal pool
= tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, 2 parempidi silmust, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele
= koo 4 parempidi keerdsilmustena kokku
= 4 parempidi kokku
= silmust ei ole, jäta see ruut vahele

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 29-18) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Tenna 22.08.2019 - 18:20:

Er der nogensinde nogen der har lavet denne?? Jeg ender med det samme problem gang på gang, når jeg har lavet Ca 10 pinde mangler jeg en maske midt i mønstret på pind 4.. Så snyder jeg og laver en ekstra, men når jeg har strikket pind 3 igen mangler jeg igen 1 maske midt i mønstret. Jeg kan godt se på mønstret at det burde passe med det antal man tager ind og ud, men der er noget helt galt når man når følger mønstret..

DROPS Design 30.09.2019 kl. 10:06:

Hej Tenna, du tager 1 maske ind i hver side på pind 3 i diagrammet, og lige over de 2 masker du har tilbage i hver side, laver du et omslag på pind 4. De 6 masker man tager ind i midten af pind 3, udlignes med de 6 omslag i midten p 3. God fornøjelse!

Ida Hansen 07.02.2019 - 12:09:

Jeg har samme problem som Freja Sørensen, jeg ender også ud med at have 2 ekstra masker ved slutningen af pind 1... Måske jeg gør noget forkert ift den rude i diagrammet hvor der står "ingen maske, spring over denne rude", hvor jeg bare "ignorerer" denne rude.. Men måske jeg faktisk skal gøre et eller andet med den, som jeg bare ikke forstår?

DROPS Design 11.02.2019 kl. 11:29:

Hei Ida. Du har 35 masker, som du strikker slik: 2 masker rettstrikk, 1 kast, 1 masker rettstrikk, 1 kast (du har nå strikket over 3 av de 35 maskene + 2 kast). Videre strikker du A.1 over de neste 29 maskene. Så avslutter du med 1 kast, 1 maske rettstrikk, 1 kast, 2 masker rettstrikk (igjen 3 masker av de 35 + 2 kast). 3 + 29 + 3 = 35. Du har i tillegg laget total 4 kast (2 på hver side av A.1) og har derfor 39 masker på pinnen. OBS: du leser strikkediagrammet nedenfra og opp, fra høyre mot venstre. 1 pinne er derfor den nederste raden i diagrammet, og du begynner i høyre hjørnet. God fornøyelse

Vilma 16.10.2018 - 07:10:

I have tried to google translate some of these answers regarding the 3rd and 4th rows which I can’t figure out still. Please help me how do I end up with 29 stitches again.

DROPS Design 16.10.2018 kl. 09:16:

Dear Vilma, A.1 is worked over 29 sts, but on the 3rd row, you will decrease 2 sts (small cables - see video below) = 27 sts in A.1, then on 4th row, you will make 1 YO between the 2 K sts = 29 sts again. Happy knitting!

Sabine 04.09.2018 - 04:46:

Somebody else asked exactly the same question on another pattern side (in English). So I here is the translation of the answer of the DROPS design Team: "repeat the increases of row 3 and 4 but knit row 1-4 from chart." The pattern is not written very well, I'm sure many knitters will be confused...

Tina 10.03.2018 - 12:51:

..noch eine Frage: in Reihe 1 komme ich immer wieder auf 41 Maschen, statt 39. Wo liegt mein Fehler? Vielen Dank.

DROPS Design 12.03.2018 kl. 08:39:

Liebe Tina, bei der 1. Reihe strickt man 4 Umschläge = 4 Aufnahmen, dh Sie sollen dann 35 M (Anschlag) + 4 M = 39 M haben. Viel Spaß beim stricken!

Tina 10.03.2018 - 12:04:

Hallo, ich verstehe die folgenden Schritte nicht: wenn ich Reihe 3 und 4 bis zur angegeben Länge wiederhole, erhalte ich ich das Muster nicht. Oder muss ich A1 komplett wiederholen (und nicht nur die Reihen 3 und 4 daraus)?

DROPS Design 12.03.2018 kl. 08:37:

Liebe Tina, ja genau, die Reihe 3 und 4 (= mit Aufnahmen) wiederholen aber das Diagram A.1 soll komplett (= 4 Reihen) gestrickt werden. Viel Spaß beim stricken!

Charlotte 19.12.2017 - 06:27:

Jeg er lidt rusten udi at strikke og har aldrig før strikket med mønster før. Jeg har et par spørgsmål til denne opskrift. Hvad er forskellen på slå om og omslag mellem to masker? Hvis jeg har forstået det rigtig så er det jo egentlig det samme, hvis ja så må der være en fejl i opskriften. På 1. pind står der man har taget 4 masker ud, men jeg får det til 6. 4xslå om og 2x omslag mellem to masker. .

DROPS Design 20.12.2017 kl. 11:15:

Hej Charlotte, Jo men det stemmer, du laver et omslag hver gang der står "slå om" og de 2 omslag du strikker i hver side bliver i alt 4 udtagninger. De 6 omslag i diagrammet danner mønster og bliver altså ikke til udtagninger. God fornøjelse!

Dani 16.11.2017 - 13:16:

Klopt het telpatroon wel? Bij de eerste naald zouden er 27 steken zijn, maar door 2x een omslag krijg je 29 steken. Vervolgens worden bij de volgende naald 8 steken geminderd en 6 omslagen opgezet waardoor je weer op 27 steken uitkomt, maar bij de 3de en 4de naald in het telpatroon dien je weer 29 steken te hebben?

DROPS Design 17.11.2017 kl. 11:38:

Hallo Dani, In de derde naald van het telpatroon minder je 8 steken in totaal (2 maal 4 steken gedraaid (recht) samen = 6 steken geminderd in totaal, plus 2 maal de afgehaalde steek over de gebreide steken halen = 2 steken geminderd in totaal), en maak je 6 omslagen, waardoor je netto 2 steken mindert. In de vierde naald meerder je weer 2 steken door in totaal 2 omslagen te maken in die naald.

Bibou 25.07.2017 - 16:14:

Merci de m'avoir répondu rapidement j'adore votre site et vos modèles . Je n'avais pas pensé au marqueur je vais essayer ça.

Nadine 25.07.2017 - 12:24:

Merci et bravo d'avoir choisi ce joli bébé et de ne pas avoir retouché la photo !

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 29-18

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.