DROPS / 178 / 58

Henrietta by DROPS Design

Bolerko s ažurovým vzorem pletené vroubkovým vzorem se zkrácenými řadami z příze DROPS BabyMerino a DROPS Kid-Silk. Velikost: XS-XXL.

DROPS design: model č. bm-033
Skupina přízí: A + A nebo C
-----------------------------------------------------------

Velikost: XS/S – M/L – XL/XXL

Materiál: DROPS BABY MERINO firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
150-150-200 g, barva č.05, světlá růžová
a
DROPS KID-SILK firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
75-75-75 g, barva č.03, světlá růžová


DROPS KRUHOVÁ JEHLICE (60 nebo 80 cm) č. 5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 17 ok a 34 řad vroubkovým vzorem dvojitou přízí (tj. po 1 vláknu od každého druhu) = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

(Přejít k návodu...)

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

VROUBKOVÝ VZOR:
Pleteme stále hladce, lícové i rubové řady. 1 vroubek = 2 řady hladce.

ZKRÁCENÉ ŘADY:
Upleteme 6 řad nad všemi oky. *Upleteme 30 ok (po první značku), práci otočíme, přízi utáhneme a pleteme zpáteční řadu. Upleteme 1 řadu nad všemi oky, práci otočíme, upleteme 30 ok (po další značku), práci otočíme, přízi utáhneme a pleteme zpáteční řadu. Upleteme 5 řad nad všemi oky*, *-* opakujeme.
1 sekvence zkrácených řad = 6 řad (= 3 vroubky) nad prostředními 35-48-62 oky a 8 řad (4 vroubky) nad oka na každé straně.

VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2. POZN.: na konci 10. řady vzoru A.1 a na konci 11. řady vzoru A.2 nahodíme 5 nových ok. Ve 13. řadě vzoru A.1 upleteme pouze prvních 13 ok vzoru, práci otočíme a upleteme opět 13 ok. Ve 12. řadě vzoru A.2 také upleteme pouze prvních 13 ok vzoru, práci otočíme a upleteme opět 13 ok. POZOR! Tato otočení práce ve vzorech A.1 a A.2 jsou navíc k sekvencím zkrácených řad.
--------------------------------------------------------

BOLERKO:
Pleteme v řadách na kruhové jehlici, kolmo – napříč od okraje jednoho rukávu (= počáteční, nahozená řada) k okraji druhého (= poslední, uzavřená řada). Po dokončení přeložíme bolerko napolovic a sešijeme rukávové i postranní švy.

Na kruhovou jehlici č.5 nahodíme 1 vláknem příze Baby Merino a 1 vláknem příze Kid-Silk (= dvojitou přízí) 45-50-52 ok a pleteme VROUBKOVÝM VZOREM – viz výše. Ve výši 2 cm přidáme na každé straně 1 oko a toto přidávání opakujeme vždy po 2 cm výšky, celkem 5x = 55-60-62 ok. Ve výši 10 cm nahodíme na každé straně 20-24-30 nových ok (= pravý bok) = 95-108-122 ok. Do pleteniny vložíme 2 značky, na každé straně vždy za 30. oko od okraje dílu (= mezi značkami leží 35-48-62 ok). Dál pleteme takto - začínáme lícovou řadou: prvních 17 ok vzorem A.1, dalších 61-74-88 ok vroubkovým vzorem, posledních 17 ok vzorem A.2. V tomto rozvržení vzorů pokračujeme a SOUČASNĚ pleteme ZKRÁCENÉ ŘADY – viz výše! Ve výši asi 58-74-82 cm (měřeno uprostřed dílu, včetně rukávu) uzavřeme na každé straně 20-24-30 ok = levý bok = 55-60-62 ok. Pak upleteme levý rukáv. Pokračujeme vroubkovým vzorem a ve výši 2 cm od místa, kde jsme uzavřeli oka pro levý bok, ujmeme na každé straně dílu 1 oko; toto ujímání opakujeme vždy po 2 cm výšky, celkem 5x = 45-50-52 ok. Ve výši 68-84-92 cm od počátečního nahození všechna oka uzavřeme.

DOKONČENÍ:
Bolerko přeložíme napolovic – viz nákres: bolerko je zobrazeno už složené. Sešijeme rukávové a postranní švy (= 20-24-30 ok na každém boku).

Schéma

= lícový žerzej (líc hladce, rub obrace)
= rubový žerzej (líc obrace, rub hladce)
= 2 oka spleteme hladce
= 1x nahodíme mezi 2 oky


Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 178-58.