DROPS Extra / 0-1376

Easter Lamb by DROPS Design

Velikonoční ovečka háčkovaná z příze DROPS Paris.

DROPS Design: model č. w-661
Skupina přízí C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
Rozměry: asi 15 cm na výšku a asi 34 cm po obvodu dolní části.
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100 g, barva č. 17, smetanová
50 g, barva č. 32, světlá modrofialová
50 g, barva č. 59, starorůžová
50 g, barva č. 60, starofialová
Zbytek tmavě šedé na oči a čumáček.

DROPS HÁČEK č. 4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 16 krátkých sloupků a 18 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku. A 14 ok vzorem A.3 = 10 cm na šířku.

DOPLŇKY: trocha vaty nebo dutého vlákna na vycpání.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (2)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 175Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schémata A.1 až A.4.

TIP:
Každou kruhovou řadu začínáme 1 řetízkovým okem (toto oko nenahrazuje první oko) a končíme 1 pevným okem do prvního řetízkového oka ze začátku kruhové řady.

TIP - PŘIDÁVÁNÍ:
1 krátký sloupek přidáme tak, že do jednoho a téhož oka uháčkujeme 2 krátké sloupky.
----------------------------------------------------------

OVEČKA:
Háčkujeme v kruhových řadách, shora dolů. Jednotlivé díly uháčkujeme samostatně a postupně je spojíme s tělem. Nejprve uháčkujeme dolní část, podstavec. Pak uši a hlavu, které vzápětí spojíme. Nakonec háčkujeme tělo a nohy.

DOLNÍ ČÁST, PODSTAVEC:
Háčkem č.4,5 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme vzor A.1 – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 6x – viz TIP! Po dokončení 1 celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) máme v poslední kruhové řadě 48 krátkých sloupků. Podstavec měří v průměru asi 11 cm. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

UCHO:
Háčkem č.4,5 uháčkujeme starofialovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: viz TIP! Kolem kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 4 krátké sloupky.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 krátkých sloupcích do každého krátkého sloupku = 8 krátkých sloupků.
3.-5. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
Ucho složíme napolovic, takže na každé straně máme 4 krátké sloupky. Pak ucho sháčkujeme krátkými sloupky – po 1 krátkém sloupku do každého ze 4 krátkých sloupků, vpichujeme do obou vrstev = 4 krátké sloupky. Přízi odstřihneme a zapošijeme. Stejným způsobem uháčkujeme i druhé ucho.

HLAVA:
Háčkem č.4,5 uháčkujeme starorůžovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme vzor A.2 – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 4x - viz TIP! Po dokončení celé sekvence vzoru A.2 (na výšku) máme v poslední kruhové řadě 16 krátkých sloupků. Hlava ovečky je vysoká asi 5 cm.
Přízi změníme na smetanovou a spojíme hlavu s ušima, takto:

SHÁČKOVÁNÍ HLAVY A UŠÍ:
1. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 2 krátkých sloupků, ucho (= 4 krátké sloupky) přiložíme podél hlavy, zarovnáme je s následujícími 4 krátkými sloupky a háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého z těchto 4 krátkých sloupků, vpichujeme do obou vrstev, pak uháčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 4 krátkých sloupků (= čelo), přiložíme druhé ucho (= 4 krátké sloupky), zarovnáme je s následujícími 4 krátkými sloupky a sháčkujeme s hlavou stejně, jako první ucho, končíme 1 krátkým sloupkem do každého z posledních 2 krátkých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme první kruhovou řadu vzoru A.3 – sekvenci opakujeme v kruhové řadě celkem 8x. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Oči a čumáček: oči a čumáček vyšijeme zbytkem tmavě šedé příze. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Hlavu vyplníme trochou vaty nebo dutého vlákna (neměla by být příliš nacpaná, tuhá, ale trochu měkká a pružná).
Hlavu srovnáme - uši leží po stranách, na horní i dolní straně hlavy máme 8 krátkých sloupků. Obě strany hlavy postupně sháčkujeme smetanovou přízí – háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého z 8 krátkých sloupků, vpichujeme do obou vrstev = 8 krátkých sloupků na každé straně hlavy. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

TĚLO:
Háčkujeme shora dolů.
Háčkem č.4,5 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme vzor A.4 – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 8x - viz TIP! Po dokončení celé sekvence vzoru A.4 (na výšku) máme v poslední kruhové řadě 16 ok.

SHÁČKOVÁNÍ TĚLA A HLAVY:
1. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 4 ok, hlavu (8 krátkých sloupků) přiložíme k tělu, zarovnáme ji s následujícími 8 krátkými sloupky a háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého z těchto 8 krátkých sloupků, vpichujeme do obou vrstev, končíme 1 krátkým sloupkem do každého z posledních 4 krátkých sloupků = 16 krátkých sloupků.

Nyní uháčkujeme první kruhovou řadu vzoru A.3 – sekvenci opakujeme v kruhové řadě celkem 8x. Pak háčkujeme 2. kruhovou řadu vzoru A.3 a SOUČASNĚ přidáme rovnoměrně 4 krátké sloupky – viz TIP - PŘIDÁVÁNÍ! = 20 krátkých sloupků.
Teď přidáme tělo, takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA: uháčkujeme první kruhovou řadu vzoru A.3.
2. KRUHOVÁ ŘADA: uháčkujeme 2. kruhovou řadu vzoru A.3 a SOUČASNĚ přidáme rovnoměrně 4 krátké sloupky = 24 ok.
1. a 2. kruhovou řadu ještě 2x zopakujeme, pak opakujeme 1. kruhovou řadu = 32 ok.
Nohy – háčkujeme 4x: postupujeme stejně jako u ucha, ale nohy háčkujeme světle modrofialovou přízí.
Na přední stranu ovečky přiložíme na každém boku jednu nohu (mezi nohama necháme rozestup 8 ok). Nohy přiháčkujeme k tělu během háčkování 2. kruhové řady – vpichujeme do obou vrstev = 36 ok.
1. a 2. kruhovou řadu ještě 3x zopakujeme, pak uháčkujeme 1. kruhovou řadu = 48 ok.
Obdobně přiháčkujeme krátkými sloupky k dolnímu okraji těla dolní nohy (mezi nimi necháme rozestup 16 ok) = 48 krátkých sloupků. Přízi nestříháme!

SHÁČKOVÁNÍ TĚLA A PODSTAVCE:
Podstavec (= 48 krátkých sloupků v poslední kruhové řadě) položíme lícem ven a přiháčkujeme jej k dolnímu okraji těla (= 48 krátkých sloupků) krátkými sloupky vpíchnutými do obou vrstev - POZOR! Ovečku musíme průběžně vycpat vatou nebo dutým vláknem (měla by být vycpaná pevně, aby dobře držela tvar). Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Schéma

= uháčkujeme 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku - černá tečka na kružnici označuje začátek kruhové řady
= 1 krátký sloupek do oka
= 1 krátký sloupek kolem obloučku z řetízkových ok
= 2 2x nahozené dlouhé sloupky a 1 krátký sloupek sháčkujeme dohromady takto: háčkujeme 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme je - před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož oka další 2x nahozený dlouhý sloupek a opět jej nedokončíme, poté uháčkujeme opět do téhož oka 1 krátký sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku (= 1 oko)
= zobrazuje poslední kruhovou řadu - začínáme až tou následující!

Dar 17.04.2019 - 00:29:

Do you have any free crochet patters that don't use a chart???? I never could read charts. It would take me too far long to make anything. My grandmother taught when I was five, I will be 65 in September. I love crochet over knitting as I can go faster. ThanksDar

DROPS Design 17.04.2019 kl. 02:24:

Dear Dar, there are some -older- patterns that have the charts written out, but generally, our patterns are charted. It is much easier to see the stitches'places in relation to each other, as well as the shape of the piece. We also have video tutorials, and you can always ask for help in person - for example to make sense of the charts - at the store you bought your DROPS yarn from. It is well wort learning how to decipher a chart, as you will have so many more paterns to choose from. Happy Crafting!

Carina Sanna 10.03.2019 - 09:07:

Förstår inte hur A.4 och A.3 och A.1 och A.2 ska göras. Den film som ni lagt ut gör ju bara första varvet på kroppen. Tacksam för detaljerad beskrivning av detta. Tack på förhand Har även gjort några av dom andra djuren och det är många brister på hur man ska göra. Ni kanske skulle se över beskrivningarna.

DROPS Design 18.03.2019 kl. 11:02:

Hei Carina. Det hekles etter diagram, nettopp fordi det er mer oversiktlig enn å forklare med ord. Etter at du har laget luftmaskeringen hekler du etter A.1. Første omgang av A.1 = 1 fastmaske om ringen. Du gjentar A.1 6 ganger = 6 fastmasker. På 2 omgang hekler du 2 fastmasker i hver fastmaske = 12 fastmasker. 3 omgang hekles slik: 1 fastmaske i den første fastmasken, 2 fastmasker i neste. Gjenta ut omgangen = 18 fastmasker, osv. Du kan se vår nye leksjon hvordan å lese heklediagrammer, her. Håper dette hjelper. God fornøyelse

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1376

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.