DROPS / 176 / 20

Beach Shells by DROPS Design

Šátek z kruhů a půlkruhů háčkovaných z příze DROPS Kid-Silk.

DROPS design: model č. ks-124
Skupina přízí: A
-----------------------------------------------------------

Rozměry: Šířka: asi 26 cm Délka: asi 164 cm (měřeno uprostřed)

Materiál: DROPS KID-SILK firmy Garnstudio
25 g, barva č.03, světlá růžová
25 g, barva č.05, vřes
25 g, barva č.20, světlá béžová

DROPS HÁČEK č.4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o výšce 10 dlouhých sloupků = 10 cm na výšku.
-----------------------------------------------------------

Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

(Přejít k návodu...)

Tagy: kruh, šály, štola,

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

INFO - PŮLKRUH:
Na začátku i na konci každé řady přichytíme půlkruh ke kruhu/půlkruhu na boku předchozího kruhu/půlkruhu.
Začínáme rubovou řadou, takto: 1 krátký sloupek kolem oka, ve kterém začíná půlkruh, *1 řetízkové oko, 1 dlouhý sloupek z předchozího kruhu/půlkruhu vynecháme, 1 pevné oko do dalšího dlouhého sloupku*. Práci otočíme a háčkujeme lícovou řadu = 1. řadu vzoru A.2. (Řadu končíme 1 pevným okem do 2. dlouhého sloupku z předchozího kruhu/půlkruhu a *-* opakujeme, práci otočíme a háčkujeme z rubové strany další řadu vzoru A.2). Pak postup v závorkách (-) opakujeme na začátku i na konci každé řady.

SLED BAREV:
Každý kruh/půlkruh háčkujeme jednou barvou, barvy střídáme takto:
Kruh = světlá růžová, 1. půlkruh = světlá béžová. Pak háčkujeme půlkruhy na každé straně šátku v tomto pořadí: *vřes, světlá růžová, světlá béžová*, *-* opakujeme.

VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2. Nákres zobrazuje, jak háčkujeme půlkruhy od počátečního kruhu a 1. půlkruhu.
----------------------------------------------------------

ŠÁTEK:
Nejprve uháčkujeme počáteční kruh, od něj pak do stran půlkruhy.

KRUH:
Háčkem č. 4,5 uháčkujeme přízí Kid-Silk – viz SLED BAREV - 6 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak postupujeme dle schématu A.1 – sekvenci vzoru háčkujeme do kroužku z řetízkových ok celkem 13x. Když nám ze vzoru A.1 zbývá uháčkovat už jen poslední dlouhý sloupek v poslední kruhové řadě, nahradíme tento dlouhý sloupek 1 řetízkovým okem (od tohoto oka budeme později pokračovat) a kruhovou řadu ukončíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady. Práci ukončíme.

1. PŮLKRUH:
Háčkem č.4,5 háčkujeme světle béžovou přízí. První řadu začínáme kolem řetízkového oka uháčkovaného na konci kruhu – viz INFO - PŮLKRUH – a postupujeme podle schématu A.2 = vedle sebe máme celkem 8 sekvencí vzoru. Po dokončení 1 celé sekvence vzoru A.2 (na výšku) práci ukončíme – POZOR! Vzor A.2 končíme 1 pevným okem do 2. dlouhého sloupku z předchozí kruhové řady kruhu.

PŮLKRUH:
Háčkem č.4,5 háčkujeme vřesovou přízí – viz SLED BAREV. Začínáme v místě, kde se stýkají kruh a 1. půlkruh. Postupujeme podle schématu A.2 stejně jako u 1. půlkruhu, ale tentokrát opakujeme sekvenci vzoru A.2 jen 6x vedle sebe.
Po dokončení 1 celé sekvence vzoru A.2 (na výšku) práci ukončíme – POZOR! Vzor A.2 končíme 1 pevným okem do 2. dlouhého sloupku z předchozí kruhové řady/řady kruhu/půlkruhu.

Takto háčkujeme po obou stranách počátečního kruhu jednotlivé půlkruhy (sekvenci vzoru A.2 opakujeme 6x vedle sebe); celkem uháčkujeme 13 půlkruhů na každé straně.

Schéma

= dlouhý sloupek
= řetízkové oko
= pevné oko
= Kruhovou řadu začínáme 3 řo a končíme 1 pevným okem do prvního dlouhého sloupku.
= kruh
= 1. půlkruh
= půlkruh
= směr háčkování na každé straně


Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 176-20.