DROPS / 177 / 13

Soleil Bleu by DROPS Design

Łapki/rękawice kuchenne na szydełku z kwiatem, z włóczki DROPS Paris.

DROPS Design: model nr w-657
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------
Wymiary: średnica ok. 22 cm.
Materiał:
DROPS PARIS od Garnstudio (należy do Grupy włóczek C)
50 g kolor nr 16, biały
50 g kolor nr 100, light wash
50 g kolor nr 30, szaro-niebieski
50 g kolor nr 48, petrol
Ta ilość włóczki wystarczy na 2 łapki.

SZYDEŁKO DROPS nr 4 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 17 oczek ścisłych/słupków otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Komentarze (3)

100% Bawełna
od 5.30 zł /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 6.20 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 5.30 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 21.20zł. Więcej informacji.
ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2. Schemat A.1 jest przerabiany w sumie 6 razy na okrągło, schemat A.2 pokazuje jak zaczynają się i kończą okrążenia.

KOLORY PASKÓW:
POCZĄTEK + OKRĄŻENIE 1: szaro-niebieski
OKRĄŻENIE 2: biały
OKRĄŻENIE 3: szaro-niebieski.
OKRĄŻENIE 4: petrol
OKRĄŻENIE 5: light wash
OKRĄŻENIE 6: szaro-niebieski
OKRĄŻENIE 7: light wash
OKRĄŻENIE 8: biały
OKRĄŻENIE 9: light wash
OKRĄŻENIE 10: szaro-niebieski
OKRĄŻENIA 11 i 12: petrol

ZMIANA KOLORU:
Aby uzyskać estetyczne przejście podczas zmiany koloru należy przerabiać ostatnie oczko zamykające w okrążeniu nowym kolorem następująco: wbić szydełko w ostatnie oczko łańcuszka na początku okrążenia, chwycić szydełkiem nitkę nowego koloru i przeciągnąć ją przez pętelkę na szydełku.

SŁUPEK POCZWÓRNY:
Wykonać 4 narzuty, wbić szydełko w dół oczka, wokół którego będziemy przerabiać, przeciągnąć nitkę, wykonać 1 narzut, przeciągnąć nitkę przez 2 pierwsze pętelki, *wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 2 następne pętelki*, powtórzyć od *-* jeszcze 3 razy.
----------------------------------------------------------

ŁAPKA:
Najpierw wykonać 2 kwiaty (= okrążenia 1 i 2) i połączyć je razem w okrążeniu 3, dzięki temu łapka będzie miała podwójną grubość.

KWIAT:
Na szydełku nr 4 wykonać 6 oczek łańcuszka kolorem szaro-niebieskim i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać następująco: PATRZ KOLORY PASKÓW i ZMIANA KOLORU: przerobić okrążenia 1 i 2 schematu A.1 (w sumie 6 razy na szerokość) – schemat A.2 pokazuje jak okrążenia zaczynają się i kończą. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Średnica robótki wynosi teraz ok. 9 cm. Wykonać drugi taki sam kwiat. Ułożyć 2 kwiaty na sobie, lewą stroną do lewej. Wykonać okrążenie 3 schematu A.1/A.2 wkłuwając szydełko przez 2 warstwy.

Dalej przerabiać wg schematu jak wcześniej, aż schematy A.1/A.2 będą zakończone. Odciąć i wrobić nitkę. Drugą łapkę wykonać tak samo.

Schemat

= 1 oczko łańcuszka
= 1 oczko zamykające
= 1 oczko ścisłe w oczko
= 1 oczko ścisłe w oczko. Umieścić marker w te oczka ścisłe, aby łatwiej było je odnaleźć, gdy będziemy przerabiać wokół nich w okrążeniu 8
= 1 oczko ścisłe wokół oczka łańcuszka/łuku
= 1 słupek w oczko
= 1 słupek wokół pierścienia podstawy
= przerobić 2 słupki podwójne w następne oczko, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu tych słupków podwójnych, przerobić 1 słupek podwójny w to samo oczko i przeciągnąć nitkę przez 4 ostatnie pętelki na szydełku
= przerobić 1 słupek potrójny wokół oczka ścisłego oznaczonego za pomocą linii (= v)
= przerobić 1 słupek potrójny wokół słupka potrójnego oznaczonego za pomocą linii
= przerobić 1 słupek podwójny wokół pierwszego słupka potrójnego oznaczonego za pomocą linii, ale nie wykonywać ostatniego narzutu, przerobić 1 słupek podwójny wokół następnego słupka potrójnego i przeciągnąć ostatni narzut przez 3 pętelki na szydełku
= przerobić 2 SŁUPKI POCZWÓRNE razem następująco: (wykonać 4 narzuty, wbić szydełko wokół oczka ścisłego oznaczonego za pomocą linii, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę (wokół tego oczka), *wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 2 pętelki na szydełku*, powtórzyć od *-* jeszcze 3 razy), powtórzyć od (-) wokół następnego oczka oznaczonego za pomocą linii, przerobić 1 oczko ścisłe w słupek poprzedniego okrążenia i przeciągnąć nitkę przez wszystkie pętelki na szydełku.
= pokazuje, gdzie przebiega linia
= przerobić 20 oczek łańcuszka na zawieszkę. Zakończyć okrążenie przerabiając 20 oczek ścisłych wokół zawieszki i 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe
= 6 oczek łańcuszka, zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko łańcuszka – patrz czarny punkt na okręgu, okrążenie zaczyna się i kończy tutaj

Komentarze (3)

PLOQUIN FRANCOISE 31.01.2017 - 22:31:

Bonjour, j'aimerai avoir les explications du model w-657 merci

Francoise Gagne 23.01.2017 - 17:36:

J,aimerais avoir le patron s.v.p.

Lauren McRoberts 14.12.2016 - 19:12:

Intricate design. Please include.

Dodaj komentarz do modelu DROPS 177-13

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej.

Twój adres email nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.