DROPS Extra / 0-1207

Holiday Touch by DROPS Design

Boże Narodzenie DROPS: rękawiczki DROPS z warkoczami, z włóczki „Nepal”.

DROPS design: Model nr ne-200
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------
ROZMIARY: S/M - M/L
Materiał:
DROPS NEPAL od Garnstudio
100 g dla obydwu rozmiarów, kolor nr 3620, czerwony

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 4 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 19 o. x 25 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3 – na ściągacze
----------------------------------------------------------

Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

(Patrz objasnienia...)

Mamy setki bezpłatnych wzorów na Boże Narodzenie. Znajdziecie je tutaj!
Rodzaj włóczki
Deals od
DROPS NEPAL UNI COLOUR (50g)
DROPS Alpaca Party! / 30% OFF!
9.60 PLN
6.70 PLN
n/a
DROPS NEPAL MIX (50g)
DROPS Alpaca Party! / 30% OFF!
10.20 PLN
7.10 PLN
n/a

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2.

DODAWANIE OCZEK:
Aby dodać 1 o. należy wykonać 1 narzut, w nast. rzędzie przer. oczko przekręcone w miejscu narzutu na prawo (= wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu) aby uniknąć dziur.

ZAMYKANIE OCZEK:
Zamykać następująco (zacząć 3 o. przed markerem): 2 o. razem na prawo, 2 o.p. (marker znajduje się między tymi 2 o.), zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem.
----------------------------------------------------------

PRAWA RĘKAWICZKA:
Na drutach pończoszniczych nr 3 nabrać 40-40 o. włóczką Nepal. Przer. 1 okr. na prawo. Umieścić 1 marker na początku okrążenia. Dalej przer. ściągaczem następująco: *2 o.l., 2 o.p. *, powt. od *-* w sumie 4 razy, 2 o.l., 3 o.p., 3 o.l., 4 o.p., 2 o.l., 4 o.p., 3 o.l. i 3 o.p. Dalej przer. tak samo, aż dł. robótki wynosi 4-5 cm.
Dalej przer. 1 okr. z zamykaniem o. następująco: *2 o. razem na lewo, 2 o.p., 2 o.l., 2 o.p. *, powt. od *-* w sumie 2 razy, 2 o. razem na lewo, 3 o.p., 2 o. razem na lewo, 1 o.l., 4 o.p., 2 o. razem na lewo, 4 o.p., 1 o.l., 2 o. razem na lewo i 3 o.p. = 34-34 o.
Wziąć teraz druty pończosznicze nr 4 i przer. kolejne okrążenie następująco: 18 o. dżersejem (= wewnętrzna część dłoni), A.1 (= 13 o.) i 3 o. dżersejem. Dalej przer. tak samo. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość powt. A.x - W TYM SAMYM CZASIE gdy dł. robótki wynosi 11-12 cm zacząć dodawać na kciuk 1 o. z każdej strony 1-szego o. w okrążeniu (= o. na środku kciuka) – PATRZ DODAWANIE OCZEK. Powt. dodawanie o. z każdej strony oczka środk. jeszcze 4- 5 razy co 2 okr. = 44-46 o. Zdjąć teraz na drut pomocniczy 11-13 o. kciuka.
Dalej przer. na okrągło jak wcześniej, w nast. okrążeniu nabrać 1 o. ponad kciukiem = 34-34 o. Gdy schemat A.x zostanie przerobiony w sumie 2 razy na wysokość, dł. robótki wynosi ok. 24-25 cm. Powt. ost. rząd schematu A.1, aż dł. robótki wynosi ok. 24½-26½ cm (przymierzyć rękawiczkę, powinno zostać jeszcze ok. 3½ cm do końca), umieścić 1 marker za 16 pierwszymi o. w okrążeniu i kolejny marker za 17 nast. o. (zostaje 1 o. za ost. markerem). Przer. teraz dżersejem, W TYM SAMYM CZASIE zamknąć 1 o. z każdej strony 2 markerów - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK. Powt. zamykanie o. jeszcze 2 razy co 2 okr. i 3 razy w każdym okrążeniu = zostaje 10 o. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe o., zacisnąć i zakończyć.

KCIUK:
Wziąć z powrotem 11-13 o. kciuka na druty pończosznicze nr 4, dodatkowo nabrać 4-3 o. w brzeg ponad kciukiem = 15-16 o. Przer. dżersejem na okrągło, aż dł. kciuka wynosi ok. 4½-5 cm (przymierzyć rękawiczkę, zostaje jeszcze ok. ½ cm do końca). Przer. 2 okr. na prawo, W TYM SAMYM CZASIE przer. każde 2 kolejne o. razem na prawo w każdym z 2 okr. = zostaje 4-4 o. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe o., zacisnąć i zakończyć.

LEWA RĘKAWICZKA:
Przer. jak prawą rękawiczkę, tylko w odwrotnym układzie – tzn. przer. ściągaczem następująco: 3 o.p., 3 o.l., 4 o.p., 2 o.l., 4 o.p., 3 o.l., 3 o.p., 2 o.l., *2 o.p., 2 o.l.*, powt. od *-* w sumie 4 razy.
Przer. 1-sze okr. za ściągaczem następująco: 3 o.p., 2 o. razem na lewo, 1 o.l., 4 o.p., 2 o. razem na lewo, 4 o.p., 1 o.l., 2 o. razem na lewo, 3 o.p., 2 o. razem na lewo, *2 o.p., 2 o.l., 2 o.p., 2 o. razem na lewo*, powt. od *-* w sumie 2 razy.
Wziąć teraz druty pończosznicze nr 4 i przer. kolejne okrążenie następująco: 3 o. dżersejem, A.2 (= 13 o.) i 18 o. dżersejem. Dodawać o. na kciuk z każdej strony ost. oczka w okrążeniu (= o. na środku kciuka).
Przed rozpoczęciem zamykania o. na końcu rękawiczki, umieścić 1-szy marker za 1-szym o. w okrążeniu i 2-gi marker za 17 nast. o. (= jest 16 o. za ost. markerem).

Schemat

= 1 o.p.
= 1 o.l.
= zdjąć 2 o. na drut pomocniczy za robótką, 2 o.p., 2 o. z drutu pomocniczego przer. na prawo
= zdjąć 2 o. na drut pomocniczy przed robótką, 2 o.p., 2 o. z drutu pomocniczego przer. na prawo


Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS Extra 0-1207.