DROPS Extra / 0-1192

Sweet Treasures by DROPS Design

Boże Narodzenie DROPS: skarpeta świąteczna DROPS z żakardem norweskimi pomponami, z włóczki „Nepal”.

DROPS design: Model nr ne-202
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------
Wymiary:
Wysokość skarpety: ok. 37 cm
Długość stopy: ok. 15 cm
Materiał:
DROPS NEPAL od Garnstudio
100 g kolor nr 3620, czerwony
50 g kolor nr 0100, ecru
50 g kolor nr 0501, szary

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając żakardem 17 o. x 22 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

rodzaj wzoru: skarpetki, theme: boże narodzenie, dekoracja, norweski,
Rodzaj włóczki
Deals od

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

ŻAKARD:
Patrz schematy A.1 - A.5. Schematy są przerabiane w całości dżersejem.

PIĘTA:
Przerabiana w tę i z powrotem dżersejem kolorem czerwonym.
Rz. 1 (= na prawej stronie robótki): przer. aż zostaje 1 o., obrócić.
Rz. 2 (= na lewej stronie robótki): zdjąć 1-sze o. jak do przerobienia na lewo, zacisnąć nitkę i przer. aż zostaje 1 o., obrócić.
Rz. 3 (= na prawej stronie robótki): zdjąć 1-sze o. jak do przerobienia na prawo, zacisnąć nitkę i przer. aż zostaje 2 o., obrócić.
Rz. 4 (= na lewej stronie robótki): zdjąć 1-sze o. jak do przerobienia na lewo, zacisnąć nitkę i przer. aż zostaje 2 o., obrócić.
Dalej przer. tak samo, aż zostaje 15 o. na środku na drucie. Dalej przer. w tę i z powrotem, ale przer. teraz o 1 o. więcej w każdym rzędzie. Aby uniknąć dziur w momentach przejść należy nabrać nitkę przed oczkiem, które ma być nabrane i ją nałożyć przekręconą na drut. Przer. to nowe oczko wraz z nast. oczkiem. Dalej przer. tak samo, aż zostaną przerobione wszystkie oczka pięty.

ZAMYKANIE OCZEK:
Zamknąć przed markerem następująco: zacząć 3 o. przed markerem, 2 o. razem na prawo, 1 o.p.
Zamknąć za markerem następująco: 1 o.p., zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem.
----------------------------------------------------------

ŚWIĄTECZNA SKARPETA:
Na drutach pończoszniczych nr 5 nabrać 60 o. – rozłożyć je równomiernie na 4 druty pończosznicze, tak aby było po 15 o. na drucie. Przer. dżersejem przez 3 cm. Dalej przer. w sumie 6 razy schemat A.1 (= 10 o.) na szerokość. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 razy na wysokość, przer. w sumie 3 razy schemat A.2 (= 20 o.) na szerokość. Gdy schemat A.2 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość, przer. w sumie 4 razy schemat A.3 (= 15 o.) na szerokość. Gdy schemat A.3 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość (dł. robótki wynosi ok. 30 cm), odciąć nitkę.

Przer. teraz piętę ponad oczkami z 1-szego i 4-tego drutu (= 30 o.), zdjąć 30 pozostałych o. na drut pomocniczy (= wierzch stopy). Przer. PIĘTĘ - patrz powyżej- zaczynając na prawej stronie robótki. Odciąć nitkę, okrążenie zaczyna się teraz na środku pod piętą, tj. w 15-tym o. na środku pod piętą. Wziąć z powrotem 30 o. z drutu pomocniczego i przer. 60 o., na okrągło, następująco:
Przer. 4 razy schemat A.4 (= 15 o.) na szerokość. Gdy schemat A.4 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość, przer. 15 razy schemat A.5 (= 4 o.) na szerokość. Gdy schemat A.5 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość zostaje jeszcze ok. 4,5 cm do końca.

Umieścić po 1 markerze z każdej strony, tak że jest 30 o. na wierzch i 30 o. na spód stopy. Dalej przer. dżersejem kolorem czerwonym, W TYM SAMYM CZASIE zamykać na palce z każdej strony każdego markera – PATRZ ZAMYKANIE OCZEK: 2 razy co 2 okr. i 6 razy w każdym okrążeniu = zostaje 28 o. Zakończyć. Złożyć robótkę na płasko i zszyć ściegiem dziewiarskim oczka wierzchu stopy do oczek spodu stopy. Zakończyć.

WYKOŃCZENIE:
Zagiąć brzeg (tam gdzie były nabierane oczka) do środka w 1-szym okr. ażurowym i przyszyć drobnym starannym ściegiem, pamiętając aby nie zaciskać zbyt mocno.

TASIEMKA Z POMPONAMI:
Odciąć 2 nitki w kolorze ecru o dł. 3 m każda. Zwinąć je razem, aż zaczną stawiać opór, złożyć na pół, puścić, a zwiną się same. Na każdym końcu zawiązać supeł. Wykonać 2 szare pompony o średnicy ok. 6 cm. Przeciągnąć tasiemkę przez ażurowe okrążenie poniżej brzegu i na każdym końcu tasiemki zamocować pompon.

TASIEMKA (ZAWIESZKA):
Odciąć 2 nitki w kolorze ecru o dł. 70 cm każda. Zwinąć je razem, aż zaczną stawiać opór, złożyć na pół, puścić, a zwiną się same. Na każdym końcu zawiązać supeł. Przeciągnąć tasiemkę prze 2 otwory na środku z tyłu skarpety i zawiązać od środka. Zawieszka służy do powieszenia skarpety.

Schemat

= ecru
= czerwony
= szary
= 2 o. razem na prawo kolorem czerwonym
= 1 narzut między 2 o. - w nast. rzędzie przer. oczko przekręcone w miejscu narzutu na prawo, aby uniknąć dziur
= kolorem szarym: 2 o. razem na prawo, 1 narzut - w nast. okrążeniu przer. narzut na prawo, aby powstała dziurka


Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS Extra 0-1192.