DROPS / 165 / 38

Winter Triangle by DROPS Design

Komplet DROPS: czapka, komin i rękawice ściegiem strukturalnym z włóczki „Nepal”.

DROPS design: Model nr ne-185
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------
CZAPKA:
ROZMIARY: S/M – M/L – L/XL
Obwód głowy: 54/56 - 56/58 - 58/60 cm
Materiał:
DROPS NEPAL od Garnstudio
100 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 3112, pudrowy róż

DRUTY POŃCZOSZNICZE & DRUTY Z ŻYŁKĄ (40 cm) DROPS nr 4,5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 18 o. x 23 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
DRUTY Z ŻYŁKĄ (40 cm) DROPS nr 3,5 – na ściągacze.

KOMIN:
ROZMIARY: uniwersalny
Wymiary: obwód ok. 160 cm, wysokość ok. 27 cm.
Materiał:
DROPS NEPAL od Garnstudio
300 g kolor nr 3112, pudrowy róż

DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 5,5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 16 o. x 20 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 4,5 – na ściągacze.

RĘKAWICE:
ROZMIARY: S/M - L
Materiał:
DROPS NEPAL od Garnstudio
100 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 3112, pudrowy róż

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 4 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 19 o. x 26 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3,5 – na ściągacze
----------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

rodzaj wzoru: czapki, kominy, mitenki, zestawy, technika: struktura,
Rodzaj włóczki
Deals od

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

CZAPKA:
ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1.
----------------------------------------------------------

CZAPKA:
Przerabiana na okrągło na drutach z żyłką, wziąć druty pończosznicze, gdy jest za mało oczek na druty z żyłką.
Na drutach z żyłką nr 3,5 nabrać 90-96-102 o. włóczką Nepal. Przer. 1 okr. na prawo i dalej przer. ściągaczem 1 o.p./1 o.l., aż dł. robótki wynosi 3 cm.
Wziąć teraz druty z żyłką nr 4,5 i przer. schemat A.1 – patrz schemat odpowiedni dla rozmiaru – w sumie 6 razy na szerokość, W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. równomiernie zamknąć 6 o. = 84-90-96 o. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość jest 24 o. W nast. okrążeniu przer. każde 2 kolejne o. razem na prawo = 12 o. Dł. robótki wynosi ok. 25-25-27 cm. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez ost. oczka, zacisnąć i zakończyć.
----------------------------------------------------------

KOMIN:
ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.2.
----------------------------------------------------------

KOMIN:
Przerabiany na okrągło na drutach z żyłką.
Na drutach z żyłką nr 4,5 nabrać 300 o. włóczką Nepal. Przer. 1 okr. na prawo i dalej przer. ściągaczem 1 o.p./1 o.l.
Na wys. ok. 3 cm od dołu robótki zacząć przer. na drutach z żyłką nr 5,5 i przer. w sumie 15 razy schemat A.2 (= 17 o.) na szerokość, W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. równomiernie zamknąć 45 o. = 255 o. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Gdy schemat A.2 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość dł. robótki wynosi ok. 26 cm. Dalej przer. na drutach z żyłką nr 4,5 ściągaczem (1 o.p./1 o.l.), W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. równomiernie dodać 45 o. = 300 o. Luźno zakończyć, gdy wys. ściągacza wynosi 3 cm (wysokość komina wynosi ok. 29 cm).
----------------------------------------------------------

RĘKAWICE:
ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.3-A.4.

DODAWANIE OCZEK:
Dodać 1 o. wykonując 1 narzut, w nast. rzędzie, przer. oczko przekręcone w miejscu narzutu na prawo, aby uniknąć dziur.

ZAMYKANIE OCZEK:
Zamykać o. następująco (zacząć 3 o. przed markerem): 2 o. razem na prawo, 2 o.p. (marker znajduje się między tymi 2 o.), zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem.
----------------------------------------------------------

LEWA RĘKAWICA:
Przerabiana na okrągło na drutach pończoszniczych.
Na drutach pończoszniczych nr 3,5 nabrać 40-44 o. włóczką Nepal i przer. 1 okr. na prawo. Dalej przer. ściągaczem (1 o.p./1 o.l.). Gdy wys. ściągacza wynosi 4 cm wziąć druty pończosznicze nr 4 i dalej przer. następująco: 1-2 o.p., A.3 (= 17 o.), przer. pozostałe o. na prawo, W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. równomiernie zamknąć 4 o. = 36-40 o. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Na wys. 8 cm od dołu robótki dodać 1 o. z każdej strony 1-szego o. w okrążeniu na kciuk (= 2 dodane o.) - PATRZ DODAWANIE OCZEK. Powt. dodawanie o. z obu stron dodawanych o. w sumie 5 razy co 2 okr. = 46-50 o. Zdjąć teraz 11 o. kciuka na drut pomocniczy. Dalej przer. dżersejem i wg schematu A.3 na okrągło, W TYM SAMYM CZASIE w nast. okrążeniu nabrać 1 o. ponad kciukiem = 36-40 o. Gdy schemat A.3 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość dalej przer. dżersejem. Po przerobieniu schematu A.3 dł. rękawicy wynosi ok. 22 cm (przymierzyć rękawicę, powinno zostać ok. 4 cm do końca). Przer. dżersejem, aż dł. rękawicy wynosi 22 cm (lub ma inną pożądaną długość). Umieścić 1 marker na początku okrążenia i kolejny marker za 18-20 o. Zamknąć teraz 1 o. z każdej strony 2 markerów (= 4 zamknięte o.) - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK. Powt. zamykanie o. jeszcze 2 razy co 2 okr. i 4 razy w każdym okrążeniu = zostaje 8-12 o. W nast. okrążeniu przer. każde 2 kolejne o. razem na prawo = 4-6 o. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe o., zacisnąć i zakończyć.

KCIUK:
Wziąć z powrotem 11 o. kciuka na druty pończosznicze nr 4, dodatkowo nabrać 4-5 o. ponad kciukiem = 15-16 o. Przer. dżersejem, aż dł. kciuka wyniesie ok. 4˝ cm (przymierzyć rękawicę, powinno zostać ok. ˝ cm do końca). Przer. 2 okr. na prawo, W TYM SAMYM CZASIE przer. każde 2 kolejne o. razem na prawo w każdym z tych 2 okr. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe o., zacisnąć i zakończyć.

PRAWA RĘKAWICA:
Przer. jak lewą rękawicę, ale przer. następująco: A.4 (= 17 o.), 0-1 o.p., 1 o.p. (= oczko na kciuk, dodawać z każdej strony tego oczka), dżersejem przez pozostałe oczka.

Schemat

= 1 o.p.
= 1 o.l.
= 2 o. razem na prawo


Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 165-38.