DROPS Baby / 25 / 1

Dream Date by DROPS Design

DROPS BabyMerino lõngast ripskoes kootud triibuline beebi tekk – kootud nurgast nurgani

DROPSi disain: muster nr bm-062-by
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Mõõdud:
Väike tekk (sobib enneaegsele): umbes 34 x 51 cm
Suurem tekk (jalutuskäru tekk): umbes 50 x 75 cm

Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO, 50 g/175 m
100-150 g värv nr 28, hele münt
100-100 g värv nr 02, naturaalvalge
või:
100-150 g värv nr 05, heleroosa
100-100 g värv nr 02, naturaalvalge

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 20 silmust x 39 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – äärise jaoks.
-----------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.80€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

TRIIBUD 1
*Koo 4 rida (= 2 ripsivalli) mündi värvi või heleroosa lõngaga, koo 2 rida (= 1 ripsivall) naturaalvalge lõngaga*, korda *kuni* (veendu, et lõng ei ole liiga pingul värvi vahetades).

TRIIBUD 2
*Koo 2 rida (= 1 ripsivall) helemündi või heleroosa lõngaga, koo 4 rida (=2 ripsivalli) naturaalvalge lõngaga*, korda *kuni* (veendu, et lõng ei ole liiga pingul värvi vahetades).
----------------------------

TEKK
Tekki kootakse ripskoes nurgast nurgani.
Loo 3 s 4,5 mm ringvarrastele mündirohelise või heleroosa lõngaga ja koo 2 rida ripskoes – vaata ülevalt. Siis koo ripskoes ja tee TRIIBUD 1 – vaata ülevalt, SAMAL AJAL kasvata 1 s iga rea alguses, tehes 1 õs 1 ääresilmuse kõrval.
Järgmisel real koo õs pr keerdsilmusena, et vältida augu teket. Korda kasvatamist igal real (mõlemal töö PP ja töö PH), kuni töö pikkus on umbes 34-50 cm., mõõdetuna mõlemal serval – lõpeta pärast 4 ripskoes rida mündirohelise või heleroosa lõngaga. Koo 2 rida ripskoes naturaalvalge lõngaga ilma kasvatamisteta.
Siis koo TRIIBUD 2 – vaata ülevalt, SAMAL AJAL kahanda 1 s iga töö PP rea alguses, kududes keerdsilmusena kokku 2 ääresilmust 1 ääresilmuse kõrval. SAMAL AJAL kasvata sama rea lõpus (st. töö PP rea lõpus) 1 uus silmus, tehes 1 õs 1 ääresilmuse kõrval, pööra ja koo tagasi pr ilma kahandamisteta/kasvatamisteta (koo õs pr keerdsilmusena).
Korda kahandamist iga teise rea alguses ja kasvata iga teise rea lõpus jätkuvalt edasi (st. igal töö PP real – silmuste arv jääb samaks), kuni töö pikkus on umbes 51-75 cm, mõõdetuna mööda teki pikemat serva – lõpeta pärast 4 rida ripskoes naturaalvalge lõngaga.
Siis koo uuesti TRIIBUD 1, kahanda 1 s rea alguses, kududes 2 pr kokku 1 ääresilmuse kõrval. Korda kahandamist iga rea alguses (mõlemal töö PP ja töö PH), kuni real on 5 s.
Koo järgmist töö PP rida järgmiselt: 1 pr, tõsta 1 silmus pr kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, 1 pr. Pööra tööd. Koo pr tagasi ja seejärel koo viimased 3 s maha.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda 4 mm heegelnõelaga naturaalvalge või heleroosa lõngaga mööda teki serva järgmiselt:
1. RING: 1 kinnissilmus (ks) ripskoe esimesse silmusesse, * 1 ahelsilmus (ahels), jäta vahele 1 ripsivall, 1 ks järgmisesse ripsivalli*, korda *kuni* tervel ringil (veendu, et igal nurgal on 1 ahels), ringi lõpus tee 1 aassilmus (aas) esimesse ks-sse ringi algul.
2. RING: 1 ks esimesse ahels-sse, *3 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-sse*, korda *kuni* tervel ringil ja lõpus tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul.
Kinnita lõngaots.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 25-1) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (59)

Karin 25.08.2019 - 13:44:

Er det riktig at mönsterelev på stripene skal väre först stripe 1, så stripe 2 og så stripe 1 igjen. Klarer ikke å se det på bildet.. ser mer ut som först stripe 1 og resten stripe 2??

DROPS Design 23.09.2019 kl. 10:29:

Hei Karin. Bare følg oppskriften, den skal være riktig. Kan være litt vanskelig å sammenligne med bilde. God Fornøyelse!

Tina 11.08.2019 - 20:42:

Hallo, Ich bin jetzt gerade mit der Decke angefangen. Ist es wirklich richtig, das der Umschlag für die Zunahme in jeder hin- und rückreihe gemacht wird? Also es wird in jeder Reihe 2 Maschen zugenommen? Die Ecke mit der ich jetzt angefangen bin, sieht so gar nicht rechteckig aus, und das soll sie doch sein, oder? Vielleicht helfen Sie mir zeitnah, ich bin kurz davor alles wieder aufzuribbeln. Danke

DROPS Design 12.08.2019 kl. 08:39:

Liebe Tina, dieses Video zeigt, wie man diese Decke strickt: am Anfang wird es am Anfang jeder Reihe (= Hin sowie Rückreihe) 1 Masche zugenommen, wie ab Timecode 00:53 gezeigt. Viel Spaß beim stricken!

Assunta 05.03.2019 - 07:19:

Grazie mille per la cortesia, seguirò i consigli.

Assunta 04.03.2019 - 22:55:

Vi chiedo come mai usare dei ferri 4,5 con una lana che si lavora con il 3. È un errore?

DROPS Design 05.03.2019 kl. 06:52:

Buongiorno Assunta. La misura dei ferri è sempre indicativa. Vengono indicati ferri più grandi per rendere la copertina un po' più elastica. Le consigliamo di provare a fare un campione anche con ferri di diverse misure e di lavarlo e farlo asciugare per valutare quale misura di ferri le dà il risultato che preferisce. Buon lavoro!

CLAUDIA 08.02.2019 - 19:02:

Das Muster wechselt ja zwischen Streifen 1 und Streifen 2, sodass die Decke in der Mitte einen anderen Farbcharakter hat als außen. Richtig? Um beurteilen zu können, ob mir das gefällt, hätte ich gerne eine komple draufsicht auf die Decke ohne Baby. Gibts die irgendwo?

DROPS Design 11.02.2019 kl. 08:03:

Liebe Claudia, leider haben wir soche Fotos nicht, aber Sie haben das Muster richtig verstanden: Sie stricken zuerst Streifen-1 bis alle Zunahmen fertig sind, dann stricken Sie Strefien-2 bis die gewünschte Länge, dann stricken Sie Streifen-1 bis zur Ende. Viel Spaß beim stricken!

Karin Hurt 31.01.2019 - 06:49:

Hallo,ich möchte sehr gerne oben genanntes Modell in den Originalfarben natur02 und hellmint 28 stricken. In der Farbpalette ist die Farbe 28 nicht aufgeführt. Gibt es eine Farbe die ähnlich ist? Ich bitte Sie um zeitnahe Antwort. Vielen Dank Karin Hurt

DROPS Design 31.01.2019 kl. 08:47:

Liebe Karin Hurt, nehmen Sie bitte Kontakt mit Ihrem DROPS Laden - auch telefonisch oder per E-Mail, so bekommen Sie persönnliche Hilfe mit den Farben. Viel Spaß beim stricken!

Elisabeth 26.10.2018 - 09:55:

Hallo, ich bin mir nicht sicher wo genau man die Länge der Decke messen soll, wenn man vom Muster Streifen -1 auf Streifen -2 wechselt? Im rechten winkel zu den streifen von der Spitze der Decke aus zur Mitte des Stückes oder vom Beginn der Reihe aus zur Spitze der Decke also "diagonal" zu den Streifen? Danke!

DROPS Design 26.10.2018 kl. 13:06:

Liebe Elizabeth, Es wird von der "Ecke" an der Seite gemessen (nicht in der Strickrichtung). Dieses Video kann Ihnen helfen. Viel Spaß beim stricken!

Agnieszka 24.10.2018 - 12:40:

Dzień dobry, chciałabym zrobić tylko większy kocyk, czy instrukcja dotyczy też większego kocyka? Jaką ilość wełny należy przygotować na większy kocyk?

DROPS Design 24.10.2018 kl. 16:49:

Witaj Agnieszko! Tak dotyczy. Na większą wersję potrzebować będziesz włóczki DROPS BABY MERINO od Garnstudio: 150 g kolor nr 28, jasna mięta i 100 g kolor nr 02, ecru (lub tyle samo w drugiej wersji kolorystycznej). Pozdrawiam!

Marianne Driessen 28.09.2018 - 16:34:

Is de aangegeven naalddikte van 4,5 niet veel te dik voor babymerino of wordt de deken heel los gebreit

DROPS Design 02.10.2018 kl. 10:34:

Dag Marianne, De normaal aanbevolen naalddikte van Baby merino is 3 mm, maar deze deken wordt inderdaad los gebreid, met een grotere naald maat 4,5 mm. Maak altijd even een proeflapje en controleer de stekenverhouding.

Saara Mane 24.09.2018 - 15:33:

Ohjeen alussa sanotaan,että reunukseen tarvitaan virkkuukoukkua nro 5.Varsinaisessa ohjeessa kuitenkin kehotetaan virkkaamaan reunus koukulla nro 4.?

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 25-1

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.