DROPS / 152 / 42

Berry Hot! by DROPS Design

Łapka/rękawica kuchenna DROPS „malina” na szydełku, z włóczki „Paris”.

DROPS design: Model nr w-510
Grupa włóczek C lub A + A
-----------------------------------------------------------
Wymiary: Szerokość: 17 cm Wysokość: 18 cm
Materiał:
DROPS PARIS od Garnstudio
50 g kolor nr 07, wrzos
lub:
50 g kolor nr 06, ciemny róż
I : 50 g kolor nr 11, zielony opal

SZYDEŁKO DROPS nr 3,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 18 psł otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1.

WSKAZÓWKA:
Zacząć każdy rząd półsłupków (psł) od 2 oł.
Zacząć każdy rząd oczek ścisłych (oś) przez 1 oł.

1 SUPEŁEK:
Przer. 4 sł2 w ten sam sł2 następująco: przer. 1 sł2 ale nie wykonywać ost. narzutu, przer. jeszcze 3 sł2 w taki sam sposób w to samo oczko, a po przerobieniu ost. sł2, wykonać narzut i przeciągnąć nitkę przez 5 oczek na szydełku.

PRZERABIANIE OCZEK RAZEM:
Przer. 2 sł2/sł/psł razem, aby zamknąć 1 sł2/sł/psł następująco: przer. 1 sł2/sł/psł ale nie wykonywać ost. narzutu, przer. kolejny sł2/sł/psł w to samo oś, a po ost. narzucie przer. razem każde 2 kolejne pętelki na szydełku.
----------------------------------------------------------

ŁAPKA:
Przer. wg schematu A.1 następująco:
Na szydełku nr 3,5 wykonać 4 oł kolorem wrzos lub ciemny róż.
RZ. 1: 3 oś w 2-gie oł od szydełka, 1 oś w nast. oł, 3 oś w ost. oł, obrócić.
RZ. 2: PATRZ WSKAZÓWKA! 1 psł w 1-sze oś, 1 SUPEŁEK – patrz powyżej – w nast. oś, 1 psł w każde z 3 nast. oś, 1 supełek w nast. oś, 1 psł w ost. oś, obrócić.
RZ. 3, 5, 7, 9 i 11: 3 oś w 1-sze o., 1 oś w każdy psł/oł aż zostaje 1 psł, zakończyć przerabiając 3 oś w ost. psł, obrócić.
RZ. 4, 6, 8 i 10: 1 psł w 1-sze o., 1 supełek w nast. oś, *1 psł w każde z 3 nast. oś, 1 supełek w nast. oś*, powt. od *-* aż zostaje 1 oś, zakończyć przerabiając 1 psł w ost. oś, obrócić.
RZ. 12: 1 psł w 1-sze oś, 1 supełek w nast. oś, *1 psł w każde z 3 nast. oś, 1 supełek w nast. oś, * powt. od *-* aż zostaje 1 oś, zakończyć przerabiając 1 psł w ost. oś = 7 supełków, obrócić.
RZ. 13: 1 oś w każdy psł/sł2 = 27 oś, obrócić.
RZ. 14: 1 psł w każde z 3 nast. oś, *1 supełek w nast. oś, 1 psł w każde z 3 nast. oś*, powt. od *-* przez cały rząd = 6 supełków, obrócić.
RZ. 15: 1 oś w każdy psł/sł2 = 27 oś, obrócić.
Powt. rz. od 12 do 15 jeszcze 2 razy. Zakończyć.

LIŚCIE:
Dalej przer. kolorem zielony opal zaczynając na prawej stronie robótki, w 4-te oś następująco: 1 oś, 3 oł, 2 sł2 w to samo oś – patrz PRZERABIANIE OCZEK RAZEM – w 4-te oś poprzedniego rzędu, 2 sł2 w każde z 2 nast. oś, 2 sł w każde z 2 nast. oś, 2 psł w każde z 2 nast. oś, 1 oś w każde z 3 nast. oś, dalej wykonać zawieszkę następująco: 1 oł, *1 oś wbijając szydełko w przednią pętelkę 1-szego oś od szydełka, 1 oł*, powt. od *-* aż dł. zawieszki wynosi 8 cm, zakończyć zawieszkę przerabiając 1 oś w nast. oś poprzedniego rzędu. Dalej przer. 1 oś w każde z 2 nast. oś, 2 psł w każde z 2 nast. oś, 2 sł w każde z 2 nast. oś, 2 sł2 w każde z 3 nast. oś. Zakończyć.

Schemat

= zacząć tutaj
= 1 oł
= 1 oś
= 1 psł
= SUPEŁEK: przer. 1 sł2 ale nie wykonywać ost. narzutu, przer. jeszcze 3 sł2 w taki sam sposób w to samo oś, ale po przerobieniu ost. sł2 wykonać narzut i przeciągnąć nitkę przez 5 pętelek na szydełku.
= 3 oś w ten sam psł, ale w 2-gie i 3-cie oł w 1-szym rz.
= 2 sł2 przerobione razem po ost. narzucie
= 2 sł przerobione razem po ost. narzucie
= 2 psł przerobione razem po ost. narzucie
= zawieszka: 1 oś, 1 oł, *1 oś wbijając szydełko w przednią pętelkę 1-szego oś od szydełka, 1 oł*, powt. od *-* aż dł. zawieszki wynosi 8 cm, 1 oś w nast. oś

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 152-42.