DROPS Extra / 0-998

Jocelyn by DROPS Design

Boże Narodzenie DROPS: kołnierzyk DROPS na szydełku, z włóczek „Cotton Viscose” i „Glitter”.

DROPS design: Model nr n-002-bn
Grupa włóczek A
-----------------------------------------------------------
Rozmiar: uniwersalny
Obwód na górze: ok. 40 cm
Materiał: DROPS COTTON VISCOSE od Garnstudio
50 g kolor nr 05, czerwony
I: DROPS GLITTER od Garnstudio
1 szpulka w kolorze nr 08, czerwony

SZYDEŁKO DROPS nr 3 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 24 oś otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
GUZIKI DROPS Z MASY PERŁOWEJ, nr 521: 1
----------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

technika: ścieg ażurowy, theme: boże narodzenie,

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

WSKAZÓWKA: zawsze zastępować 1-sze oś na pocz. rzędu przez 1 oł.
---------------------------------------------------------

KOŁNIERZYK:

Na szydełku nr 3 wykonać 103 oł 1 nitką Cotton Viscose + 1 nitką Glitter. Obrócić i przer. 1 oś w 7-me oł od szydełka (6 pierwszych oł = dziurka na guzik), dalej przer. 1 oś w każde oś = 97 oś. Obrócić.
RZ. 1: 1 oś w każde oś – PATRZ WSKAZÓWKA! Obrócić.
RZ. 2: 1 oś w każde z 10 pierwszych oś, *2 oś w nast. oś, 1 w każde z 9 nast. oś*, powt. od *-*, zakończyć przerabiając 2 oś w nast. oś i 1 w każde z 6 ost. oś = 106 oś. Obrócić.
RZ. 3: 1 oś w każde z 10 pierwszych oś, *2 oś w nast. oś, 1 w każde z 10 nast. oś*, powt. od *-*, zakończyć przerabiając 2 oś w nast. oś i 1 w każde z 7 ost. oś = 115 oś. Obrócić.
RZ. 4: 1 oś w każde z 10 pierwszych oś, *2 oś w nast. oś, 1 w każde z 11 nast. oś*, powt. od *-*, zakończyć przerabiając 2 oś w nast. oś i 1 w każde z 8 ost. oś = 124 oś. Obrócić.
RZ. 5: 3 oł, ominąć 4 pierwsze oś, 1 sł w nast. oś, 3 oł, 1 sł w to samo oś, *ominąć 4 oś, przer. 1 sł w nast. oś, 3 oł, 1 sł w to samo oś*, powt. od *-* aż zostaje 5 oś, ominąć 4 oś, 1 sł w ost. oś. Obrócić.
RZ. 6: 3 oł, 2 sł w 1-szy łuk, 4 oł, 2 sł w ten sam łuk, *w nast. łuk przer. 2 sł, 4 oł, 2 sł*, powt. od *-* i zakończyć przerabiając 1 sł w 3-cie oł na pocz. poprzedniego rzędu. Obrócić.
RZ. 7: 3 oł, 3 sł w 1-szy łuk, 4 oł, 3 sł w ten sam łuk, *w nast. łuk przer. 3 sł, 4 oł, 3 sł*, powt. od *-* i zakończyć przerabiając 1 sł w 3-cie oł na pocz. poprzedniego rzędu. Obrócić.
RZ. 8: 1 oł, 1 oś w 1-szy sł, w 1-szy łuk przer. 1 psł, 3 sł, 1 oł, 3 sł, 1 psł, *1 oś między 6 sł poprzedniego rzędu, w nast. łuk przer. 1 psł, 3 sł ,1 oł, 3 sł, 1 psł *, powt. od *-* i zakończyć przerabiając 1 oś w 3-cie oł na pocz. poprzedniego rzędu. Zakończyć.

Na górze kołnierzyka przyszyć guzik.

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS Extra 0-998.