DROPS / 151 / 43

Cupcake by DROPS Design

Komin i czapka DROPS ściegiem fantazyjnym w spiralę, 1 nitką włóczki „Polaris” lub 2 nitkami włóczki „Eskimo” lub „Andes”.

DROPS design: Model nr po-066
Grupa włóczek F
-----------------------------------------------------------
CZAPKA:
Rozmiary: S/M – L/XL
Obwód głowy: 54/56 - 56/58 cm
Materiał:
DROPS POLARIS od Garnstudio
300-300 g kolor nr 06, jasny beż

lub
DROPS ESKIMO od Garnstudio
250-250 g kolor nr 47, jasny beż

lub
DROPS ANDES od Garnstudio
300-300 g, kolor nr 0619, jasny beż

KOMIN:
Rozmiary: S/M – L/XL
Obwód: ok. 54-60 cm
Wysokość: ok. 18-22 cm
Materiał:
DROPS POLARIS od Garnstudio
200-300 g kolor nr 06, jasny beż

lub
DROPS ESKIMO od Garnstudio
150-250 g kolor nr 47, jasny beż

lub
DROPS ANDES od Garnstudio
200-300 g, kolor nr 0619, jasny beż

DRUTY POŃCZOSZNICZE I DRUTY Z ŻYŁKĄ (60 cm) DROPS nr 8 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 10 o. x 13,5 rz. 1 nitką Polaris lub 2 nitkami Andes/Eskimo, otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

(Patrz objasnienia...)

Rodzaj włóczki
Deals od

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

WSKAZÓWKA DO ZMIANY MOTKA:
Aby zmienić kłębek przerabiając włóczką Polaris, należy podzielić nitkę na 2 części na końcu motka na dł. 15 ost. cm – odciąć jedną część i zrobić to samo na pocz. drugiego motka. Złożyć razem 15 pierwszych i 15 ost. cm, nitka ma w ten sposób normalną grubość i przerabiać. Dzięki temu zmiana motka będzie niewidoczna.

ŚCIEG FANTAZYJNY W SPIRALĘ:
Przer. *4 o.p., 2 o.l.*, powt. od *-* całe okrążenie. Ścieg fantazyjny jest powtarzany na 6 o. a liczba o. to wielokrotność 6 + 1. Gdy przerabiamy na okrągło, motyw automatycznie będzie się przesuwał o 1 o. w prawo w każdym okr. i uformuje spiralę.
----------------------------------------------------------

CZAPKA:
Nabrać 49-55 o. na druty pończosznicze nr 8 1 nitką włóczki Polaris lub 2 nitkami Eskimo i przer. na okrągło. Przer. 1 okr. na prawo przez wszystkie oczka, dalej przerabiać ŚCIEGIEM FANTAZYJNYM W SPIRALĘ – patrz powyżej, aż dł. robótki wynosi ok. 17-18 cm – PATRZ WSKAZÓWKA DO ZMIANY MOTKA! Przer. 1 okr. na prawo, umieścić 6 markerów: pierwsze pięć co 8-9 o., a przed ostatnim jest 9-10 o. Dalej przer. dżersejem, W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. zamknąć 1 o. po prawej stronie każdego markera przerabiając 2 o. razem na prawo, powt. zamykanie o. jeszcze 4-5 razy co 2 okr. (= w sumie 5-6 razy) = 19-19 o. W nast. okrążeniu przer. każde 2 kolejne o. razem na prawo przez całe okr. = 9-9 o. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe o., zacisnąć i zakończyć.

POMPON:
Wykonać duży dosyć luźny pompon o średnicy ok. 15 cm i zamocować go na górze czapki.
----------------------------------------------------------

KOMIN:
Na druty z żyłką nr 8 nabrać 55-61 o. 1 nitką włóczki Polaris lub 2 nitkami Eskimo i połączyć na okrągło. Przer. 1 okr. na prawo przez wszystkie oczka. Umieścić 1 marker na początku okrążenia, a dalej przer. ŚCIEGIEM FANTAZYJNYM W SPIRALĘ – patrz powyżej, aż dł. robótki wynosi ok. 17-21 cm – PATRZ WSKAZÓWKA DO ZMIANY MOTKA! Dalej przer. 1 okr. na prawo i zakończyć. Wys. robótki wynosi ok. 18-22 cm.

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 151-43.