Ham & Eggs by DROPS Design

DROPS krajíc chleba se slaninou a volským okem háčkované z příze "Paris".


DROPS design: model č. w-035-bn
Skupina přízí: C
-----------------------------------------------------------

Materiál: DROPS PARIS firmy Garnstudio
50 g, barva č.26, béžová
50 g, barva č.46, cihlová
50 g, barva č.17, smetanová
50 g, barva č.14, zlatá žlutá
50 g, barva č.44, hnědá

DROPS HÁČEK č.4 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 22 KS = 10 cm.
Trocha vaty nebo dutého vlákna na vycpání.

(Přejít k návodu...)

Tagy:

typ modelu: hračky,

Tipy a rady

Všechny naše návody jsou doplněny video-ukázkami, díky kterým zvládnete práci hladce a rychle!

Podívejte se!

Máme také výukové video-ukázky, které vás provedou krok za krokem základy pletení i háčkování v DROPS Lekcích!

STAHOVACÍ SMYČKA, KOUZELNÝ KROUŽEK:
Háčkujeme-li díl od středu v kruhových řadách, je vhodné začít místo běžně používaného „pevného“ kroužku z řo touto stahovací smyčkou – je pohyblivá a tak díky ní můžeme upravit velikost dírky ve středu dílu:
uchopíme konec příze a obtočíme ji 1x kolem ukazováku, čímž vytvoříme smyčku. Smyčku stáhneme z prstu, podržíme palcem a prostředníkem levé ruky a kolem ukazováku navineme přízi obvyklým způsobem, jak jsme u háčkování zvyklí. Háček vpíchneme do smyčky, nabereme přízi a protáhneme ji smyčkou, uháčkujeme 1 řo a potom (kolem smyčky) KS. Když uháčkujeme potřebný počet KS, zatáhneme za konec příze a smyčku stáhneme; konec příze přichytíme v rubu. Pokračujeme háčkováním v kruhových řadách.

KRUHOVÉ ŘADY ve spirále:
Po uháčkování posledního KS v kruhové řadě navazujeme další kruhovou řadu plynule 1 KS do následujícího KS (= do prvního KS předchozí kr. řady). POZN.: Označíme si začátek kruhové řady – značku vložíme mezi poslední a první KS, během háčkování značku s přibývajícími řadami stále posunujeme výš.

TIP - UJÍMÁNÍ:
1 oko ujmeme sháčkováním 2 ok dohromady, takto: *vpíchneme háček do následujícího oka, nabereme přízi*, *-* 1x zopakujeme, 1x nahodíme a protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.
--------------------------------------------------------

VEJCE – VOLSKÉ OKO:
Háčkujeme kruhovými řadami ve spirále háčkem č.4. Začínáme STAHOVACÍ SMYČKOU zlatě žlutou přízí.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do smyčky uháčkujeme 6 KS. Označíme si začátek kruhové řady a značku během háčkování posouváme vždy o řadu výš.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 KS do každého KS = 12 KS.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 KS do následujícího KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 18 KS.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 KS do každého z následujících 2 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 24 KS.
5. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 KS do každého z následujících 3 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 30 KS.
Přízi odstřihneme a zapošijeme. Stejným způsobem uháčkujeme ještě jedno kolečko= 2 žlutá kolečka.
6. KRUHOVÁ ŘADA: žlutá kolečka položíme na sebe = žloutek a obháčkujeme je smetanovou přízí takto – vpichujeme pod obě části ok: *po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 KS. POZN.: když zbývá doháčkovat asi 10 KS, vycpeme žloutek trochou vaty nebo dutého vlákna, teprve pak kolečko uzavřeme.
7. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 KS do každého z následujících 5 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 42 KS.
8.-11. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme jako dosud vč. přidávání, v každé kruhové řadě máme mezi přidáváním (= 2 KS do 1 KS) o 1 KS víc = 66 KS. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

CHLEBA:

STŘÍDKA:
Háčkem č.4 uháčkujeme béžovou přízí 16 řo, práci otočíme a do 2. řo od háčku háčkujeme 1 KS, pak po 1 KS do každého řo = 15 KS. Tak pokračujeme (1 KS do každého KS) až do výše asi 11 cm.
Stejným způsobem uháčkujeme ještě jeden díl.

KŮRKA:
Háčkem č.4 uháčkujeme hnědou přízí 4 řo, práci otočíme a do 2. řo uháčkujeme 1 KS, pak po 1 KS do každého řo = 3 KS. Takto pokračujeme (1 KS do každého KS) až do výše asi 39 cm.

Nyní sháčkujeme kůrku a střídku dohromady. Kůrku a jednu část střídky (dolní) položíme k sobě a háčkujeme hnědou přízí 1 KS do každého KS a 2 KS do každé řady. Stejným způsobem sháčkujeme druhý okraj kůrky a druhou část střídky (horní); když zbývá asi 5 cm, vycpeme krajíc trochou vaty či dutého vlákna. Pak okraj doháčkujeme, přízi odstřihneme a zapošijeme.

SLANINA:
Háčkem č.4 uháčkujeme cihlovou přízí 46 volných řo.
1. ŘADA: do 2. řo od háčku háčkujeme 2 KS, *po 1 KS do každého z následujících 4 řo, 2 řo vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 4 řo, 3 KS do dalšího řo*, *-* opakujeme celkem 4x, ale končíme je 2 KS do posledního řo = 45 KS.
2. ŘADA: 1 řo, 2 KS do prvního KS, *po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 2 KS vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 3 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme celkem 4x, ale končíme jen 2 KS do posledního řo.
3. ŘADA: přízi změníme na smetanovou a háčkujeme stejně jako 2. řadu.
4.-5. ŘADA: přízi změníme na cihlovou a háčkujeme stejně jako 2. řadu. Pak přízi odstřihneme a zapošijeme.

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

For further pattern help, please contact the store where you bought the yarn. Having bought DROPS yarn, you are guaranteed to receive qualified help from a store specializing in the DROPS patterns.

All patterns are carefully reviewed, but we must make reservation for possible mistakes. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS Children 24-43.