Ham & Eggs by DROPS Design

Krajíc chleba se slaninou a volským okem háčkované z příze DROPS Paris.

Tagy: hračky,


DROPS design: model č. w-035-bn
Skupina přízí: C
-----------------------------------------------------------

Materiál: DROPS PARIS firmy Garnstudio
50 g, barva č.26, béžová
50 g, barva č.46, cihlová
50 g, barva č.17, smetanová
50 g, barva č.14, zlatá žlutá
50 g, barva č.44, hnědá

DROPS HÁČEK č.4 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 22 KS = 10 cm.
Trocha vaty nebo dutého vlákna na vycpání.

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Comments (4)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 175Kč. Více zde.
STAHOVACÍ SMYČKA, KOUZELNÝ KROUŽEK:
Háčkujeme-li díl od středu v kruhových řadách, je vhodné začít místo běžně používaného „pevného“ kroužku z řo touto stahovací smyčkou – je pohyblivá a tak díky ní můžeme upravit velikost dírky ve středu dílu:
uchopíme konec příze a obtočíme ji 1x kolem ukazováku, čímž vytvoříme smyčku. Smyčku stáhneme z prstu, podržíme palcem a prostředníkem levé ruky a kolem ukazováku navineme přízi obvyklým způsobem, jak jsme u háčkování zvyklí. Háček vpíchneme do smyčky, nabereme přízi a protáhneme ji smyčkou, uháčkujeme 1 řo a potom (kolem smyčky) KS. Když uháčkujeme potřebný počet KS, zatáhneme za konec příze a smyčku stáhneme; konec příze přichytíme v rubu. Pokračujeme háčkováním v kruhových řadách.

KRUHOVÉ ŘADY ve spirále:
Po uháčkování posledního KS v kruhové řadě navazujeme další kruhovou řadu plynule 1 KS do následujícího KS (= do prvního KS předchozí kr. řady). POZN.: Označíme si začátek kruhové řady – značku vložíme mezi poslední a první KS, během háčkování značku s přibývajícími řadami stále posunujeme výš.

TIP - UJÍMÁNÍ:
1 oko ujmeme sháčkováním 2 ok dohromady, takto: *vpíchneme háček do následujícího oka, nabereme přízi*, *-* 1x zopakujeme, 1x nahodíme a protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.
--------------------------------------------------------

VEJCE – VOLSKÉ OKO:
Háčkujeme kruhovými řadami ve spirále háčkem č.4. Začínáme STAHOVACÍ SMYČKOU zlatě žlutou přízí.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do smyčky uháčkujeme 6 KS. Označíme si začátek kruhové řady a značku během háčkování posouváme vždy o řadu výš.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 KS do každého KS = 12 KS.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 KS do následujícího KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 18 KS.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 KS do každého z následujících 2 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 24 KS.
5. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 KS do každého z následujících 3 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 30 KS.
Přízi odstřihneme a zapošijeme. Stejným způsobem uháčkujeme ještě jedno kolečko= 2 žlutá kolečka.
6. KRUHOVÁ ŘADA: žlutá kolečka položíme na sebe = žloutek a obháčkujeme je smetanovou přízí takto – vpichujeme pod obě části ok: *po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 KS. POZN.: když zbývá doháčkovat asi 10 KS, vycpeme žloutek trochou vaty nebo dutého vlákna, teprve pak kolečko uzavřeme.
7. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 KS do každého z následujících 5 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 42 KS.
8.-11. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme jako dosud vč. přidávání, v každé kruhové řadě máme mezi přidáváním (= 2 KS do 1 KS) o 1 KS víc = 66 KS. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

CHLEBA:

STŘÍDKA:
Háčkem č.4 uháčkujeme béžovou přízí 16 řo, práci otočíme a do 2. řo od háčku háčkujeme 1 KS, pak po 1 KS do každého řo = 15 KS. Tak pokračujeme (1 KS do každého KS) až do výše asi 11 cm.
Stejným způsobem uháčkujeme ještě jeden díl.

KŮRKA:
Háčkem č.4 uháčkujeme hnědou přízí 4 řo, práci otočíme a do 2. řo uháčkujeme 1 KS, pak po 1 KS do každého řo = 3 KS. Takto pokračujeme (1 KS do každého KS) až do výše asi 39 cm.

Nyní sháčkujeme kůrku a střídku dohromady. Kůrku a jednu část střídky (dolní) položíme k sobě a háčkujeme hnědou přízí 1 KS do každého KS a 2 KS do každé řady. Stejným způsobem sháčkujeme druhý okraj kůrky a druhou část střídky (horní); když zbývá asi 5 cm, vycpeme krajíc trochou vaty či dutého vlákna. Pak okraj doháčkujeme, přízi odstřihneme a zapošijeme.

SLANINA:
Háčkem č.4 uháčkujeme cihlovou přízí 46 volných řo.
1. ŘADA: do 2. řo od háčku háčkujeme 2 KS, *po 1 KS do každého z následujících 4 řo, 2 řo vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 4 řo, 3 KS do dalšího řo*, *-* opakujeme celkem 4x, ale končíme je 2 KS do posledního řo = 45 KS.
2. ŘADA: 1 řo, 2 KS do prvního KS, *po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 2 KS vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 3 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme celkem 4x, ale končíme jen 2 KS do posledního řo.
3. ŘADA: přízi změníme na smetanovou a háčkujeme stejně jako 2. řadu.
4.-5. ŘADA: přízi změníme na cihlovou a háčkujeme stejně jako 2. řadu. Pak přízi odstřihneme a zapošijeme.

Comments (4)

De Knutseljuf Ede 14.03.2018 - 23:22: https://yoo.rs/mirel ...

Wat een geweldig haakpatroon, superleuk! Dit fantastische voorbeeld met natuurlijk een mooie link naar hier is ook genoemd in een blogje, dat heet: Haak een pannenkoek! Kijk dan even op FB bij Crea met Kids 2-12 jr

Mirelle Rothengatter 14.03.2018 - 23:11:

Ik wil mijn complimenten geven voor uw prachtige ontwerp! Het ziet er net echt uit! Ik heb in mijn blog een verwijzing gegeven naar uw blog zodat iedereen dit kan bekijken en haken! Vriendelijke groeten,Mirelle

Jaukje 02.06.2015 - 20:18:

Hallo, ik heb het spiegelei en het spek gehaakt. Erg leuk geworden. Nu wil ik de boterham maken, maar hoe zet ik deze in elkaar? In de uitleg staat niet hoe ik de rand aan het donkerbeige vast moet maken. Groeten Jaukje.

DROPS Design 03.06.2015 kl. 13:39:

Hoi Jaukje. Je haakt eerst de rand met bruin zoals beschreven: "Haak 4 l met bruin en haaknld 4 mm, keer en haak 1 v in tweede l, haak 1 v in elke l = 3 v. Haak 1 v in elke v tot rand ongeveer 39 cm meet". Dan staat er: "Leg de bovenkant op de onderkant en haak rondom het hele sneetje brood met bruin. Haak 1 v in elke v en 2 v in elke toer, vul als er nog ongeveer 5 cm over is het sneetje brood met wat kussenvulling en haak dan verder. Hecht de draad af."

Rita 08.10.2014 - 21:41:

Ich habe das Spiegelei gehäkelt und es ist toll geworden. Meine Jungs lieben es!! Nun muss wohl die Kinderküche mit noch mehr Lebensmittel gefüllt werden;) Vielen Dank für die tolle Anleitung!!

Post a comment to pattern DROPS Children 24-43

We would love to hear what you have to say about this pattern!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.