DROPS Extra / 0-909

Hedwig by DROPS Design

Velikonoce s DROPS: Sova a sovička háčkované z přízí "Safran" a "Muskat".

DROPS design: model č. e-216
Skupina přízí: A a B
-----------------------------------------------------------
SOVIČKA:
Velikost: asi 8 cm na výšku (bez poutka)

Materiál: DROPS SAFRAN firmy Garnstudio
50 g, barva č.11, žlutá;
50 g, barva č.23, hnědá;
50 g, barva č.22, světlá hnědá;
zbytek, barva č.28, oranžová;
zbytek, barva č.17, bílá.

Trocha vaty či dutého vlákna na vycpání.
Sovička váží asi 8 g (vč. vycpávky).

DROPS HÁČEK č.2,5 – na sovičku ze Safranu.
-----------------------------
SOVA:
Velikost: asi 10 cm na výšku (bez poutka)

Materiál: DROPS MUSKAT firmy Garnstudio
50 g, barva č.30, žlutá;
50 g, barva č.08, smetanová;
50 g, barva č.22, hnědá;
50 g, barva č.49, pomerančová.

Trocha vaty či dutého vlákna na vycpání.
Sova váží asi 10 g (vč. vycpávky).

DROPS HÁČEK č.3 – na sovu z Muskatu.
---------------------------------
SOVY Z JINÝCH PŘÍZÍ:
Pusťte se do experimentování – háčkujete sovy i z jiných přízí DROPS. Třeba z Eskima v odpovídajících barvách bude opravdu pořádná sovice či výr!

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (12)

100% bavlna
od 43.00 Kč /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 43.00 Kč /50g
Ganella
Objednat

100% bavlna
od 60.00 Kč /50g
DROPS Muskat uni colour DROPS Muskat uni colour 60.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 369Kč. Více zde.
STAHOVACÍ SMYČKA, KOUZELNÝ KROUŽEK:
Háčkujeme-li díl od středu v kruhových řadách, je vhodné začít místo běžně používaného „pevného“ kroužku z řo touto stahovací smyčkou – je pohyblivá a tak díky ní můžeme upravit velikost dírky ve středu dílu:
uchopíme konec příze a obtočíme ji 1x kolem ukazováku, čímž vytvoříme smyčku. Smyčku stáhneme z prstu, podržíme palcem a prostředníkem levé ruky a kolem ukazováku navineme přízi obvyklým způsobem, jak jsme u háčkování zvyklí. Háček vpíchneme do smyčky, nabereme přízi a protáhneme ji smyčkou, uháčkujeme 1 řo a potom (kolem smyčky) KS. Když uháčkujeme potřebný počet KS, zatáhneme za konec příze a smyčku stáhneme; konec příze přichytíme v rubu. Pokračujeme háčkováním v kruhových řadách.

TIP:
Každou kruhovou řadu začínáme 1 řo a končíme pevným okem do prvního řo ze začátku kruhové řady.

ZMĚNA BARVY:
Abychom dosáhli plynulých a úhledných přechodů barev, háčkujeme poslední pevné oko v kruhové řadě přízí v barvě řady následující – háček vpíchneme do posledního řo ze začátku kruhové řady, nabereme přízi nové barvy a protáhneme ji okem na háčku.
--------------------------------------------------------

SOVIČKA:
Háčkujeme v kruhových řadách z příze Safran háčkem č.2,5.
Začínáme stahovací smyčkou – viz výše – žlutou přízí.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do smyčky uháčkujeme 8 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 2 KS do prvního KS, 2 PDS do následujícího KS, 1 PDS a 1 DS do dalšího KS, po 2 DS do každého z následujících 2 KS, 1 DS a 1 PDS do dalšího KS, 2 PDS do následujícího KS, 2 KS do posledního KS v kruhové řadě = 16 ok.
3. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na světle hnědou a háčkujeme 1 KS do prvního oka, 2 KS do následujícího oka, 1 KS do dalšího, po 2 PDS do každého z následujících 2 ok, 2 DS do dalšího oka, do každého z následujících 4 ok háčkujeme po 1 2x nahozeném DS za přední část oka a 1 2x nahozeném DS za zadní část téhož oka, 2 DS do dalšího oka, po 2 PDS do každého z následujících 2 ok, 1 KS do dalšího oka, 2 KS do následujícího, 1 KS do posledního oka v kruhové řadě = 28 ok.
4. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého oka v kruhové řadě.
5. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na hnědou; 1 KS do prvního oka, dále 1 PDS a 1 DS do jednoho a téhož oka, 2 2x nahozené DS do následujícího oka, 1 řo (= špička ucha), 2 2x nahozené DS do dalšího oka, 1 DS a 1 PDS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 2 KS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 1 PDS a 1 DS do následujícího oka, 2 DS do dalšího oka, po 2 2x nahozených DS do každého z následujících 8 ok, 2 DS do dalšího oka, 1 DS a 1 PDS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 2 KS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 1 PDS a 1 DS do následujícího oka, 2 2x nahozené DS do dalšího oka, 1 řo (= špička ucha), 2 2x nahozené DS do následujícího oka, 1 DS a 1 PDS do dalšího, 1 KS do posledního oka v kruhové řadě = 50 ok (+ 2 řo). Uzavřeme, zapošijeme.
Stejným způsobem uháčkujeme další sovičku.

OČI:
Háčkujeme v kruhových řadách háčkem č.2,5.
Začínáme stahovací smyčkou – viz výše – hnědou přízí.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do smyčky uháčkujeme 6 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na bílou a háčkujeme 2 KS do každého KS v průběhu celé kruhové řady = 12 KS.
Stejným způsobem uháčkujeme i druhé oko. Uzavřeme, zapošijeme.

DOKONČENÍ:
Přišijeme sovičce oči. Oranžovou přízí vyšijeme zobák, takto: začínáme ve středu stahovací smyčky, dva stehy vpíchneme dolů do 2. kruhové řady, pak vyšijeme po jednom stehu doleva i doprava od středu stahovací smyčky – steh vedeme šikmo dolů do 1. kruhové řady.

Sovičku nyní sháčkujeme žlutou přízí háčkem č.2,5.
Obě části sovičky položíme přes sebe, rubovými stranami k sobě, zobákem nahoru. Háčkujeme takto – vpichujeme pod celá oka obou vrstev (obou částí soviček): začneme 2 KS do řo na špičce levého ucha, pak po 1 KS do každého z následujících 6 ok, 1 PDS a 1 DS do dalšího oka, 2 2x nahozené DS do následujícího oka, 1 DS a 1 PDS do dalšího oka, po 1 KS do každého z následujících 8 ok, poslední oko si označíme a háčkujeme po 1 KS do každého z dalších 14 ok, 1 PDS a 1 DS do následujícího oka, 2 2x nahozené DS do dalšího oka, 1 DS a 1 PDS do následujícího oka, po 1 KS do každého z dalších 6 ok a 2 KS do řo (= špička pravého ucha). Sovičku vycpeme trochou vaty či dutého vlákna a pokračujeme: po 1 KS do každého z následujících 5 ok, 15-20 řo, 1 KS do dalšího oka, po 1 KS do každého z následujících 4 ok a končíme pevným okem do 1. KS ze začátku kruhové řady = 60 ok (+ 20 řo). Uzavřeme, zapošijeme.

DRÁPY háčkujeme háčkem č.2,5 oranžovou přízí, takto – začínáme u označeného oka: *1 KS, 3 řo, 1 KS, 4 řo, 1 KS, 3 řo, 1 KS*, *-* zopakujeme ještě 1x. Uzavřeme, zapošijeme.
-------------------------------------------

SOVA:
Háčkujeme v kruhových řadách z příze Muskat háčkem č.3.
Začínáme stahovací smyčkou žlutou přízí.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do smyčky uháčkujeme 8 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 2 KS do prvního KS, 2 PDS do následujícího KS, 1 PDS a 1 DS do dalšího KS, po 2 DS do každého z následujících 2 KS, 1 DS a 1 PDS do dalšího KS, 2 PDS do následujícího KS, 2 KS do posledního KS v kruhové řadě = 16 ok.
3. KRUHOVÁ ŘADA: 1 KS do prvního oka, 2 KS do následujícího oka, 1 KS do dalšího, po 2 PDS do každého z následujících 2 ok, 2 DS do dalšího oka, do každého z následujících 4 ok háčkujeme po 1 2x nahozeném DS za přední část oka a 1 2x nahozeném DS za zadní část téhož oka, 2 DS do dalšího oka, po 2 PDS do každého z následujících 2 ok, 1 KS do dalšího oka, 2 KS do následujícího, 1 KS do posledního oka v kruhové řadě = 28 ok.
4. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého oka v kruhové řadě.
5. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na hnědou; 1 KS do prvního oka, dále 1 PDS a 1 DS do dalšího oka, 2 2x nahozené DS do následujícího oka, 1 řo (= špička ucha), 2 2x nahozené DS do dalšího oka, 1 DS a 1 PDS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 2 KS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 1 PDS a 1 DS do následujícího oka, 2 DS do dalšího oka, po 2 2x nahozených DS do každého z následujících 8 ok, 2 DS do dalšího oka, 1 DS a 1 PDS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 2 KS do následujícího oka, 1 KS do dalšího oka, 1 PDS a 1 DS do následujícího oka, 2 2x nahozené DS do dalšího oka, 1 řo (= špička ucha), 2 2x nahozené DS do následujícího oka, 1 DS a 1 PDS do dalšího, 1 KS do posledního oka v kruhové řadě = 50 ok (+ 2 řo). Uzavřeme, zapošijeme.
Stejným způsobem uháčkujeme další sovu.

OČI:
Háčkujeme v kruhových řadách háčkem č.3.
Začínáme stahovací smyčkou – viz výše – hnědou přízí.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do smyčky uháčkujeme 6 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: přízi změníme na smetanovou a háčkujeme 2 KS do každého KS v průběhu celé kruhové řady = 12 KS.
Stejným způsobem uháčkujeme i druhé oko. Uzavřeme, zapošijeme.

DOKONČENÍ:
Přišijeme sově oči. Pomerančovou přízí vyšijeme zobák, takto: začínáme ve středu stahovací smyčky, dva stehy vpíchneme dolů do 2. kruhové řady, pak vyšijeme po jednom stehu doleva i doprava od středu stahovací smyčky – steh vedeme šikmo dolů do 1. kruhové řady.

Sovu nyní sháčkujeme žlutou přízí háčkem č.3.
Obě části sovy položíme přes sebe, rubovými stranami k sobě, zobákem nahoru. Háčkujeme takto – vpichujeme pod celá oka obou vrstev (obou částí sov): začneme 2 KS do řo na špičce levého ucha, pak po 1 KS do každého z následujících 6 ok, 1 PDS a 1 DS do dalšího oka, 2 2x nahozené DS do následujícího oka, 1 DS a 1 PDS do dalšího oka, po 1 KS do každého z následujících 8 ok, poslední oko si označíme a háčkujeme po 1 KS do každého z dalších 14 ok, 1 PDS a 1 DS do následujícího oka, 2 2x nahozené DS do dalšího oka, 1 DS a 1 PDS do následujícího oka, po 1 KS do každého z dalších 6 ok a 2 KS do řo (= špička pravého ucha). Sovu vycpeme trochou vaty či dutého vlákna a pokračujeme: po 1 KS do každého z následujících 5 ok, 15-20 řo, 1 KS do dalšího oka, po 1 KS do každého z následujících 4 ok a končíme pevným okem do 1. KS ze začátku kruhové řady = 60 ok (+ 20 řo). Uzavřeme, zapošijeme.

DRÁPY háčkujeme háčkem č.3 pomerančovou přízí, takto – začínáme u označeného oka: *1 KS, 3 řo, 1 KS, 4 řo, 1 KS, 3 řo, 1 KS*, *-* zopakujeme ještě 1x. Uzavřeme, zapošijeme.

Komentáře (12)

Napište své postřehy!

Doris 19.03.2018 - 06:49:

Selbst ach sovielen Jahren ist die Eule süss. Es hat alles geklappt und sieht echt süß aus. Danke für die Anleitung.

Zsófi M. 10.02.2018 - 21:42:

The hungarian translation is not correct compared to the German and English ones. According to the hungarian translation it is not possible to crochet, Instruction is missleading. Please correct.

Kerstin 25.05.2015 - 00:11:

Vielen Dank für diese schöne Anleitung. Hat perfekt geklappt.

Lies 06.05.2015 - 15:46:

Klopt het dat beide uiltjes hetzelfde patroon zijn? Groot en klein? Ik vraag me dan dus af of ik de grote of de kleine uil maak

DROPS Design 06.05.2015 kl. 17:31:

Hoi Lies. Het patroon is hetzelfde, maar omdat je de kleine haakt met Safran en naald 2,5 en de grote met Muskat en naald 3 worden er een verschil in grote.

Bi 02.04.2015 - 16:14:

Bij me helaas komt dat niet echt mooi en succesvol uit// dat is eerste keer met jullie modellen, ondanks dat ik alle instructies en hulp van Drop design heb al gebruikt.

Dinuska 12.01.2015 - 09:59:

Nagyon cukik! (Very nice!)

Claudia L 06.04.2013 - 23:01:

Gleder meg til å prøve!

Claudia L 06.04.2013 - 23:01:

Gleder meg til å prøve!

Šárka 24.03.2013 - 11:04:

So cute and sweet, thank you. :-)

Sabine 21.03.2013 - 17:09:

Allerliebst Danke

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-909

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.