DROPS / 148 / 40

Sierra Leone by DROPS Design

DROPS deka z háčkovaných čtverců z příze "Big Delight".

DROPS design: model č. db-011
Skupina přízí: C
-----------------------------------------------------------
Rozměry: asi 140 x 110 cm

Materiál: DROPS BIG DELIGHT firmy Garnstudio
800 g, barva č.04, marina
a DROPS NEPAL firmy Garnstudio
200 g, barva č.0300, béžová

DROPS HÁČEK č.5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního čtverce o rozměrech asi 10 x 10 cm.

(Přejít k návodu...)

Tagy:

motiv: kytička, střih: čtverec, technika: krajkový vzor, typ modelu: deky,

Tipy a rady

Všechny naše návody jsou doplněny video-ukázkami, díky kterým zvládnete práci hladce a rychle!

Podívejte se!

Máme také výukové video-ukázky, které vás provedou krok za krokem základy pletení i háčkování v DROPS Lekcích!

INFO:
1., 2. a 4. kruhová řada (kr. řady začínající DS): první DS nahradíme 3 řo a kruhovou řadu končíme pevným okem do 3. řo ze začátku kr. řady.

NOPEK:
1 nopek ze 4 DS nad 2 DS z předchozí kruhové řady háčkujeme takto: *do následujícího DS háčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do stejného DS stejným způsobem další DS* (= na háčku máme 3 smyčky), *-* zopakujeme do následujícího DS, poté protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku

POČÁTEČNÍ NOPEK:
Háčkujeme 1 nopek ze 4 DS nad 2 DS – ale první DS nahradíme 3 řo.

VZOR:
Viz schémata A.1 (= čtverec) a A.2 (= dokončení).
----------------------------------------------------------

ČTVEREC:
Háčkujeme v kruhových řadách. Viz schéma A.1.
Háčkem č.5 uháčkujeme přízí Big Delight 6 řo a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. kruhová řada: do kroužku z řo háčkujeme 16 DS - viz INFO – končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady.
2. kruhová řada: 1 POČÁTEČNÍ NOPEK – viz výše – nad prvními 2 DS, 3 řo, *1 NOPEK – viz výše – nad následujícími 2 DS, 3 řo*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady, končíme pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 8 nopků a 8 obloučků z řo.
3. kruhová řada: 1 řo, 1 KS do 1. nopku, *3 řo, 1 KS do následujícího nopku, 7 řo (= roh), 1 KS do následujícího nopku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady – ale při posledním opakování háčkujeme místo posledního KS 1 pevné oko do 1. KS ze začátku kruhové řady = 8 KS a 8 obloučků z řo.
4. kruhová řada: do prvního obloučku z řo háčkujeme 5 DS, *1 řo, do následujícího obloučku háčkujeme 4 DS, 3 řo a 4 DS (= roh), 1 řo, do dalšího obloučku háčkujeme 5 DS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady - ale při posledním opakování uháčkujeme 1 pevné oko do 3. řo ze začátku kruhové řady.

DEKA:
Uháčkujeme celkem 130 čtverců.

DOKONČENÍ:
Čtverce sháčkujeme nejprve podélně, pak křížem. Plochu deky tvoří 10 čtverců na šířku a 13 na výšku. Vždy 2 a 2 čtverce položíme na sebe, rubovými stranami k sobě, a sháčkujeme je přízí Nepal, takto: viz schéma A.2 - **do obloučku z řo v rohu 1. čtverce uháčkujeme 1 KS, 1 řo, 1 KS do obloučku z řo v rohu 2. čtverce, *5 řo, 1 KS do následujícího obloučku 1. čtverce, 1 řo, 1 KS do následujícího obloučku 2. čtverce*, *-* opakujeme až po následující roh, končíme 3 řo pro přechod k dalšímu čtverci**. **-** opakujeme.
Celou deku nakonec obháčkujeme přízí Nepal, takto: **1 KS do rohu jednoho čtverce, *5 řo, 1 KS do následujícího obloučku*, *-* opakujeme ještě 2x, pak háčkujeme 3 řo pro přechod k dalšímu čtverci**. **-** opakujeme po celém obvodu deky, jen v rozích háčkujeme takto: 1 KS, 3 řo a 1 KS do obloučku v rohu.

Schéma

= řo
= pevné oko
= KS
= DS
= 1 nopek ze 4 DS nad 2 DS: *do následujícího DS háčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do stejného DS stejným způsobem další DS* (= na háčku máme 3 smyčky), *-* zopakujeme do následujícího DS, poté protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku
= počáteční nopek: 1 nopek ze 4 DS nad 2 DS – ale 1. DS nahradíme 3 řo

Příbuzné modely

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

For further pattern help, please contact the store where you bought the yarn. Having bought DROPS yarn, you are guaranteed to receive qualified help from a store specializing in the DROPS patterns.

All patterns are carefully reviewed, but we must make reservation for possible mistakes. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 148-40.