DROPS Extra / 0-854

Black Widow by DROPS Design

Pajęczyna DROPS na szydełku z muchą i pająkiem na Halloween, z włóczki „Eskimo”.

DROPS design: ee-452
Grupa włóczek E
-----------------------------------------------------------
Materiał:
DROPS ESKIMO Garnstudio
50 g kolor nr 01, ecru
50 g kolor nr 02, czarny
50 g kolor nr 53, jasnoszary

i resztki w kolorze żółtym i czerwonym na pająka.

SZYDEŁKO DROPS nr 7
----------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

theme: dekoracja, halloween, zwierzęta,
Rodzaj włóczki
Deals od
9.80 PLN
9.79 PLN

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

PAJĘCZYNA:

Na szydełku nr 7 wykonać 4 oł kolorem ecru i zamknąć w pierścień podstawy 1 oz w 1-sze oł.
OKR. 1: 1 oł, 12 oś w pierścień podstawy i zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oś na pocz. okrążenia.
OKR. 2: 4 oł, 1 sł2 w nast. oś, *5 oł, 1 sł2 w każde z 2 nast. oś – ale za każdym razem nie wykonywać ost. narzutu, na końcu wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 3 o. na szydełku*, powt. od *-* w sumie 5 razy i zakończyć przerabiając 5 oł i 1 oz w 3-cie oł na pocz. okrążenia = 6 rogów.
OKR. 3: 14 oł, * 1 sł2 w nast. róg poprzedniego okrążenia, 10 oł*, powt. od *-* w sumie 5 razy, zakończyć przerabiając 1 oz w 4-te oł na pocz. okrążenia.
OKR. 4: 19 oł, * 1 sł3 w nast. sł2 poprzedniego okrążenia, 14 oł *, powt. od *-* w sumie 5 razy i zakończyć przerabiając 1 oz w 5-te oł na pocz. okrążenia.
OKR. 5: 25 oł, * 1 sł3 w nast. sł3 poprzedniego okrążenia, 20 oł *, powt. od *-* w sumie 5 razy i zakończyć przerabiając 1 oz w 5-te oł na pocz. okrążenia.
OKR. 6: 32 oł, * 1 sł4 w nast. sł3 poprzedniego okrążenia, 26 oł *, powt. od *-* w sumie 5 razy i zakończyć przerabiając 1 oz w 6-te oł na pocz. okrążenia.
OKR. 7: 38 oł, * 1 sł4 w nast. sł4 poprzedniego okrążenia, 20 oł i przer. 1 oz w każde oł, 32 oł *, powt. od *-* w sumie 5 razy i zakończyć przerabiając 1 oz w 6-te oł na pocz. okrążenia, przer. 20 oł, następnie 1 oz w każde oł. Zamknąć przerabiając 1 oz w 6-te oł na pocz. okrążenia. Odciąć i wrobić nitkę.

PAJĄK:
Przer. w tę i z powrotem. Obracać robótkę, aby przer. cały czas na prawej stronie robótki.

RZ. 1: 7 oł na szydełku nr 7 kolorem czarnym.
RZ. 2: Dalej przer. następująco: 1 oś w 2-gie oł od szydełka, 1 psł w nast. oł, 1 sł w nast. oł, 1 sł2 w nast. oł, 1 sł3 w nast. oł i 1 sł3 w ost. oł (= 1-sze oł łańcuszka podstawowego) i 4 oł. Obrócić robótkę i przer. 1 oz z drugiej strony łańcuszka podstawowego pod ost. sł3 (= 1-sze oł łańcuszka podstawowego). Tułów i głowa pająka są gotowe, teraz wykonać 8 nóg.
RZ. 3: Dalej przer. wzdłuż łańcuszka podstawowego 1-szego rz. następująco: 1 oz w każde z 2 nast. o., * 6 oł, przer. 1 oz w każde z 5 nast. oł rozpoczynając od 2-giego oł od szydełka, 5 oł, przer. 1 oz w każde z 4 nast. oł rozpoczynając od 2-giego oł od szydełka * = nogi 1 i 2. Dalej przer. 1 oś w każde z 2 nast. o. i powt. od *-* 1 raz = nogi 3 i 4. Przer. 1 oz w nast. oczko, obrócić robótkę i przer. 2 oś w nast. oczko (= 7-me oł 1-szego rzędu i środek przodu tułowia pająka).
RZ. 4: Obrócić robótkę i przer. 1 oz w nast. oczko (= 1-sze oś 2-giego rzędu), *5 oł, przer. 1 oz w każde z 4 nast. oł rozpoczynając od 2-giego oł od szydełka. Dalej przer. 6 oł, przer. 1 oz w każde z 5 nast. oł rozpoczynając od 2-giego oł od szydełka * = nogi 5 i 6. Dalej przer. 1 oś w każde z 2 nast. o. i powt. od *-* 1 raz = nogi 7 i 8. Dalej przer. 1 oz w to samo oczko co ost. oś i 1 oz w każde z 2 nast. o. Odciąć nitkę, przeciągnąć ją przez oczko i zacisnąć.
Wyszyć oczy drobnym ściegiem kolorem żółtym z przodu głowy, a na tułowiu wyszyć czerwony krzyż.

MUCHA:
RZ. 1: na szydełku nr 7 przer. 7 oł kolorem czarnym.
RZ. 2: Dalej przer. następująco: 1 psł w 3-cie oł od szydełka, 1 psł w każde z 2 nast. oł, 1 sł w każde z 2 nast. oł, 3 oł, obrócić robótkę i przer. 1 oz pod ost. sł (= 1-sze oł łańcuszka podstawowego 1-szego rzędu). Tułów i głowa muchy są skończone, dalej wykonać skrzydełka.
RZ. 3: Dalej przer. wzdłuż łańcuszka podstawowego 1-szego rzędu następująco: 1 oz w nast. sł, dalej przer. kolorem jasnoszarym i przer. 1 oz w nast. psł. Następnie przer. skrzydła następująco: *3 oł, 1 sł w ten sam psł, 1 sł w nast. psł, 3 oł, 1 oz w ten sam psł *, przer. 3 oł, obrócić robótkę i przeciągnąć łańcuszek wzdłuż tułowia muchy.
RZ. 4: 1 oz pod ost. psł przerobionym w 3-cim rzędzie i powt. od *-* 1 raz. Odciąć i wrobić nitki.

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS Extra 0-854.