Michelle gloves by DROPS Design

DROPS BabyMerino ja Glitter lõngast kootud kindad, heegeldatud lillega. Suurus 3 kuni 12 aastat.

DROPSi disain: muster nr BM-003-bn
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: 3/5 - 6/9 - 10/12 aastane

Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO, 50 g / 175 m
Kasuta kõikidele suurustele:
50 g värv nr 14, lilla
50 g värv nr 26, hele vanaroosa
50 g värv nr 27, vanaroosa
Ja kasuta: Garnstudio DROPS GLITTER, 10 g / 700 m
1 rull värv nr 02, hõbedane

DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm - lille jaoks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

60% cupro, 40% metall
alates 2.00 € /10g
DROPS Glitter colours DROPS Glitter colours 3.00 € /10g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Glitter gold & silver DROPS Glitter gold & silver 2.00 € /10g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 12.35€. Loe edasi.

Juhend

PAREM KINNAS
Loo 2,5 mm sukavarrastele üles 40-44-48 s lilla lõngaga. Koo 6-7-8 cm soonikut 2 pr / 2 ph.
Jätka parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda esimesel ringil 2 s ühtlaste vahedega = 38-42-46 s. Paigalda silmusemärkija (SM) ringi teisele silmusele (= pöidla silmus).
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui on kootud 1 cm parempidises koes, alusta pöidla jaoks kasvatamist, tehes 1 õs mõlemal pool pöidla silmust, järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena. Korda kasvatamist igal 3. ringil veel 2-3-4 korda (kasvata mõlemal pool pöialt, st. igal kasvatuse ringil on pöidlaosal 2 s rohkem) = lõpuks on 7-9-11 pöidlasilmust.

Kui kinda pikkus on kokku 9-11-13 cm, tõsta 7-9-11 pöidla silmust + 1 s mõlemal pool pöialt silmusehoidjale (= 9-11-13 s on silmustehoidjal).
Siis loo üles 3 uut silmust hoidjal olevate silmuste taha = 38-42-46 s. Jätka ringselt parempidises koes, kuni töö pikkus on 11-14-17 cm.
Järgmine ring: koo esimesed 14-16-17 s ja tõsta need silmustehoidjale = peopesa, hoia järgmised 10-10-12 s vardal väikese sõrme jaoks ja tõsta viimased 14-16-17 s teisele silmustehoidjale = käepealne.
Siis koo väike sõrm.

VÄIKE SÕRM
= 10-10-12 s. Lisaks loo üles 2 uut silmust silmusehoidja poole = 12-12-14 s. Koo ringselt parempidses koes 3,5-4-4,5 cm. Järgmisel ringil koo 2 kokku tervel ringil, katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita ots.

SÕRMUSESÕRM
Tõsta 4-4-5 silmust mõlemalt silmusehoidjalt tagasi vardale. Koo vardale väikese sõrme poolt veel 3 s ja loo 2 uut silmust silmustehoidja poole = 13-13-15 s. Koo ringselt parempidses koes 4,5-5-6 cm.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku tervel ringil, katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita ots.

KESKMINE SÕRM
Tõsta 4-5-5 silmust mõlemalt silmusehoidjalt tagasi vardale. Koo vardale sõrmusesõrme poolt veel 3 s ja loo 2 uut silmust silmustehoidja poole = 13-15-15 s. Koo ringselt parempidses koes 5-6-7 cm.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku tervel ringil, katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita ots.

NIMETISSÕRM
Tõsta ülejäänud 6-7-7 s mõlemalt silmusehoidjalt tagasi vardale, koo vardale veel 2 s keskmise sõrme poolt = 14-16-16 s. Koo ringselt parempidses koes 4,5-5-6 cm.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku tervel ringil, katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita ots.

PÖIAL
Tõsta 9-11-13 pöidlasilmust hoidjalt tagasi vardale ja koo vardale veel 5 s pöidla tagant = 14-16-18 s. Koo ringselt parempidses koes 3-4-5 cm.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku tervel ringil, katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita ots.

VASAK KINNAS
Koo nagu parem kinnas, aga peegelpildis, st. pöidla kasvatused tee mõlemal pool eelviimast silmust ringil.
Väikesel sõrmel koo järgmiselt: koo esimesed 14-16-17 s ja tõsta need silmustehoidjale = käepealne, hoia järgmised 10-10-12 s väikese sõrme jaoks ja tõsta viimased 14-16-17 s teisele silmustehoidjale = peopesa.

HEEGELDATUD LILL
Heegelda 3 mm heegelnõelaga lõngast Baby Merino + Glitter.
Heegelda 4 ahels heleda vanaroosa lõngaga + hõbeniit ja ühenda ringiks, tehes 1 aassilmuse esimesse ahels-sse.
1. RING: 1 ahels, 6 kinnissilmust (ks) ahels-ringi, lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse.
2. RING: tee 4 ahels (= 1 ks + 3 ahels), * 1 ks järgmisesse ks-sse, 3 ahels *, korda * kuni * kokku 5 korda, lõpetuseks tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul = 6 ahel-kaart.
3. RING: 1 ahels, siis tee igasse ahels-kaarde: 1 ks, 1 ahels, 3 ühekordset sammast (sm), 1 ahels ja 1 ks, lõpetuseks tee 1 aass ringi alguse ahels-sse = 6 õielehte, katkesta Baby Merino lõng.
4. RING (võta vanaroosa + hõbedane): tee 7 ahels, * 1 ks järgmise kahe õielehe vahele, 6 ahels *, korda *-* kokku 5 korda, lõpetuseks tee 1 aass ringi alguse ahels-sse = 6 ahels-kaart.
5. RING: 1 ahels, siis tee igasse ahels-kaarde: 1 ks, 1 poolsammas (psm), 5 sm, 1 psm ja 1 ks, lõpetuseks tee 1 aass ringi alguse ahels-sse = 6 õielehte, katkesta lõng ja kinnita otsad.

Tee niimoodi 2 lille.
Kinnita 1 lill mõlemale kindale.

-----------------------------------------------------
Müts ja sall – vaata SmåDROPS 23-12
-----------------------------------------------------

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 23-13) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Solange 03.11.2018 - 23:16:

Bonjour, J'ai voulu tricoter la taille 6/9 pour un enfant de 7 ans assez mince. Mon échantillon tel que décrit ci-dessus (aiguilles 2.5) donne pour moi : 11cm/8cm ! j'ai tout de même essayé. la main ça passe mais le petit doigt, lui qui a les doigts fins, ne passe pas. Alors je me suis demandé si j'aurais dû prendre les aiguilles 3 ??? Merci

DROPS Design 05.11.2018 kl. 09:19:

Bonjour Solange, vous devez avoir 10 cm pour 26 m, si vous avez trop de mailles pour 10 cm, il vous faudra essayer à nouveau avec des aiguilles plus grosses, donc effectivement, essayez votre échantillon à nouveau avec des aiguilles 3. Bon tricot!

Natt 04.11.2016 - 22:16:

Bonsoir peut-On réaliser ce modèle aux aiguilles circulaires ?

DROPS Design 07.11.2016 kl. 08:49:

Bonjour Natt, tout à fait, mais comme il y aura peu de mailles, la méthode dite magic loop est conseillée. Bon tricot!

Moni 03.11.2016 - 17:04:

Die "Gesamtlänge" vor der Stilllegung der Daumen-Maschen ist leider vollkommen daneben! Vor allem ist auch nicht klar, was mit der Gesamtlänge gemeint ist: Ab Bündchen oder inkl.? (Schließlich wurde ja auch schon davor bereits von 1 cm ab Bündchen gesprochen!) Ich habe mich daher Reihe um Reihe vorgetastet und habe gleich die Hand meiner Tochter als Maß genommen! Für den 2. Handschuh gehe ich immer per Reihen (und nicht cm) vor, ... so wird´s am genausten.

DROPS Design 04.11.2016 kl. 09:41:

Liebe Moni, die Gesamtlänge wird von Anschlagskante gemessen.

Emmanuelle 03.06.2015 - 11:34:

Bonjour, Je réalise ces gants et j'ai une petite question. La première maille du rang est-elle toujours la même ? A savoir, quand je sépare la paume et le dos de la main, les 14 premières mailles (paume main droite) commencent bien 1 mailles avant le pouce ? Ou doit-on partir du milieu de la barre au dessus du pouce ? j'espère être claire... Merci d'avance

DROPS Design 03.06.2015 kl. 14:18:

Bonjour Emmanuelle, quand on met les mailles du pouce en attente, on met la 2ème m du tour (avec le marqueur) + les mailles augmentées + 1 m de chaque côté (la 1ère m du tour) - et on monte 3 m au-dessus des m en attente = la 1ère de ces 3 m sera la m du début du tour. Bon tricot!

CLAIRAND Fabienne 17.12.2014 - 06:30:

Bonjour pouvez vous me dire si on utilise 3 ou 4 aiguilles doubles pointes pour les gants d avance merci cordialement Mme F. Clairand

DROPS Design 17.12.2014 kl. 08:58:

Bonjour Mme Clairand, vous pouvez tricoter, au choix, soit avec les mailles sur 4 doubles pointes et tricoter avec la 5e - soit répartir les mailles sur 3 doubles pointes et tricoter avec la 4e, choisissez la méthode avec laquelle vous êtes le plus à l'aise (plus d'aiguilles = moins de mailles sur chaque aiguille). Bon tricot!

Olivia 16.12.2014 - 19:38:

Bonjour, je tricote la taille 6/9 ans. Quand il faut augmenter tous les 3 tours pour le pouce, est-ce que ça vaux dire qu'il y a 3 tours tricotés normalement entre chaque tours d'augmentation ou 2 tours? Merci.

DROPS Design 17.12.2014 kl. 08:38:

Bonjour Olivia, quand on augmente tous les 3 tours, on tricote 2 tours sans augmenter, puis on augmente au tour suivant. Bon tricot!

Gerti L. 27.11.2014 - 15:26:

Beim Mittelfinger stimmt es nicht ganz .... jeweils 5 Maschen, die 3 aufgefassten vom Ringfinger und nochmal 2 neu angeschlagen sind 15 Maschen nicht 13

DROPS Design 03.12.2014 kl. 15:13:

Sie haben Recht, da ist wohl die Maschenzahl des Ringfingers versehentlich beim Mittelfinger gelandet. Der Fehler wird umgehend behoben. Weiterhin gutes Gelingen!

Helena 26.12.2012 - 16:41:

När man ska sticka fingrarna står det att man ska plocka upp nya maskor. Men det står att man ska plocka upp från ringfingret när man ska sticka ringfingret och att man ska plocka upp från lillfingret när man stickar långfingret. Det ska väl vara tvärtom?

Cindy 08.12.2012 - 13:47:

Ce modèle est très jolie c est pourquoi je voudrai le réaliser mais je ne sais pas si pour les gants il faut le monter droit ou en rond pourriez vous m aider merci d avance.

DROPS Design 09.12.2012 kl. 21:21:

Bonjour Cindy, les gants se tricotent en rond sur aiguilles doubles pointes. Pensez à consulter nos vidéos sur le montage et le tricot en rond si nécessaire. Bon tricot !

Persoons Sonja 19.08.2012 - 14:20:

Kan u mij zeggen waar ik de werkbeschrijving van de muts en sjaal op deze foto kan vinden,dit is een leuk setje dat ik voor mijn kleindochter wil maken.

DROPS Design 20.08.2012 kl. 15:51:

Het patroon vind je onder SmaaDROPS 23-12. Veel breiplezier.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 23-13

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.