DROPS / 143 / 32

Rainbow Mitts by DROPS Design

Kootud DROPSi mustriga kindad lõngast "Fabel".

DROPSi disain: muster nr FA-209
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: üks suurus
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g / 205 m
50 g värv nr 400, must
50 g värv nr 820, karneval

DROPSi SUKAVARDAD: 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm – sooniku jaoks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A-1 kuni A-4. Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja nätavad iga rida. Kootakse parempidises koes.
---------------------------

PAREM KINNAS
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo üles 64 silmust 2,5 mm sukavarrastele musta lõngaga.
Koo 1 ring pr. Koo 6 ringi soonikut 1 pr / 1 ph.
Võta 3 mm sukavardad.
Koo 1 ring pr musta lõngaga, seejärel koo skeemi A-1 (= 4 kordust ringil).
JÄLGI KOETIHEDUST!
Pärast 1 vertikaalset skeemi A-1 mustrikordust, koo skeemi A-2, SAMAL AJAL kahanda 1. ringil ühtlaste vahedega 10 silmust = 54 silmust ja viimasel ringil kasvata ühtlaste vahedega 6 silmust = 60 silmust.
Koo skeemi A-3.
Kui jõuad 3 musta ruuduni skeemis A-3, koo need 3 silmust skeemi A-4 järgi, ülejäänud silmused koo skeemi A-3 järgi.
Kasvata skeemis A-4. Järgmisel ringil koo õs pr keerdsilmusena, et vältida augu teket.
Pärast 6 kasvatust (nüüd on 15 s pöidlakiilul) koo 3 ringi ilma kasvatamisteta skeemi A-4 järgi. Seejärel tõsta 15 pöidla silmust silmusehoidjale.

Loo üles 3 uut silmust silmusehoidjal olevate silmuste taha = 60 silmust.
Koo skeemi A-3 järgi.
Kui alustad kahandamist kinda ülemise osa jaoks, kahanda mõlemal küljel mõlemal pool 3 silmust ( 1 karneval, 1 must ja 1 karneval).
Kahanda enne neid 3 silmust, kududes 2 pr kokku musta lõngaga ja kahanda pärast neid 3 silmust, kududes 2 pr kokku keerdsilmusena musta lõngaga.
Pärast kõiki kahandamisi on vardal 12 silmust.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta ja kinnita lõngaots.
Töö pikkus on umbes 30 cm.

PÖIAL
Tõsta 15 pöidlasilmust tagasi 3 mm sukavarrastele. Korja kududes üles 9 silmust pöidla tagant = 24 silmust.
Koo ringselt parempidises koes skeemi A-4.
Kui alustad kahandamist, siis kahanda mõlemal küljel mõlemal pool 1 musta värvi silmust. Kahanda enne seda silmust, kududes 2 pr kokku karnevali värvi lõngaga ja kahanda pärast seda silmust, kududes 2 pr kokku keerdsilmusena karnevali värvi lõngaga.
Pärast kõiki kahandamisi on vardal 8 silmust.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta ja kinnita lõngaots.

VASAK KINNAS
Loo üles ja koo nagu paremat kinnast, ainult koo 3 musta silmust pöidlal 3., 4. ja 5. silmusel skeemis A-3 vasakult poolt.

----------------------------------------------------
Sokid – vaata DROPS: 143-33
-----------------------------------------------------

Skeem

= karneval
= must
= 1 õs kahe silmuse vahele


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 143-32) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (29)

Dea 28.01.2019 - 21:32:

Buonasera, nella spiegazione c'è scritto " Quando si inizia a diminuire sul sopra della mano, diminuire da ogni lato delle 3 m. a lato (1 carnevale, 1 nero, e 1 carnevale). Diminuire prima di queste 3 m. lavorando 2 m. insieme a dir. con il nero e diminuire dopo queste 3 m. lavorando 2 m. insieme a dir. ritorto con il nero." credo che queste diminuzioni valgano anche per il sotto della mano o no? Grazie.

DROPS Design 28.01.2019 kl. 22:47:

Buonasera Dea. Sì, le diminuzioni vanno fatte prima/dopo le 3 maglie (carnevale, nero, carnevale) ai due lati della muffola. Quindi sia sul sopra della mano che sul sotto. Buon lavoro!

Lilja 21.09.2017 - 17:54:

Hi, why there is a decrease in round 1 of A.2 and an increase in the last row again? Why I can't just keep 60 stitches and knit A.2 5 times in full pattern size? My knitting becomes too narrow at this point, so I wondered whether I switch the yarn (because it should become narrow) or if I do something wrong at the A.2 chart. Thanks for the beauiful pattern anyway! Lilja

DROPS Design 22.09.2017 kl. 09:44:

Dear Lilja, you decrease for A.2 to make it more narrow for the wrist. Remember to check and keep your tension even when working colour pattern. Happy knitting!

Anne Marit Mosebakken 14.10.2016 - 19:27:

Hei Hvordan garn kan jeg bruke til den som dere ikke har lenger?

DROPS Design 17.10.2016 kl. 16:32:

Hei Anne Marit. Saa vaelger du één af de andre farver i Fabel. Se garnkortet her

Alexandra 04.10.2016 - 14:11:

Welche Grösse haben die fertigen Handschuhe, bzw. für welchen Handumfang passen die? Würde die gerne für mich selbst stricken, habe recht grosse Hände. Danke!

DROPS Design 04.10.2016 kl. 15:36:

Liebe Alexandra, mit 24 M = 10 cm werden Sie mit 60 M (Hand = A.3) ca 25 cm bekommen. Ich habe 41 Reihe gezählt nach dem Daumen - dh mit 32 R = 10 cm sind diese Reihe ca 12 cm. Wenn Sie weitere persönnilche Hilfe dafür brauchen, können Sie sich gerne an Ihren DROPS Laden wenden.

Philippa 09.02.2016 - 06:52:

I realise the Fabel carnival 820 has been discontinued. Could you please advise, was it a "long print"? I will choose another colour. Thanks.

DROPS Design 09.02.2016 kl. 14:58:

Dear Philippa, Fabel 820 was a "print". Happy knitting!

Sinna 09.01.2016 - 19:39:

I don’t understand what happens when moving on to A2 (the same problem as Magdalena 16.11.2012 kl. 12:29). If I have 54 sts and there are 12 sts in A2 it doesn’t match.

DROPS Design 11.01.2016 kl. 09:54:

Dear Sinna, A.2 is worked over 6 sts (see rapport in diag), so that you will repeat A.2 (= 12 sts a total of 4 times + th first stss in A.2) = 54 sts. Happy knitting!

Stina 21.07.2015 - 15:05:

Jag förstår inte vart jag ska lägga upp maskorna i efter att jag stickat första biten av tumkilen. "Lägg upp 3 nya m över m på tråden" Över? Menar man innan eller efter de maskorna som sitter på en tråd?

DROPS Design 29.07.2015 kl. 12:59:

Hej Stina, Du lägger upp 3 nya m bakom m på tråden, så du kan fortsätta att sticka vanten runt. Se även video med "Tumkil" Lycka till!

Jeanne 22.05.2015 - 06:13:

Can you help me find the carnival colored and the black fable? I want to make the rainbow mitts just like the picture. They are gorgeous!

DROPS Design 22.05.2015 kl. 10:16:

Dear Jeanne, the Fabel color no 820 is unluckily discontinued. Contact your DROPS store for any further assistance to choose a colour. Happy knitting!

Lena Jidne 05.01.2015 - 12:34:

Om man vill ha garn helt utan konstmaterial vad rekommenderar ni som ersättning till fabel för vantar och sockor då? Eventuella nackdelar? / Lena

DROPS Design 06.01.2015 kl. 16:53:

Hej Lena. Du kan se alternativer i garngruppe A her. Du kan f.eks. bruge DROPS Alpaca, BabyAlpaca Silk eller Baby Merino, men du har saa ikke de sjove printfarver som Fabel har og Alpacaen er generelt mindre slidfast end Fabel. Baby Merino har ikke printen, men er ogsaa dejlig til denne slags projekter.

Ania 01.01.2015 - 20:30:

I use Safari on a Mac and whenever I click on the "Print pattern" and there is an ad (promo or something) pop-ups, the "continue to print" button does nothing so I can't print the pattern

Jäta kommentaar mustrile DROPS 143-32

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.