DROPS / 141 / 34

Kate by DROPS Design

Kootud DROPSi patentkoes müts ja nööpidega kaelussall lõngast ”Eskimo”.

DROPSi disain: muster nr ee-434
Lõngagrupp E
------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: S/M - L/XL
Pea ümbermõõt: 54/56 - 57/59 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g / 50 m
100 g mõlemale suurusele värv nr 76, heleroosa
DROPSi PIKAD VARDAD: 9 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 9 silmust patentkoes = laius 10 cm.
DROPSi PIKAD VARDAD: 7 mm – sooniku jaoks.
-------------
KAELUSSALL
Suurus: S/M - L/XL
Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g / 50 m
150-200 g värv nr 76, heleroosa

DROPSi PIKAD VARDAD: 9 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 9 silmust patentkoes = laius 10 cm.
DROPSi PIKAD VARDAD: 7 mm – sooniku jaoks.
DROPSi tumedad BUFFALOSARV NÖÖBID nr 536: 3 tk.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

PATENTKUDE (edasi-tagasi kududes):
1. RIDA (= töö PP): 1 silmus pr, * 1 õs, tõsta 1 silmus ph kudumata, 1 pr *, korda alates *-*, lõpetuseks koo 1 pr.
2. RIDA ( = töö PH): *1 õs, tõsta 1 silmus ph kudumata, koo pr kokku õs ja kudumata üle tõstetud silmus *, korda alates *-*, lõpetuseks koo pr kokku õs ja kudumata üle tõstetud silmus.
3. RIDA: * koo pr kokku õs ja kudumata üle tõstetud silmus ,1 õs, tõsta 1 s ph kudumata*, korda alates *-*, lõpetuseks koo pr kokku õs ja kudumata üle tõstetud silmus.
Korda 2. ja 3. rida.
----------------------------

MÜTS
Kootakse edasi-tagasi ja pärast õmmeldakse kukla tagant kokku.
Loo üles 53-57 silmust 7 mm varrastele Eskimo lõngaga.
Koo järgmiselt (1. rida = töö PP): 1 silmus ripskoes – vaata ülevalt, * 1 pr, 1 ph *, korda alates *-*, lõpetuseks koo 1 pr ja 1 silmus ripskoes.
Koo kokku 6 rida soonikut.
Võta 9 mm vardad ja koo PATENTKOES – vaata ülevalt, mõlema serva 1 ääresilmust koo ripskoes.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on umbes 20-21 cm (järgmine rida on töö PP), koo 2 rida soonikut 1 pr / 1 ph, tehes mõlema serva 1 ääresilmuse ripskoes(1. real koo õs ja kudumata silmused pr kokku).
Järgmisel real koo kõik silmused kahekaupa pr kokku (väljaarvatud viimane silmus) = 27-29 silmust.
Koo 1 rida ph.
Siis koo 1 rida, kududes uuesti kõik silmused kahekaupa pr kokku = 14-15 silmust.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest, pinguta ja õmble servad vastastikku kukla tagant kokku.
Mütsi kõrgus on umbes 23-24 cm.
________________________________________________________

KAELUSSALL
Kootakse edasi-tagasi.
Loo lõdvalt üles 63-69 silmust 9 mm varrastele Eskimo lõngaga.
Koo patentkoes – vaata ülevalt ja mõlema serva 4 silmust ripskoes – vaata ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 16-18 cm, tee 1 nööpauk töö PP rea alguses järgmiselt: 1 pr, 2 pr kokku, 1 õs, koo rea lõpuni. Tee veel 2 nööpauku iga 6 cm järel.
SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 22-23 cm (järgmine rida on töö PP), võta 7 mm vardad ja koo soonikut 1 pr / 1 ph ja mõlema serva 4 silmust ripskoes (1. real koo õs ja kudumata silmused pr kokku).
Koo silmused soonikkoes maha, kui töö pikkus on 30-32 cm.
Õmble nööbid ette.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 141-34) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Katalin 10.02.2019 - 16:59:

Liebe Drops Design, Ich finde mit diesem Muster /Halswärmer / etwas stimmt nicht. Muss man wirklich nur mit max. 63 Maschen anfangen?! Das ist viel zu klein, man kann dann die Knöpfe auch nicht schliessen. Richtung Hals sollte man die Maschen nicht abnehmen, sonst bei der Krage wird dann zu gross?! Komische Anleitung auf jeden Fall.

DROPS Design 11.02.2019 kl. 10:41:

Liebe Katalin, stimmt Ihre Maschenprobe? Der Halswärmer wird mit Bündchen (und 4 M kraus rechts beidseitig) gestrickt und soll dann elastisch genug sein. Viel Spaß beim stricken!

Kristina Andersson 23.11.2018 - 21:20:

Skall det vara så långt till knapphålet som det står i mönstret för halsvärmaren?

DROPS Design 28.11.2018 kl. 17:43:

Jo, det stämmer som det står i mönstret.

Alexandra 01.12.2013 - 14:50:

Est il possible de connaître les dimensions exacte du tour de cou, je souhaiterais faire ce modele des aiguilles 5 et j ai du mal a trouver mon nombre de mailles, j aurai dis 210 mailles mais sans certitudes. Merci

DROPS Design 02.12.2013 kl. 13:50:

Bonjour Alexandra, vous pouvez vous baser sur l'échantillon donné en côtes anglaises et sur le votre pour recalculer le nombre de mailles nécessaire. Ou bien choisir un modèle correspondant au groupe de qualités souhaité. Bon tricot!

Alexandra 01.12.2013 - 14:46:

Est il possible de connaître les dimensions exacte du tour de cou, je souhaiterais faire ce modele des aiguilles 5 et j ai du mal a trouver mon nombre de mailles, j aurai dis 210 mailles mais sans certitudes. Merci

LENOIR 18.06.2013 - 20:31:

Ce modèle est ravissant j'ai réussi à le faire selon la méthode française des côtes anglaises qui n'ont rien à voir avec le point du modèle qui ne donne absolument rien de bien dommage que vos modèles ne soient pas mieux expliqués car moi je tricote depuis 40 ans donc je me débrouille mais pour les débutantes je pense que la traduction n'est pas au TOP

DROPS Design 18.06.2013 kl. 23:07:

Bonjour Mme Lenoir, il existe effectivement plusieurs façons de faire les côtes anglaises pour un résultat analogue. Pour réaliser celles de ce modèle, je vous recommande la vidéo ci-dessous. Bon tricot!

LENOIR 12.06.2013 - 16:57:

Je suis désolée mais des côtes anglaises sont plus simples que votre point à vous et de ce fait j'avoue que je n'arrive pas à obtenir des côtes

DROPS Design 12.06.2013 kl. 19:04:

Bonjour Mme Lenoir, il existe effectivement différentes façons de tricoter les côtes anglaises, pour réussir celles-ci, je vous recommande la vidéo ci-dessous ou bien de consulter le forum DROPS pour un pas à pas. Bon tricot!

Annelie 22.10.2012 - 19:09:

Hej! Jag håller på att sticka den här mössan och ganska snart upptäckte jag att det måste vara något fel någonstans för det blev inte patentstickning. Det ska väl vara så att på det aviga varvet ska de två maskorna stickas samman avigt och inte rätt? I mönstret står det räta maskor på båda aviga och räta varvet vilket gör att mönstret ser likadant ut på båda sidor och det blir ingen resår. Mvh Annelie

Alexandra Pehle 12.10.2012 - 09:35:

Hallo, Die Beschreibung des Patentmusters stimmt nicht mit der Beschreibung überein, die über der Videoanleitung zum Patentmuster steht. Die 2. Reihe bei der Videobeschreibung beginnt mit einer Randmasche rechts und bei der Strickanleitung beginnt sie Mit 1 Umschlag. Viele Grüße A. Pehle

Hanneke 11.10.2012 - 17:59:

Dit patroon is toch een foutief patroon?! Bij boordsteek moet je een even aantal steken hebben ipv een oneven aantal (hier het geval). Daarbij is boordsteek recht boven averecht en andersom, dat creëer je dus niet bij een oneven aantal steken. (Toen ik het patroon breide kreeg ik dus gerstekorrel (oneven aantal steken, recht boven recht en averecht boven averecht) ipv boordsteek. Graag zsm reactie/antwoord zodat ik verder kan met dit patroon! Bij voorbaat dank.

DROPS Design 12.10.2012 kl. 11:53:

Het patroon is correct. Je kan prima een boordsteek breien op een oneven aantal st. Er staat in het patroon (muts): Zet 53-57 st op. Brei (1e nld = goede kant): 1 ribbelst, * 1 st r, 1 st av *, herhaal *-*, eindig met 1 r en 1 ribbelst. Na de eerste nld moet je 6 nld boordsteek breien heen en weer. Dus keer het werk, brei 1 ribbelst, dan av boven de r st van de vorige nld en r boven de av st van de vorige nld. Herhaal en eindig met 1 ribbelst. Je maakt dan een boordsteek en geen gerstekorrels.

Hanneke 31.07.2012 - 20:03:

Is dit niet een andere kleur van DROPS Eskimo dan lichtroze?

DROPS Design 01.08.2012 kl. 12:42:

Het is de lichtroze tweed. Kijk eventueel op de kleurenoverzicht van Eskimo, dan ziet u het duidelijker.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 141-34

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.