DROPS Baby / 21 / 19

Circles of love by DROPS Design

Dětská deka ze čtverců háčkovaná z příze DROPS Fabel

DROPS design: Návod č. FA-033 - by
Skupina přízí: A
-------------------------------------------------------

Velikost: asi 64 x 90 cm
Materiál: DROPS FABEL firmy Garnstudio
150 g, barva č. 0100, přírodní
100 g, barva č. 161, růžový sen
DROPS HÁČEK č. 3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku 1 čtverec = 12 x 12 cm.

(Přejít k návodu...)

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

ČTVEREC 1:
Řada nahození + 1. řada = přírodní, 2. řada = růžový sen, 3. řada: přírodní, 4. řada = růžový sen, 5. + 6. řada = přírodní.
ČTVEREC 2:
Řada nahození + 1. řada + 2. řada = růžový sen, 3. řada: přírodní, 4. řada: růžový sen, 5. + 6. řada: přírodní.
----------------------------------------------------------------------

DEKA:
Háčkujeme 18x ČTVEREC 1 a 17x ČTVEREC 2 – viz popis výše = 35 čtverců.

ČTVEREC:
Háčkem č. 3,5 háčkujeme 6 řo, spojíme pevným okem do kruhu.
1. kruhová řada: 5 řo (= první DS a 2 řo), * DS do kruhu, 2 řo*, mezi *-* opakujeme celkem 7 krát, řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady (= 8 DS + 8 smyček z řo).
2. kruhová řada: 3 řo (= první DS), 2 DS do první smyčky z řo, 2 řo, * 3 DS do následující smyčky z řo, 2 řo*, mezi *-* opakujeme celkem 7 krát, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 8 skupin z DS + 8 smyček z řo.
3. kruhová řada: do následující smyčky z řo háčkujeme pevné oko, 3 řo (= první DS), DS, 2 řo a 2 DS do stejné smyčky z řo, 2 řo, * do následující smyčky z řo háčkujeme 2 DS, 2 řo, do stejné smyčky 2 DS, 2 řo *, mezi *-* opakujeme celkem 7 krát, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 16 skupin z DS + 16 smyček z řo.
5. kruhová řada: přesuneme se pevnými oky do následující smyčky z řo, 3 řo (= první DS) a do stejné smyčky háčkujeme 2 DS, 4 řo (= první roh), * 3 DS a 2 řo do následujících tří smyček z řo, 3 DS do následující smyčky z řo, 4 řo*. Mezi *-* opakujeme 3 krát. Dále háčkujeme 3 DS a 2 řo do následujících tří smyček z řo, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 16 skupin z DS + 16 smyček z řo.
6. kruhová řada: pevnými oky se přesuneme do následující smyčky z řo /=první roh z 5. řady), 3 řo, 2 DS, 3 řo a 3 DS do stejné smyčky z řo, 2 řo, * 3 DS a 2 řo do následujících tří smyček z řo, 3 DS, 3 řo a 3 DS do další smyčky (= další roh), 2 řo*. Mezi *-* opakujeme celkem 3 krát. Dále háčkujeme 3 DS a 2 řo do dalších tří smyček z řo, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 20 skupin z DS + 20 smyček z řo. přízi ustřihneme a zapošijeme.

DOKONČENÍ:
Čtverce spojíme nejprve ve svislém směru, potom ve vodorovném, přírodní barvou, háčkem č 3,5. Čtverce rozložíme 5 na šířku a 7 na výšku – viz Fig. 1. Položíme vždy 2 a 2 čtverce k sobě rubem, sháčkujeme je: KS do smyčky z řo prvního rohu čtverce, 2 řo, KS do smyčky z řo v rohu druhého čtverce, * 2 řo, KS do další smyčky z řo prvního čtverce, 2 řo, KS do smyčky z řo druhého čtverce*, mezi *-* opakujeme.

HÁČKOVANÝ LEM:
Háčkujeme kolem celé deky háčkem č. 3,5 přírodní barvou:
1. kruhová řada: 3 DS a 2 řo do každé smyčky z řo podél celého obvodu. Do každé ho rohu deky háčkujeme 3 DS, 3 řo a 3 DS do stejné smyčky.
2. kruhová řada: pevnými oky se přesuneme do další smyčky z řo, do stejné smyčky háčkujeme KS, * 3 řo, DS do prvního ze tří řo, do následující smyčky z řo háčkujeme KS*, mezi *-* opakujeme kolem celé deky. POZN.: Do každého rohu háčkujeme jednu extra smyčku z řo, roh se hezky natvaruje.

Schéma

= čtverec 1
= čtverec 2

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS Baby 21-19.