DROPS Baby / 21 / 19

Circles of love by DROPS Design

Háčkovaná DROPS deka ze čtverců z příze „Fabel“ a z příze „ Alpaka“.

DROPS design: Návod č. FA-033 - by
Skupina přízí: A
-------------------------------------------------------

Velikost: asi 64 x 90 cm
Materiál: DROPS FABEL firmy Garnstudio
150 g, barva č. 0100, přírodní
100 g, barva č. 161, růžový sen
DROPS HÁČEK č. 3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku 1 čtverec = 12 x 12 cm.

(Přejít k návodu...)

Tagy:

střih: čtverec, typ modelu: deka pro miminka,

Tipy a rady

Všechny naše návody jsou doplněny video-ukázkami, díky kterým zvládnete práci hladce a rychle!

Podívejte se!

Máme také výukové video-ukázky, které vás provedou krok za krokem základy pletení i háčkování v DROPS Lekcích!

ČTVEREC 1:
Řada nahození + 1. řada = přírodní, 2. řada = růžový sen, 3. řada: přírodní, 4. řada = růžový sen, 5. + 6. řada = přírodní.
ČTVEREC 2:
Řada nahození + 1. řada + 2. řada = růžový sen, 3. řada: přírodní, 4. řada: růžový sen, 5. + 6. řada: přírodní.
----------------------------------------------------------------------

DEKA:
Háčkujeme 18x ČTVEREC 1 a 17x ČTVEREC 2 – viz popis výše = 35 čtverců.

ČTVEREC:
Háčkem č. 3,5 háčkujeme 6 řo, spojíme pevným okem do kruhu.
1. kruhová řada: 5 řo (= první DS a 2 řo), * DS do kruhu, 2 řo*, mezi *-* opakujeme celkem 7 krát, řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady (= 8 DS + 8 smyček z řo).
2. kruhová řada: 3 řo (= první DS), 2 DS do první smyčky z řo, 2 řo, * 3 DS do následující smyčky z řo, 2 řo*, mezi *-* opakujeme celkem 7 krát, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 8 skupin z DS + 8 smyček z řo.
3. kruhová řada: do následující smyčky z řo háčkujeme pevné oko, 3 řo (= první DS), DS, 2 řo a 2 DS do stejné smyčky z řo, 2 řo, * do následující smyčky z řo háčkujeme 2 DS, 2 řo, do stejné smyčky 2 DS, 2 řo *, mezi *-* opakujeme celkem 7 krát, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 16 skupin z DS + 16 smyček z řo.
5. kruhová řada: přesuneme se pevnými oky do následující smyčky z řo, 3 řo (= první DS) a do stejné smyčky háčkujeme 2 DS, 4 řo (= první roh), * 3 DS a 2 řo do následujících tří smyček z řo, 3 DS do následující smyčky z řo, 4 řo*. Mezi *-* opakujeme 3 krát. Dále háčkujeme 3 DS a 2 řo do následujících tří smyček z řo, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 16 skupin z DS + 16 smyček z řo.
6. kruhová řada: pevnými oky se přesuneme do následující smyčky z řo /=první roh z 5. řady), 3 řo, 2 DS, 3 řo a 3 DS do stejné smyčky z řo, 2 řo, * 3 DS a 2 řo do následujících tří smyček z řo, 3 DS, 3 řo a 3 DS do další smyčky (= další roh), 2 řo*. Mezi *-* opakujeme celkem 3 krát. Dále háčkujeme 3 DS a 2 řo do dalších tří smyček z řo, řadu končíme pevným okem do prvního DS ze začátku řady = 20 skupin z DS + 20 smyček z řo. přízi ustřihneme a zapošijeme.

DOKONČENÍ:
Čtverce spojíme nejprve ve svislém směru, potom ve vodorovném, přírodní barvou, háčkem č 3,5. Čtverce rozložíme 5 na šířku a 7 na výšku – viz Fig. 1. Položíme vždy 2 a 2 čtverce k sobě rubem, sháčkujeme je: KS do smyčky z řo prvního rohu čtverce, 2 řo, KS do smyčky z řo v rohu druhého čtverce, * 2 řo, KS do další smyčky z řo prvního čtverce, 2 řo, KS do smyčky z řo druhého čtverce*, mezi *-* opakujeme.

HÁČKOVANÝ LEM:
Háčkujeme kolem celé deky háčkem č. 3,5 přírodní barvou:
1. kruhová řada: 3 DS a 2 řo do každé smyčky z řo podél celého obvodu. Do každé ho rohu deky háčkujeme 3 DS, 3 řo a 3 DS do stejné smyčky.
2. kruhová řada: pevnými oky se přesuneme do další smyčky z řo, do stejné smyčky háčkujeme KS, * 3 řo, DS do prvního ze tří řo, do následující smyčky z řo háčkujeme KS*, mezi *-* opakujeme kolem celé deky. POZN.: Do každého rohu háčkujeme jednu extra smyčku z řo, roh se hezky natvaruje.

Schéma

= čtverec 1
= čtverec 2

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

For further pattern help, please contact the store where you bought the yarn. Having bought DROPS yarn, you are guaranteed to receive qualified help from a store specializing in the DROPS patterns.

All patterns are carefully reviewed, but we must make reservation for possible mistakes. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS Baby 21-19.