Kermit by DROPS Design

Vanutatud DROPSi konnasussid lõngast ”Eskimo”. Suurused 23 kuni 37.

Võtmesõnad: loomad, sussid, vanutatud,
DROPSi disain: muster nr EE-016-bn
Lõngagrupp E
--------------------
Suurused: 23/25 -26/28 -29/31 -32/34 -35/37
Jalalaba pikkus: 15-17-18-20-22 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Eskimo, 50 g / 50 m
100-100-100-100-100 g värv nr. 06, oliiviroheline
50-100-100-100-100 g värv nr. 35, laimiroheline
+ mõned lõngajäägid musta, valget ja punast

DROPSi PIKAD VARDAD: 9 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 10 silmust x 20 rida ripskoes = 10 x 10 cm
---------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.60€. Loe edasi.

Juhend

SUSSID
Kootakse edasi-tagasi ühes tükis ja õmmeldakse hiljem kanna tagant ja talla alt kokku.
Kogu suss kootakse ripskoes (s.t. kõik read kootakse parempidi).
Loo 28-32-36-40-42 silmust 9 mm varrastele laimirohelise lõngaga. Koo 3-4-5-6-6 rida parempidi.
Paigalda töö keskele SM (silmusemärkija).
Koo järgmine rida järgmiselt: koo parempidi kuni SM-ini on kududa 1-1-1-2-2 silmust, koo 1 õs, koo 2-2-2-4-4 silmust parempidi ja koo veel 1 õs, koo rea lõpuni parempidi.
Järgmisel real koo õhksilmused parempidiste keerdsilmustena, et vältida aukude tekkimist (s.t. koo läbi tagumise aasa) – jätka õhksilmustega kasvatamist mõlemal pool keskmist 2-2-2-4-4 silmust igal real kuni vardal on 50-56-62-68-74 silmust.

Vaheta lõng oliivrohelise lõnga vastu.
Koo 4 rida ilma kasvatamisteta. Seejärel kahanda 1 silmus järgmise 4-4-4-6-6 rea alguses (s.t. kahanda kokku 2-2-2-3-3 silmust mõlemal sussi küljel) = vardale jääb 46-52-58-62-68 silmust. Koo maha allesjäänud silmused.
Õmble sussid talla alt ja kanna tagant serv serva vastu lõdvalt kokku (väldi jämedat õmblust).

SILMAD
Loo 2 silmust oliivrohelise lõngaga 9 mm varrastele.
1. RIDA: koo igast silmusest välja 2 parempidist silmust = 4 silmust.
2. RIDA: koo kõik silmused pahempidi.
3. RIDA: koo igast silmusest välja 2 parempidist silmust = 8 silmust.
4.-6. RIDA: koo parempidises koes ilma kasvatamisteta.
7. RIDA: koo kõik silmused kahekaupa parempidi kokku = 4 silmust.
8.RIDA: koo kõik silmused pahempidised.
9. RIDA: Koo kõik silmused kahekaupa parempidi kokku = 2 silmust.
Katkesta lõng umbes 20 cm kauguselt, tõmba see läbi allesjäänud silmuste. Ring on nüüd kootud, traagelda ümber ringi ääre ja tõmba ring kokku.
Koo teine silm ja õmble need sussi külge.

VILTIMINE
Aseta sussid pesumasinasse koos ensüüme ja valgendajat mitte sisaldava pesuainega. Pese susse 40 kraadi juures ilma eelpesuta ja tavalise pesurežiimiga. Pärast pesu vormi sussid õigesse suurusesse kuni nad on veel märjad ja jäta nad seejärel laotatult kuivama.
Edasistel pesukordadel kasuta tavalist villapesu programmi.

NÄGU
Õmble sussile punane suu, 2 musta pistet ninaks ja valget ning musta silmadeks nagu on näidatud pildil.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 30.08.2016
SUSSID: ... Vaheta lõng oliivrohelise lõnga vastu. Koo 4 rida ilma kasvatamisteta. Seejärel kahanda 1 silmus järgmise 4-4-4-6-6 rea alguses (s.t. kahanda kokku 2-2-2-3-3 silmust mõlemal sussi küljel) = vardale jääb 46-52-58-62-68 silmust. Koo maha allesjäänud silmused.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 22-6) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Maria Lucia Soldi 24.02.2020 - 13:57:

‘continuare gli aumenti con 1 gettato per lato delle 2-2-2-4-4 m. centrali fino a quando rimangono 50-56-62-68-74 m. sul ferro’ Non riesco a capire se gli aumenti vanno fatti su tutti ferri, oppure a ferri alterni. Grazie mille

DROPS Design 26.02.2020 kl. 13:44:

Buongiorno Maria Lucia. Deve aumentare su tutti i ferri. Buon lavoro!

Deborah 27.12.2019 - 01:52:

Thanks for this pattern it actually works unlike many of the felted slipper patterns I tried.

Deborah 02.12.2019 - 15:21:

I do not understand how the correction listed relates to the pattern

DROPS Design 02.12.2019 kl. 16:26:

Dear Deborah, if you printed the pattern after the correction date, the pattern includes the correction. Happy knitting!

Deborah 02.12.2019 - 15:19:

Hello The tension says 10sts by 20 rows for 10x10 square on 9mm needles Does not work, STS correct rows far too many, knits a rectangle Same yarn to felt other patterns say 9sts x 12rows on 10mm needles 11sts x 15 rows on 8mm needles Therefore the rows required on 9mm needles should be between 12 & 15. Not 20 How many should it be?

DROPS Design 02.12.2019 kl. 16:26:

Dear Deborah, did you work in garter stitch? read more about tension here. Happy knitting!

Jonas 12.09.2019 - 10:15:

Kan jeg få dette i str. 43? plz

DROPS Design 12.09.2019 kl. 10:30:

Hej Jonas, ja du kan bruge DROPS 135-38 og sy øjne næse mund på ;)

Viveka Johansson 16.01.2019 - 12:36:

Bonjour, Est-ce que l'option 'placer dans mes favorits' a été supprimé ? Je ne le trouve plus à côté de 'explication' et photos'. Bonne journée Viveka Johansson

DROPS Design 16.01.2019 kl. 13:10:

Bonjour Mme Joahansson, elle a été provisoirement retirée mais sera très vite de retour - merci pour votre patience. Bon tricot!

Veerle Missiaen 20.08.2018 - 08:29:

Geachte, hoeveel bolletjes wol heb ik nodig om volgende patronen te maken. - Kermit by DROPS Design Gevilte DROPS kikker sloffen van ”Eskimo”. - Mizie by DROPS Design Gevilte DROPS muizen sloffen van ”Alaska”. Dit alles voor de kleinste maat. Mvrgr Veerle

DROPS Design 23.08.2018 kl. 20:25:

Dag Veerle, Helemaal bovenaan het patroon bij 'materialen' staat hoeveel gram je nodig hebt per kleur. Voor de kleinste maat is dit het eerste getal. Een bol is 50 gram. Zo kun je uitrekenen hoeveel bollen je nodig hebt.

Louise-Nicole Gariépy-Reimer 10.04.2018 - 18:30:

CHAUSSONS: Continuer en olive. Tricoter 4 rangs sans augmenter. Diminuer ensuite 1 m au début des 2-2-2-3-3 rangs suivants (soit un total de 4-4-4-6-6 m diminuées de chaque côté) = il reste 46-52-58-62-68 m. Rabattre les mailles restantes.

Julie Gordon 21.11.2017 - 02:44:

Love the pattern! Do you think you can leave the ads off at the bottom though? Chews up loads of coloured ink when printing the patterns

DROPS Design 26.11.2017 kl. 17:27:

Dear Julie, as the patterns come free, some ad on the page is a small price to pay. And you can always change the setting for printing and leave out those pages. Happy Knitting!

Heidi 24.05.2016 - 19:37:

Hei! Det står på slutten av oppskriften i str 26/28 like før man feller av at man har strikket 24 pinner (12 riller). Stemmer dette? Det skal i begynnelsen økes 24 masker (fra 32 til 56) og dette alene utgjør jo 12 riller. Er dette en feil i oppskriften eller har jeg misforstått? Veldig artig oppskrift og takk for svar:)

DROPS Design 25.05.2016 kl. 15:37:

Hei Heidi. Jeg ved heller ikke helt hvad der er meningen her, men det er konsekvent for alle str. Jeg har sendt det til videre til design, men ved ikke hvornaar jeg faar svar. Jeg er ikke helt sikker paa den overhovedet hörer til her, saa jeg ville fölge opskriften med udtagning / indtagning og overse den saetning.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 22-6

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.