DROPS / 135 / 19

Caspian by DROPS Design

DROPS šála pletená vroubkovým vzorem z příze „Fabel“.

DROPS design: Návod č. FA-169
Skupina přízí: A
-------------------------------------------------------

Šířka: asi 22 cm
Délka: asi 150 cm

Materiál: DROPS FABEL firmy Garnstudio
50 g, barva č. 905p, pepř a sůl
50 g, barva č. 400, černá
50 g, barva č. 200, šedá
DROPS KRUHOVÁ JEHLICE č. 5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 19 ok x 38 řad vroubkovým vzorem = 10 x 10 cm.

(Přejít k návodu...)

Tagy: kolmo, šály,

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

SLED PRUHŮ:
* 4 řady barvou pepř a sůl, 3 řady šedou, 3 řady černou, 6 řad pepř a sůl, 3 řady černou, 5 řad šedou, 8 řad pepř a sůl, 3 řady šedou, 5 řad černou*, mezi *-* opakujeme.
----------------------------------------------------------------------

ŚÁLA:
Šálu pleteme podélně, pro pohodlné pletení velkého počtu ok pleteme na kruhové jehlici. Na kruhovou jehlici č. 5 nahodíme barvou pepř a sůl 342 ok. V první řadě spleteme hladce vždy 5. a 6. oko = 285 ok (kraj bude více pružný). Dále pleteme stále hladce (lícové i rubové řady – VROUBKOVÝ VZOR) - dle SLEDU PRUHŮ – viz popis výše, do výšky asi 21 cm. PAMATUJTE NA SPRÁVNÉ NAPĚTÍ PŘÍZE!
Stejnou barvou upleteme poslední řadu – SOUČASNĚ přidáme 1 oko za každým 5. okem = 342 ok (opět vytvoříme pružný okraj). Oka stejnou barvou uzavřeme.

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 135-19.