DROPS / 134 / 8

Silver Shells by DROPS Design

Háčkovaný DROPS nákrčník z vějířků z příze „Lima“.

DROPS design: Návod č. LI-008
Skupina přízí: B
-------------------------------------------------------
Velikost: S/M - M/L
Rozměry:
Výška: asi 35-35 cm
Průměr: asi 65-72 cm ve vrcholu

Materiál: DROPS LIMA firmy Garnstudio
200-250 g, barva č. 9015m, středně šedá mix

DROPS HÁČEK č. 4,5 - nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 16 DS = 10 cm.


(Přejít k návodu...)

Tagy:

střih: shora dolů, technika: krajkový vzor, typ modelu: nákrčníky,

Tipy a rady

Všechny naše návody jsou doplněny video-ukázkami, díky kterým zvládnete práci hladce a rychle!

Podívejte se!

Máme také výukové video-ukázky, které vás provedou krok za krokem základy pletení i háčkování v DROPS Lekcích!

TIP NA HÁČKOVÁNÍ:
První DS na začátku každé řady nahrazujeme 3 řo. Každou řadu končíme DS do třetího řo ze začátku řady.
----------------------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Háčkujeme lícové a rubové řady směrem shora dolů. Následně sháčkujeme, vytvoříme tak kruh.
Začneme háčkem č. 4,5 přízí Lima na 107-119 VOLNÝCH řetízkových ok.
1. řada: Do 4.řo od háčku háčkujeme DS, dále do každého řo háčkujeme vždy jeden DS = 105-117 DS v řadě, práci otočíme, PŘEČTĚTE SI TIP!

VĚJÍŘKOVÝ VZOR:
Dále háčkujeme vějířkovým vzorem lícové a rubové řady:
2. řada: 3 řo do prvního DS, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden DS (= střed zadní légy), * 2 řo, vynechat asi 2 oka, KS do následujícího oka*, mezi *-* opakujeme tak, abychom na závěr měli v řadě 30-34 smyček z řo a zbývalo nám 6 nebo 7 DS, uháčkujeme 2 řo a řadu končíme DS do každého z posledních 4 DS (= střed zadní légy), práci otočíme. V řadě máme 31-35 smyček z řo, na každé straně máme légu ze 4 DS.
3. řada: do prvního DS 3řo, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden DS, vynecháme první smyčku z řo,*do následující smyčky 4 DS + 2 řo + 4 DS, do následující smyčky háčkujeme DS*, mezi *-* opakujeme, až v řadě zbývají 2 smyčky z řo, do následující smyčky háčkujeme 4 DS + 2 řo + 4 DS, poslední smyčku vynecháme a řadu končíme DS do posledních čtyř DS légy = 15 – 17 vějířků, na každé straně máme légu ze 4 DS. Práci otočíme.
4. řada: do prvního DS 3 řo, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden DS, * 4 DS + 2 řo + 4 DS do středu následující skupiny z DS (tj. do smyčky z řo ve skupině DS), do DS z předchozí řady háčkujeme DS*, mezi *-* opakujeme, až v řadě zbývá jedna skupina z DS, 4 DS + 2 řo + 4 DS do středu poslední skupiny z DS a řadu končíme DS do každého ze čtyř DS légy. Práci otočíme.
Tyto 4. řady opakujeme do výšky asi 21-21 cm.
Následující řadu háčkujeme: 4 řo do prvního DS, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden PDS, * 4 PDS + 2 řo + 4PDS do středu následující skupiny z DS, do DS z předchozí řady háčkujeme PDS*, mezi *-* opakujeme, až zbývá skupina z DS, 4 PDS + 2 řo + 4 PDS do středu skupiny z DS, řadu končíme PDS do každého ze čtyř DS légy, práci otočíme.
Tuto řadu opakujeme až do výšky 35-35 cm. Přízi ustřihneme a zapošijeme.
Nákrčník spojíme do kruhu tak, že: přeložíme nákrčník na polovinu a sháčkujeme zadní šev. Začneme na horní části nákrčníku a háčkujeme: * skrz oba přeložené díly háčkujeme za přední smyčky ok, do každé smyčky háčkujeme KS, 3 řo, vynecháme jednu řadu*, mezi *-* opakujeme, po 21 cm háčkujeme 4 řo místo dosavadních 3.

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

For further pattern help, please contact the store where you bought the yarn. Having bought DROPS yarn, you are guaranteed to receive qualified help from a store specializing in the DROPS patterns.

All patterns are carefully reviewed, but we must make reservation for possible mistakes. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 134-8.