DROPS / 134 / 8

Silver Shells by DROPS Design

Háčkovaný DROPS nákrčník z vějířků z příze „Lima“.

DROPS design: Návod č. LI-008
Skupina přízí: B
-------------------------------------------------------
Velikost: S/M - M/L
Rozměry:
Výška: asi 35-35 cm
Průměr: asi 65-72 cm ve vrcholu

Materiál: DROPS LIMA firmy Garnstudio
200-250 g, barva č. 9015m, středně šedá mix

DROPS HÁČEK č. 4,5 - nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 16 DS = 10 cm.


Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

(Přejít k návodu...)

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

TIP NA HÁČKOVÁNÍ:
První DS na začátku každé řady nahrazujeme 3 řo. Každou řadu končíme DS do třetího řo ze začátku řady.
----------------------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Háčkujeme lícové a rubové řady směrem shora dolů. Následně sháčkujeme, vytvoříme tak kruh.
Začneme háčkem č. 4,5 přízí Lima na 107-119 VOLNÝCH řetízkových ok.
1. řada: Do 4.řo od háčku háčkujeme DS, dále do každého řo háčkujeme vždy jeden DS = 105-117 DS v řadě, práci otočíme, PŘEČTĚTE SI TIP!

VĚJÍŘKOVÝ VZOR:
Dále háčkujeme vějířkovým vzorem lícové a rubové řady:
2. řada: 3 řo do prvního DS, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden DS (= střed zadní légy), * 2 řo, vynechat asi 2 oka, KS do následujícího oka*, mezi *-* opakujeme tak, abychom na závěr měli v řadě 30-34 smyček z řo a zbývalo nám 6 nebo 7 DS, uháčkujeme 2 řo a řadu končíme DS do každého z posledních 4 DS (= střed zadní légy), práci otočíme. V řadě máme 31-35 smyček z řo, na každé straně máme légu ze 4 DS.
3. řada: do prvního DS 3řo, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden DS, vynecháme první smyčku z řo,*do následující smyčky 4 DS + 2 řo + 4 DS, do následující smyčky háčkujeme DS*, mezi *-* opakujeme, až v řadě zbývají 2 smyčky z řo, do následující smyčky háčkujeme 4 DS + 2 řo + 4 DS, poslední smyčku vynecháme a řadu končíme DS do posledních čtyř DS légy = 15 – 17 vějířků, na každé straně máme légu ze 4 DS. Práci otočíme.
4. řada: do prvního DS 3 řo, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden DS, * 4 DS + 2 řo + 4 DS do středu následující skupiny z DS (tj. do smyčky z řo ve skupině DS), do DS z předchozí řady háčkujeme DS*, mezi *-* opakujeme, až v řadě zbývá jedna skupina z DS, 4 DS + 2 řo + 4 DS do středu poslední skupiny z DS a řadu končíme DS do každého ze čtyř DS légy. Práci otočíme.
Tyto 4. řady opakujeme do výšky asi 21-21 cm.
Následující řadu háčkujeme: 4 řo do prvního DS, do následujících tří DS háčkujeme vždy jeden PDS, * 4 PDS + 2 řo + 4PDS do středu následující skupiny z DS, do DS z předchozí řady háčkujeme PDS*, mezi *-* opakujeme, až zbývá skupina z DS, 4 PDS + 2 řo + 4 PDS do středu skupiny z DS, řadu končíme PDS do každého ze čtyř DS légy, práci otočíme.
Tuto řadu opakujeme až do výšky 35-35 cm. Přízi ustřihneme a zapošijeme.
Nákrčník spojíme do kruhu tak, že: přeložíme nákrčník na polovinu a sháčkujeme zadní šev. Začneme na horní části nákrčníku a háčkujeme: * skrz oba přeložené díly háčkujeme za přední smyčky ok, do každé smyčky háčkujeme KS, 3 řo, vynecháme jednu řadu*, mezi *-* opakujeme, po 21 cm háčkujeme 4 řo místo dosavadních 3.

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 134-8.