DROPS / 131 / 34

Pearl by DROPS Design

Rękawiczki DROPS z włóczki „Lima”.

DROPS design: Model nr LI-010
Grupa włóczek B
--------------------------------------------------------
Rozmiary: S/M - M/L
Materiał: DROPS LIMA od Garnstudio
100 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 8465, średni szary

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3,5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając ściegiem ryżowym 21 o. x 28 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3 – na ściągacze
--------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

rodzaj wzoru: mitenki, technika: ścieg ryżowy,
Rodzaj włóczki
Deals od

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

ŚCIEG RYŻOWY:
OKR. 1: *1 o.p., 1 o.l. * powt. od * do *
OKR. 2: przer. oczka prawe na lewo, a lewe na prawo
Powt. 2-gie okr.
--------------------------------------------------------

PRAWA RĘKAWICZKA:
Na drutach pończoszniczych nr 3 nabrać 54-58 o. włóczka Lima i przer. 1 okr. na prawo. Dalej przer. ściągaczem = 1 o.p./ 1 o.l. Po przerobieniu 7-7 cm ściągacza zacząć przer. na drutach pończoszniczych nr 3,5 ściegiem ryżowym - patrz powyżej – W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. równomiernie zamknąć 12-10 o. = 42-48 o.
Na wys. 12-13 cm od dołu robótki zdjąć na drut pomocniczy 8-10 pierwszych o. na kciuk i nabrać 8-10 o. ponad oczkami na drucie pomocniczym.
Dalej przer. aż dł. robótki wynosi 25-26 cm od dołu robótki, kończyć rękawiczkę następująco: *1 o.p., 2 o. razem na prawo*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 28-32 o. Przer. 1 okr. na prawo. Dalej przer. kolejne okrążenie następująco: *2 o.p., 2 o. razem na prawo*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 21-24 o. Przer. 1 okr. na prawo. Przer. kolejne okrążenie następująco: przer. każde 2 kolejne o. z 20-22 pierwszych o. razem na prawo, zakończyć przerabiając 1-0 o.p. = 11-12 o. Przer. 1 okr. na prawo. Odciąć nitkę i ją przeciągnąć przez pozostałe o., zacisnąć.

KCIUK:
Wziąć z powrotem 8-10 o. z drutu pomocniczego na kciuk na druty pończosznicze nr 3,5. Nabrać 8-10 o. w nabierane o. ponad kciukiem = 16-20 o. Dalej przer. ściegiem ryżowym, na okrągło, aż wys. kciuka wynosi 5-6 cm. Dalej przer. każde 2 kolejne o. razem na prawo przez całe okrążenie = zostaje 8-10 o. Przer. 1 okr. na prawo, dalej każde 2 kolejne o. razem na prawo przez całe okrążenie = zostaje 4-5 o. Odciąć nitkę i ją przeciągnąć przez pozostałe o., zacisnąć.

LEWA RĘKAWICZKA:
Przerabiana jak prawa rękawiczka.

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 131-34.