DROPS / 132 / 8

Riverdance by DROPS Design

Kootud DROPSi palmikutega sokid – põlvikud lõngast ”Karisma”.

Võtmesõnad: palmik, sokid,

DROPSi disain: muster nr U-633
Lõngagrupp B
----------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Soki kõrgus: 38 - 40 - 42 cm

Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA 50 g/ 100 m
250 g kõigile suurustele värv nr 64, rohekaslilla

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 22 silmust x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi SUKAVARDAD: 3 mm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 12.50€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1, M.2 ja M.3 - mustrid on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab 1 mustrikordust laiusesse ja kõrgusesse.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (töö PP): koo kuni jääb 8 s, tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
2. RIDA (= töö VP): koo kuni jääb 8 s, tõsta 1 s kudumata, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
3. RIDA (= töö PP): koo kuni jääb 7 s, tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
4. RIDA (= töö VP): koo kuni jääb 7 s, tõsta 1 s kudumata, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, kududes enne igat kahandamist 1 silmus vähem, kuni vardal on 12 silmust.
--------------------------

SOKK
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo 3 mm sukavardale üles 88 silmust kõikidel suurustel. Koo 1 ring parempidi, siis koo skeemi M.1, paigalda silmusemärkija (SM) ringi algusesse (= taga keskel).
SAMAL AJAL, skeemi M.1 viimasel ringil, kasvata 1 silmus igal ph-soonikutriibul, kududes 2 ph silmust esimesest pahempidisest silmusest (tagumisel ph-osal kasvata ringi lõpus) = 96 silmust.
Vaheta 3,5 mm sukavarraste vastu ja koo järgmiselt: koo skeemi M.2 järgi esimesed 36 silmust, koo ph järgmised 12 silmust – SAMAL AJAL koo 2 x 2 silmust kokku palmiku 4 pr silmuse hulgas (st. kahanda 2 silmust), koo skeemi M.2 järgmised 36 silmust ja koo ph viimased 12 silmust - SAMAL AJAL koo 2 x 2 silmust kokku palmiku 4 pr silmusel (st. kahanda 2 silmust) = 92 silmust.
Koo sedasi edasi skeemiga M.2 ja ph silmused külgedel.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 12 cm, kahanda 2 silmust igal suuremal ph-sooniktriibul (= 10 silmust) mõlemal küljel – st. esimesed 2 ja viimased 2 ph silmust kootakse kokku. Korda kahandamist iga 4 cm järel kokku 3 korda.

Kui oled teinud skeemi M.2, on töö pikkus umbes 20 cm ja vardal on 68 silmust.
Edasi koo skeemi M.3 skeemi M.2 kohale ja mõlemal küljel 4 ph silmust.
Kui töö pikkus on 28-29-30 cm, kahanda 2 silmust suurel ph-soonikutriibul ees ja taga (st. 6 ph silmuse asemel on 4 ph silmust) = 64 silmust.
Kui töö pikkus on 33-34-35 cm, kahanda kõik 4 ph silmust kuni 2 ph silmuseni (st. kahanda 8 silmust) = 56 silmust.
Kui töö pikkus on 38-40-42 cm, hoia esimesed 26 silmust (ringi algusest) vardal kanna jaoks (vaata noolt skeemil, see märgib tagumist ja eesmist keskkohta).
Tõsta ülejäänud 30 silmust silmusehoidjale (= jalapealne).
Koo mustrit nagu enne 26 kanna silmustel 5-5,5-6 cm.
Paiguta SM, EDASI MÕÕDA SIIT!

Nüüd tee kanna kahandused parempidises koes kõikide silmustega – vaata ülevalt!
Pärast kanna kahandusi korja vardale 11-12-13 uut silmust kanalaka külgedelt ja tõsta 30 silmust hoidjalt tagasi vardale = 64-66-68 silmust.
Paigalda SM mõlemale poole jalapealset 30 silmust. Koo need silmused mustri järgi nagu enne ja ülejäänud silmused koo parempidises koes – SAMAL AJAL koo 2 pr keerdsilmusena kokku enne esimest SM-i (st. koo silmuse tagumisest aasast) ja koo parempidi kokku 2 silmust pärast SM-i teisel küljel. Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 8-9-8 korda = 48-48-52 silmust.
Jätka, kuni töö pikkus kanna SM-st on 18-20-22 cm (= umbes 4-4-5 cm jääb veel teha). Paiguta SM mõlemale küljele, jättes 24-24-26 s jalapealsele ja talla alla.
Koo parempidi kõikide silmustega, SAMAL AJAL kahanda varba jaoks mõlemal pool mõlemat SM-i järgmiselt: koo, kuni SM-ni jääb kududa 3 silmust, 2 pr kokku, 2 pr (SM on nende kahe silmuse vahel), 2 pr kokku keerdsilmusena. Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 4-4-5 korda ja siis igal ringil kokku 6 korda = 8 silmust jääb vardale.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= ph töö PP, pr töö VP
= tõsta 2 silmust abivardale töö ette, 2 ph, 2 pr abivardalt
= tõsta 2 silmust abivardale töö taha, 2 pr, 2 ph abivardalt
= tõsta 2 silmust abivardale töö taha, 2 pr, 2 pr abivardalt
= tõsta 2 silmust abivardale töö ette, 2 pr, 2 pr abivardalt
= 2 ph kokku

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 132-8) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (20)

Aissela Laudo 27.04.2018 - 23:23:

Grazie mille per il consiglio. Allora chiedo anche se mi potete indicare su quanti ferri a doppia punta metter su i punti iniziali (3, 4 o altro) e...come meglio dividerli su questi. Grazie ancora,sempre chiari e gentili.

DROPS Design 28.04.2018 kl. 08:46:

Buongiorno Aissela. Generalmente le maglie vengono divise in parti uguali sui ferri. Può usare 4 ferri a doppia punta; quando poi il numero delle maglie si riduce bastano 3 ferri. Valuti sempre in base a quale soluzione le consente di lavorare il più comodamente possibile. Buon lavoro!

Aissela Laudo 23.04.2018 - 02:46:

Non appena avrò finito il modello Kaia inizierò questo bellissimo progetto. Posso chiedere se è possibile lavorarlo con ferri circolari anziché a doppia punta e nel caso che lunghezza cavo? Grazie in anticipo

DROPS Design 23.04.2018 kl. 11:17:

Buongiorno Aissela, potrebbe provare ad utilizzare i ferri circolari da 23 cm, ma in ogni caso ad un certo punto andranno utilizzati i ferri a doppia punta, a causa del numero di maglie troppo basso. Buon lavoro!

Liz 07.02.2018 - 01:47:

Just to clarify the previous answer, should the decreases in the large P sections be done on the same rows where the decreases are occurring in the M2 pattern? Or should they be done on a different row? Thank you!!

DROPS Design 07.02.2018 kl. 09:07:

Dear Liz, the decreases in the large P sections will occur on different places as in M2 pattern, they start when piece measures 12 cm and are repeated then every 4th cm a total of 3 times while decrease in M2 patterns are shown in diagram. Happy knitting!

Liz 03.02.2018 - 02:41:

I am enjoying working on this pattern. I am having trouble understanding where to decrease in the large P sections (where I would be decreasing from 92 sts on my needles to 68sts). I understand that at the end of section M2 there should be 68sts and I should be decreasing 3 times in the P sections does this happen on the same rows that there are decreases in the patterned sections? Thanks in advance for the help.

DROPS Design 05.02.2018 kl. 10:54:

Dear Liz, you dec 4 sts in each of the large P sections a total of 3 times (= 4 sts x 2 sections x 4 times = 12 sts dec in the large P sections) + dec 6 sts in each M.2 pattern - see diagram (= 6 sts x 2 repeats = 12 sts dec) = 92 sts - 12 - 12 = 68 sts remain when all dec in P-sections are done and after M.2 has been completed in height. Happy knitting!

Erin 21.01.2018 - 02:37:

Sorry to have to ask another question, I am trying to understand how the decreases occur in section M2. Which row do they occur in on the M2 diagram? Where I see 2 less stitches in each row of the diagram? Thank you!

DROPS Design 21.01.2018 kl. 07:15:

Hi Erin, The 2 squares with the dark triangle inside (the last symbol in the list where the instructions say purl 2 together) is where you decrease in M2. The symbol is first on row 29 where the 3rd and 4th stitches on the row and the 33rd and 34th stitches are purled together and then again on rows 35 and 41, where you purl 2 stitches together each time you reach the symbol. I hope this helps and happy knitting!

Erin 15.01.2018 - 04:24:

I'm new to knitting socks, as I'm reading the pattern should I be starting at the bottom of M1 diagram and work up (as it appears I do this for the M2 diagram)?

DROPS Design 15.01.2018 kl. 06:09:

Hi Erin, Yes, unless stated otherwise, the diagrams are always read from bottom right to bottom left and then on upwards. Happy knitting!

Trine 15.09.2017 - 13:27:

Nå har jeg telt og finlest om og om igjen, og det står når man begynner på M2 at man skal strikke sammen to og to masker over fletten i det feltet med vrange masker. Da blir det etter hva jeg forstår bare 10 masker igjen i dette feltet og 92 masker på pinnen. Så når jeg har strikket 12 cm, står det at jeg skal felle to masker i dette feltet og da ha 10 masker igjen. Men etter den forrige fellingen hadde jeg bare 10 masker igjen allerede. Hva har jeg gått glipp av?

DROPS Design 20.09.2017 kl. 11:44:

Hei Trine. Det at det står = 10 m er at det gjelder de 2 store vr-partiene som er på 10 masker, men etter fellingene er det 8 masker i hver at de 2 store vr-partiene (= 8 masker). God Fornøyelse!

Rebecca 26.07.2017 - 18:05:

Hi, After looking at the pattern I am concerned that the placement of the stitch-marker for "middle back" will really be on the side of the leg as per the pattern in the photo. Has anyone found this to be true ?

DROPS Design 23.08.2017 kl. 18:23:

Dear Rebecca, the expression middle back doesn't mean that it is exactly in the middle, but that it is in the back side that it is located and not in the front side of the leg.

Liz Gray 19.01.2014 - 09:39:

Hi thanks for the reply, I have the correct amount of stitches after round 1, its on round 2 that I come unstuck and end up wrong going to sit down with a cuppa and try to figure out what it is I am not doing. I am going to persevere as cables have never been a problem before and I love this pattern.

Liz Gray 17.01.2014 - 23:12:

I have knitted M.1 and it is as it should be and looks good but I am having trouble when I go to do M.2 part of the chart the diagram instructions do not seem to match up and the cables dont show. Is this a problem with the diagram explanations or just that I usually follow written instructions and not a chart. I love the design and could probably work it out given a bit of time. Thanks

DROPS Design 18.01.2014 kl. 09:37:

Dear Mrs Gray, on last round in M.1, you inc 1 st in every P section, and in first round in M.2, work *M.2 over the first 36 sts, P the next 12 sts at the same time dec over cable sts from M.1*, repeat one more time from *-*. YOu will get 92 sts. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 132-8

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.