DROPS / 130 / 30

Countryside Stroll by DROPS Design

Šátek s růžemi háčkovaný z příze DROPS Cotton Viscose.

DROPS design: model č. N-134
Skupina přízí: A
-----------------------------------------------------------

Rozměry:
Šířka (horního okraje): asi 105 cm
Výška (v cípu): asi 50 cm

Materiál: DROPS COTTON VISCOSE firmy Garnstudio
250 g, barva č.17, světlá béžová

DROPS HÁČEK č. 3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování 1 zkušebního čtverce o rozměrech asi 12 x 12 cm. Úhlopříčka čtverce (z rohu do rohu) měří asi 17 cm.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (23)
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% bavlna, 46% viskóza
Výroba ukončena
najít náhradu
Jehlice a háčky
KUPINKA 2x NAHOZENÝCH DLOUHÝCH SLOUPKŮ:
Uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme stejným způsobem další nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek a poté ještě jeden: při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku.
--------------------------------------------------------

CELÝ ČTVEREC S RŮŽÍ:
Háčkem č.3 uháčkujeme přízí Cotton Viscose 5 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 8 krátkých sloupků do kroužku z řetízkových ok, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady.
2. KRUHOVÁ ŘADA: 4 řetízková oka, *1 krátký sloupek do dalšího krátkého sloupku, 3 řetízková oka*, *-* opakujeme celkem 7x, končíme 1 pevným okem do 2. řetízkového oka ze začátku kruhové řady (= 8 obloučků z řetízkových ok).
3. KRUHOVÁ ŘADA: do každého obloučku z řetízkových ok háčkujeme: 1 krátký sloupek, 4 dlouhé sloupky, 1 krátký sloupek, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku (= 8 okvětních plátků).
4. KRUHOVÁ ŘADA: plátky ohneme směrem k sobě a háčkujeme do jejich zadní strany: 1 krátký sloupek do 1. krátkého sloupku ze 2. kruhové řady, 8 řetízkových ok (= 1 dlouhý sloupek + 5 řetízkových ok), *1 dlouhý sloupek mezi následující 2 krátké sloupky ze 2. kruhové řady, 5 řetízkových ok*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady, končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady (= 8 obloučků z řetízkových ok).
5. KRUHOVÁ ŘADA: do každého obloučku z řetízkových ok háčkujeme: 1 krátký sloupek, 6 dlouhých sloupků, 1 krátký sloupek, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku (= 8 okvětních plátků).
6. KRUHOVÁ ŘADA: plátky ohneme směrem k sobě a háčkujeme do jejich zadní strany: 1 krátký sloupek do 1. krátkého sloupku ze 4. kruhové řady, 10 řetízkových ok (= 1 dlouhý sloupek + 7 řetízkových ok), *1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku ze 4. kruhové řady, 7 řetízkových ok*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady, končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady (= 8 obloučků z řetízkových ok).
7. KRUHOVÁ ŘADA: do každého obloučku z řetízkových ok háčkujeme: 1 krátký sloupek, 8 dlouhých sloupků, 1 krátký sloupek, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.
8. KRUHOVÁ ŘADA: 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 4. dlouhého sloupku v 1. plátku, 3 řetízková oka, pak uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož dlouhého sloupku stejným způsobem další 2x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku, pak 5 řetízkových ok, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků – viz výše – do následujícího dlouhého sloupku v tom stejném plátku, *3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do posledního dlouhého sloupku v tom samém plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 3. dlouhého sloupku v následujícím plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 6. dlouhého sloupku v tom samém plátku, 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do 1. dlouhého sloupku v následujícím plátku, 3 řetízková oka, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do 4. dlouhého sloupku v tom samém plátku, 5 řetízkových ok, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do 5. dlouhého sloupku v tomtéž plátku*, *-* opakujeme celkem 3x, 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do posledního dlouhého sloupku v tom stejném plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 3. dlouhého sloupku v následujícím plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 6. dlouhého sloupku v tom samém plátku, 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do 1. dlouhého sloupku v následujícím plátku – ten je uháčkovaný také kolem 3 řetízkových ok ze začátku kruhové řady, 3 řetízková oka, 1 pevné oko do vrcholku 1. skupinky 2x nahozených dlouhých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do 1. obloučku z 5 řetízkových ok, 3 řetízková oka, pak uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem další 2x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku, 5 řetízkových ok, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do toho samého obloučku z řetízkových ok, **3 řetízková oka, [3 dlouhé sloupky do dalšího obloučku z řetízkových ok, 1 řetízkové oko], [-] opakujeme celkem 4x, 3 dlouhé sloupky do následujícího obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka, do obloučku z 5 řetízkových ok háčkujeme: 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků, 5 řetízkových ok, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků**, **-** opakujeme celkem 3x, 3 řetízková oka, [3 dlouhé sloupky do následujícího obloučku z řetízkových ok, 1 řetízkové oko], [-] opakujeme celkem 4x, 3 dlouhé sloupky do posledního obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka, 1 pevné oko do vrcholku 1. skupinky 2x nahozených dlouhých sloupků.

POLOVIČNÍ ČTVEREC:
Háčkem č.3 uháčkujeme přízí Cotton Viscose 5 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 8 krátkých sloupků do kroužku z řetízkových ok, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady.
Dál háčkujeme v řadách, takto:
2. ŘADA: 5 řetízkových ok, *1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku, 4 řetízková oka*, *-* opakujeme celkem 4x a končíme 1 pevným okem do následujícího oka (= 5 obloučků z řetízkových ok), práci otočíme.
3. ŘADA: 1 pevné oko do 1. obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka (= 1 dlouhý sloupek), 1 dlouhý sloupek + 1 krátký sloupek do toho samého obloučku z řetízkových ok, do každého z následujících obloučků ze 3 řetízkových ok uháčkujeme: 1 krátký sloupek, 5 dlouhých sloupků, 1 krátký sloupek, končíme 1 krátkým sloupkem a 2 dlouhými sloupky do posledního obloučku z řetízkových ok (= 5 okvětních plátků), práci otočíme.
4. ŘADA: 6 řetízkových ok (= 1 dlouhých sloupků + 3 řetízková oka), 1 dlouhý sloupek mezi první 2 plátky, *7 řetízkových ok, 1 dlouhý sloupek mezi následující 2 plátky*, *-* opakujeme celkem 3x, končíme 3 řetízkovými oky a 1 dlouhým sloupkem do 3. řetízkového oka ze začátku předchozí řady (= 5 obloučků z řetízkových ok), práci otočíme.
5. ŘADA: 1 pevné oko do 1. obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka (= 1 dlouhý sloupek), 3 dlouhé sloupky + 1 krátký sloupek do toho samého obloučku z řetízkových ok, do každého z následujících obloučků ze 3 řetízkových ok uháčkujeme: 1 krátký sloupek, 8 dlouhých sloupků, 1 krátký sloupek, končíme 1 krátkým sloupkem a 4 dlouhými sloupky do posledního obloučku z řetízkových ok (= 5 okvětních plátků), práci otočíme.
6. ŘADA: 6 řetízkových ok (= 1 2x nahozený dlouhý sloupek + 2 řetízková oka), 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků – viz výše – do 1. dlouhého sloupku, 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do posledního dlouhého sloupku v tom samém plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 3. dlouhého sloupku v dalším plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 6. dlouhého sloupku v tom samém plátku, 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do 1. dlouhého sloupku v následujícím plátku, 3 řetízková oka, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do 4. dlouhého sloupku v tom samém plátku, 5 řetízkových ok, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do 5. dlouhého sloupku v tom stejném plátku, 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do posledního dlouhého sloupku v tom samém plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 3. dlouhého sloupku v dalším plátku, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 6. dlouhého sloupku v tom samém plátku, 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do 1. dlouhého sloupku v následujícím plátku, 3 řetízková oka, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do 3. řetízkového oka ze začátku předchozí řady, 2 řetízková oka, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do téhož řetízkového oka, práci otočíme.
7. ŘADA: 6 řetízkových ok (= 1 2x nahozený dlouhý sloupek + 2 řetízková oka), 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do 1. obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka, (3 dlouhé sloupky do následujícího obloučku z řetízkových ok, 1 řetízkové oko), (-) opakujeme celkem 4x, 3 dlouhé sloupky do dalšího obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka, do obloučku z 5 řetízkových ok háčkujeme: 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků, 5 řetízkových ok, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků, 3 řetízková oka, (3 dlouhé sloupky do následujícího obloučku z řetízkových ok, 1 řetízkové oko), (-) opakujeme celkem 4x, 3 dlouhé sloupky do dalšího obloučku z řetízkových ok, 3 řetízková oka, 1 skupinka 2x nahozených dlouhých sloupků do následujícího obloučku z řetízkových ok, 2 řetízková oka a 1 2x nahozený dlouhý sloupek do 4. řetízkového oka ze začátku předchozí řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

ŠÁTEK:
Uháčkujeme celkem 15 celých čtverců s růžemi a 6 polovičních čtverců. Všechny pak složíme podle nákresu M.1 a sešijeme drobnými stehy nebo sháčkujeme krátkými sloupky. Pokud chcete, můžete nakonec celý šátek obháčkovat 1 kruhovou řadou krátkých sloupků.

Schéma


Komentáře (23)

Napište své postřehy!

Kateřina 03.05.2018 - 12:26:

Skvele ze je konecne v cestine. Dekuju moc :)

Pavlína Kubátová 29.05.2017 - 09:34:

Chtěla bych poděkovat za přeložený návod. Jste skvělí :)

DROPS Design 23.09.2017 kl. 14:45:

Milá Pavlíno, díky za pochvalu - jsem ráda, že se vám modely líbí a překlady jsou k užitku. Hodně zdaru a spoustu krásných kousků! Hana

Pavlina 22.05.2017 - 14:36:

Hello, please, I need translate this pattern with shawl to Czech language. Is it possible? My english is not so good... Thanks, Pavlína

DROPS Design 26.05.2017 kl. 07:40:

Milá Pavlíno, nyní je návod k dispozici i v češtině. Hodně zdaru! Hana

Benedetta 29.08.2016 - 10:05:

Giorno fatto ,ma non c'è niente di relativo al fiore...comunque grazie!

Benedetta 29.08.2016 - 09:19:

Buongiorno, non riesco a trovare il video di questo fiore....potete aiutarmi? Grazie e Buona giornata

DROPS Design 29.08.2016 kl. 09:26:

Buongiorno Benedetta. Purtroppo non c'è un video specifico per la lavorazione del fiore. Se però clicca sulla scritta video, trova tutti i video che spiegano i punti impiegati. Buon lavoro!

DagnyD 22.05.2015 - 13:29:

Hei! Synes det er vanskelig å finne riktig heklefasthet slik at rutene faktisk blir firkantete. Er det meningen at delene skal dampes til riktig fasong før montering? Nydelig sjal forresten!!!

DROPS Design 22.05.2015 kl. 14:08:

Hej Dagny, det kan absolut være en god ide at dampe delene, men det skal ikke være nødvendigt hvis du hækler ruderne med samme hæklefasthed! God fornøjelse!

Ulla 02.10.2014 - 21:53:

Det ska stå 6 lm som i det norska originalet, slarvig översättning!

Åsa 02.10.2014 - 15:38:

Hej! Jag undrar om beskrivningen för halv virkad ruta på varv 6; börjar det med endast 1 lm, eller hur ska det utläsas - lm- ? Har antalet inte kommit med? Med vänlig hälsning, Åsa

DROPS Design 16.10.2014 kl. 12:29:

Hej Åsa, jag kan se i den norska att det skall stå 6 lm - det är nu lagt in i den svenska också. Tack för info!

Marisa Caló 04.07.2012 - 17:56:

Si lña explicación de la flor estuviera acompañada con un gráfico sería más sencillo de interpretar aunque no está traducido el patrón. A veces no es necesaria la traducción si tiene el esquema. Gracias!!

Cynthia 14.03.2011 - 14:37:

Very pretty, I'm crocheting it! Lovely!

Přidejte komentář k návodu DROPS 130-30

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.