DROPS Baby / 20 / 4

Sweet Evelina Pants by DROPS Design

DROPS Delight lõngast kootud ripskoes beebi ja laste püksid

Võtmesõnad: püksid,
DROPSi disain: muster nr DE-003-by
-------------------------------------
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuune (2 - 3/4) aastane
Suurus cm: 50/56 - 62/68 - 74/80 (86/92 - 98/104)

Lõng: DROPS DELIGHT 50 g / 175 m
100-150-150 (150-150) g värv nr 06, roosa-lillakirju

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust x 34 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
Kummipaela: umbes 60 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.50€. Loe edasi.

Juhend

KAHANDAMISE NIPP

Kahanda ENNE silmusemärkijat (SM): 2 pr kokku, 1 pr.
Kahanda PÄRAST silmusemärkijat: 1 pr, 2 pr üt kokku (tõsta 1 silmus parempidise kudumisvõttega vardale, koo 1 pr ja tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse).
---------------------------

PÜKSID

Kootakse ringselt sääreosast ülespoole.

PÜKSISÄÄR
Loo LÕDVALT üles 52-56-60 (64-68) s 2,5 mm vardale. Paigalda ringi algusesse SM = sääre sisekülg. Koo 1 ring pr. Koo 5-5-6 (6-6) cm soonikut 2 pr/2 ph.
Jätka parempidises koes.
JÄLGI KOETIHEDUST!
SAMAL AJAL esimesel ringil kasvata 1 silmus mõlemal pool SM-i. Korda kasvatusi iga 3-4-5 (8-12) rea järel kokku 10-11-10 (9-8) korda = 72-78-80 (82-84) s.

Kui töö kõrgus on 16-19-22 (27-33) cm (kõik kasvatused on tehtud), jaga töö kaheks SM-i juurest ning jätka edasi-tagasi kududes (et hiljem oleks lihtsam panna mõlemad sääred samal ringvardale).
Loo 1 uus silmus mõlemal serval õmblusvaruks = 74-80-82 (84-86) s.

Kui töö kõrgus on 18-21-24 (29-35) cm, koo maha 3 silmust järgmise kahe rea alguses, alusta töö PP = 68-74-76 (78-80) s.
Aseta töö kõrvale ja koo samamoodi teine säär.

PÜKSID
Tõsta mõlemad sääred ühele ringvardale = 136-148-152 (156-160) s – ringi algus = tagant keskosa. Paigalda 1 SM esiosa keskele ja teine SM taha keskele.
Koo ringselt parempidises koes – SAMAL AJAL kahanda 1 silmus mõlemal pool SM-i esiosa keskel – vaata KAHANDAMISE NIPPI. Korda kahandusi igal teisel ringil kokku 5-8-7 (6-5) korda = 126-132-138 (144-150) s.

Kui töö 32-38-42 (48-55) cm pikk, koo 1 ring parempidises koes, SAMAL AJAL kohanda silmuste arvu, kuni on 124-132-140 (144-152) silmust.

Edasi koo pükste tagaosa kõrgemaks järgmiselt: koo ringi alguses pr 12 s, pööra tööd (augu vältimiseks, tõsta s vardale ja pinguta lõng). Koo ph 24 s ja pööra, koo pr 36 s ja pööra, koo ph 48 s ja pööra. Jätka sedasi kududes enne igat pööret lisaks veel 12 s veel 6-6-6 (8-8) korda.
Kui töö on 36-42-46 (52-59) cm pikune, koo järgmine ring järgmiselt: * 2 pr kokku, 1 õs *, korda alates *-* tervel ringil (= murdejoon).
Koo 2 cm parempidises koes õmblusvaru jaoks enne silmuste mahakudumist. Koo silmused lõdvalt maha.

ÜHENDAMINE
Õmble kinni lõhik mõlema sääre siseküljel ääresilmuse kõrvalt. Õmble ava jalgevahel.
Murra õmblusvaru töö pahemale poolele ja kinnita väikeste pistetega, jäta väike avaus ja pane kumm sisse.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 22.02.2011
PÜKSISÄÄR
Korda kasvatusi iga 3-4-5 (8-12) rea järel kokku 10-11-10 (9-8) korda = 72-78-80 (82-84) s.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 20-4) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Jeanette 15.11.2016 - 14:12:

Nok et spm. (Jeg strikker minste str). Forstår heller ikke hvordan jeg skal strikke/ta masker over på rundpinne. Blir "fram og tilbake strikkingen" fra 16 cm altså begynnelse og slutten av omg., skrittet i buksen? Setter stor pris på "nybegynner forklaring".. 😂 På forhånd takk.

DROPS Design 17.11.2016 kl. 14:59:

Hej Jeanette. Pröv at se denne her video hvor der saettes ben ind paa p og strikkes rundt. Starten af p er midt bag og i videoen strikkes der frem og tilbage - princippet er det samme, du strikker bare rundt:

Jeanette 15.11.2016 - 11:48:

Hei. Jeg har strikket begge bena (minste størrelse) men forstår ikke hvor og hvordan jeg skal felle de siste 3+3 maskene på slutten før bena taes over på rundpinne. Første 2 p? Vil det si at alle maskene skal være jevnt fordelt over 4 pinner (19-18-18-19) og at jeg skal strikke sammen på første 6 maske på pinne 1 og 2 i siste rett runde etter beina måler 18 cm? Er nybegynner og trenger sikkert forklaringen inn med teskje.. 😂

DROPS Design 17.11.2016 kl. 14:54:

Hej Jeannette. Du starter de naeste to pinde med at lukke 3 masker af, dvs, luk 3 m af, strik p ud, vend, og luk 3 m af, strik p ud

Henrike 24.11.2015 - 14:38:

Vielen Dank für die letzte Hilfe. Hier noch eine Frage: Messe ich die 36 cm vorne oder hinten an der Hose ab? ( Nach 36-42-46 (52-59) cm die nächste R. wie folgt: * 2 re. zusammen...) Danke!

DROPS Design 29.11.2015 kl. 21:35:

Sie messen vorne an der Hose, hinten soll sie etwas höher werden. Vorsichtshalber würde ich aber am Baby nachmessen und schauen, ob die Hose dann gut passt.

Henrike 13.11.2015 - 10:08:

Ich habe eine Frage: Diese verkürzten Reihen am Po. Soll ich die ganze Prozedur 6 Mal (kleinste Größe) wiederholen? Oder bestehen die zu strickenden verkürzten Reihen aus 6 Mal hin und her stricken (jeweils mir den entsprechenden Maschenzugaben) und danach stricke ich normal glatt weiter bis die entsprechende Höhe erreicht ist?

DROPS Design 19.11.2015 kl. 10:51:

Wenn Sie 48 M gestrickt haben, stricken Sie noch weitere 6 x 12 M mehr nach jedem Wenden - also beim nächsten Mal 60 M, dann 72 M, dann 84 M, 96 M, 108 M und zuletzt 120 M. Dann stricken Sie normal weiter.

Anna Rekofsky 28.01.2015 - 15:05:

Das ist die beste Babyhose. Ich hab sie schon sehr oft gestrickt. Paßt sehr gut über einen Windelpopo. Danke für diese Anleitung.

Gøril 08.10.2012 - 10:30:

Ben: Det står det skal felles 3m på beg av de 2 neste pinnene fra retten på øvre del av bena. Jeg får da en form for skrå felling på venstre side av arbeidet på begge ben. Hvordan skal bena plasseres på rundpinne? Skal denne fellingen komme både på både forsiden og baksiden av arbeidet?

DROPS Design 15.10.2012 kl. 11:46:

Heisann. Når du har felt både på høyre og venstre ben og skal sette disse sammen på en rundpinne vil fellingen skrå ulik vei slik at det vil se fint ut når åpningen skal sys sammen.

Drops Design France 02.11.2011 - 15:10:

Bonjour et merci Sylvie. La longueur des aiguilles circulaire se mesure d'une pointe à l'autre. Bon tricot !

Sylvie 02.11.2011 - 13:26:

Bonjour, D'abord bravo et merci pour votre site qui me sers de référent depuis que je l'ai découvert. Une question sur ce modèle: il faut utiliser des aiguilles circulaires de 40 cm mais est-ce la longueur câble+ aiguilles ou seulement le câble? Merci d'avance

DROPS Design 22.02.2011 - 04:27:

Thank you Dace, We have edited the pattern and added a correction.

Dace 21.02.2011 - 13:38:

Hi, you write in pattern for leg: Repeat inc every 3-4-5 (8-12) cm / 1 1/8"-1½"-2" (3 1/8"-4 3/4") a total of 10-11-10 (9-8) times. But say, for smallest size that would mean that leg is at least 30 cm long, which seems wrong. As I first knitted from Swedish pattern, I think that increases here in English pattern should be changed to number of rows (and not in cm or inches).

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 20-4

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.