DROPS / 135 / 34

Ringo by DROPS Design

Czapka męska DROPS dżersejem w paski z włóczki „Merino Extra Fine”.

DROPS design: Model nr ME-034
Grupa włóczek B
-------------------------------------------------------
Rozmiary: S/M – M/L
Obwód głowy: ok. 52/54 - 56/58 cm

Materiał: DROPS MERINO EXTRA FINE Garnstudio
50 g dla każdego rozmiaru, nr 01, ecru
50 g dla każdego rozmiaru, nr 08m, jasnobeżowy mix
50 g dla każdego rozmiaru, nr 19, jasnoniebieski
50 g dla każdego rozmiaru, nr 03m, ciemnoszary

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS i DRUTY Z ŻYŁKĄ (40 cm) nr 4 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 21 o. x 28 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
DRUTY Z ŻYŁKĄ nr 3,5 (40 cm) - na ściągacze.

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

rodzaj wzoru: czapki,

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

PASKI:
* 1 rz. ecru, 6 rz. jasnoniebieski, 1 rz. ecru, 2 rz. ciemnoszary, 1 rz. ecru, 6 rz. jasnobeżowy mix, 1 rz. ecru, 2 rz. ciemnoszary *, powt. od *-* do końca.
ZAMYKANIE OCZEK:
Zacząć 2 o. przed markerem: zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, marker, 2 o. razem na prawo.
--------------------------------------------------------
CZAPKA:
Przer. na okrągło na drutach z żyłką, następnie na drutach pończoszniczych, kiedy jest za mało o. na druty z żyłką.
Na druty z żyłką nr 3,5 nabrać 120-132 o. w kolorze ciemnoszarym. Przer. ściągaczem 2 o.p./ 2 o.l. Po przer. ściągaczem 5 cm, zacząć przer. na drutach z żyłką nr 4 i przer. 1 okr. na prawo, W TYM SAMYM CZASIE równomiernie zamknąć 20-22 o. = 100-110 o. Dalej przer. dżersejem w paski – patrz powyżej! ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! W TYM SAMYM CZASIE na wys. 14-16 cm od dołu robótki, umieścić 5 markerów w odl. 20-22 o. jeden od drugiego. Następnie zamknąć 1 o. z każdej strony każdego markera – patrz ZAMYKANIE OCZEK! Powt. zamykanie o. 9-10 razy co 2 rz. = 10-10 o. Przeciągnąć nitkę przez pozostałe o., zacisnąć, zabezpieczyć. Czapka mierzy ok. 20-22 cm.

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 135-34.