DROPS / 122 / 30

Eternal Love by DROPS Design

Szal DROPS na szydełku z wzorem „węzeł Salomona” z włóczki „Symphony” lub „Brushed Alpaca" i „BabyAlpaca Silk".

DROPS design: Model nr WW-038
--------------------------------------------------------
Wymiary:
Szerokość na górze: ok. 180 cm
Długość na środku tyłu: ok. 90 cm
Materiał: DROPS SYMPHONY
250 g kolor nr 13, czerwony

LUB: DROPS BRUSHED ALPACA SILK od Garnstudio
75 g kolor nr 7, czerwony
i
DROPS BABYALPACA SILK od Garnstudio
150 g kolor nr 3609, czerwony

SZYDEŁKO DROPS nr 7

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

rodzaj wzoru: szale, technika: węzły salomona,

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

SZAL:
Przer. z dołu do góry – patrz M1 (1 pętelka = A i 1 węzeł = B w M1).

RZ. 1: Przer. 1 oł (= C w M1) na szydełku nr 7 1 nitką włóczki Symphony lub 1 nitką Brushed Alpaca i 1 nitką BabyAlpaca Silk.
*Wyciągnąć pętelkę o dł. ok. 2 cm, wykonać 1 narzut, przeciągnąć narzut przez pętelkę na szydełku, wbić szydełko w pętelkę (patrz M2 – pętelka = D) za długim oczkiem, 1 narzut, przeciągnąć nitkę przez pętelkę (= 2 o. na szydełku), 1 narzut, przeciągnąć nitkę przez 2 o. na szydełku * (od*-* = 1 węzeł Salomona).
Powt. od *-* jeszcze 3 razy (= 4 węzły) i połączyć wykonując 1 oś w 1-sze oł formując kwadrat.
RZ. 2: Obrócić, przer. 3 węzły Salomona, następnie 1 oś w 3-ci węzeł w rz. 1 (przer. oś w B – patrz M1), przer. 3 węzły Salomona i 1 oś w 2-gi węzeł w rz. 1 (= 2 kwadraty w rzedzie).
RZ. 3: Obrócić, przer. 1 węzeł Salomona i zamknąć przerabiając 1 oś w 2-gi węzeł w poprzednim rzędzie (tj. w ost. kwadrat) – zawracamy i jesteśmy gotowi dalej przer. ten rząd: przer. 3 węzły Salomona, 1 oś w górę ost. kwadratu poprzedniego rzędu, 2 węzły Salomona, 1 oś w górę nast. kwadratu, 3 węzły Salomona, 1 oś w 1-szy węzeł Salomona w 1-szym kwadracie poprzedniego rzędu (= 3 kwadraty w rzędzie).
RZ. 4: Obrócić, przer. 1 węzeł Salomona i zamknąć przerabiając 1 oś w 2-gi węzeł Salomona ost. kwadratu poprzedniego rzędu – zawracamy i jesteśmy gotowi dalej przer. ten rzad: przer. 3 węzły Salomona, 1 oś w górę ost. kwadratu poprzedniego rzędu, 2 węzły Salomona, 1 oś w górę nast. kwadratu, 2 węzły Salomona, 1 oś w górę nast. kwadratu, 3 węzły Salomona, 1 oś w 1-szy węzeł Salomona 1-szego kwadratu poprzedniego rzędu (= 4 kwadraty w rzędzie).

Dalej przer. tak samo, obrócić każdy rz. jak opisano powyżej w rz. 3 wykonując 1 dodatkowy kwadrat w każdym rz. Są 3 węzły Salomona z każdej strony i 2 węzły Salomona w rzędzie (każdy kwadrat to w sumie 4 węzły). Dalej przer. aż dł. szala na górze wynosi ok. 180 cm (do mierzenia rozłożyć robótkę na płasko), lub ma inną pożądaną długość. Odciąć i wrobić nitkę.

Schemat

= A
= B

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 122-30.