DROPS / 122 / 21

Forest Fog by DROPS Design

Tubové ponožky DROPS z příze "Delight".

Velikost: 35/37-38/40-41/43
Délka ponožky: 32-37-42 cm

Materiál: DROPS DELIGHT firmy Garnstudio
100 g pro všechny velikosti, barva č.02, béžovo-vřesový mix nebo barva č.07, béžovo-modrý mix

DROPS SADA PONOŽKOVÝCH JEHLIC č.2,5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 26 ok x 34 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.

Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

(Přejít k návodu...)

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

TUBOVÁ PONOŽKA:
Pleteme v kruhových řadách na ponožkových jehlicích. Na ponožkové jehlice č.2,5 nahodíme přízí Delight 48-56-64 ok a upleteme 2 kruhové řady hladce. Pokračujeme žebrovým vzorem 2/2 (tj. 2 oka hladce, 2 obrace). DBÁME NA ROVNOMĚRNÉ NAPĚTÍ PŘÍZE! Ve výši 8 cm upleteme 1 kruhovou řadu v níž posuneme žebrový vzor o 1 oko doleva, takto: nad 2 oky hladce a 2 obrace pleteme nyní 1 oko obrace, 2 oka hladce a 1 oko obrace. Pokračujeme takto: *upleteme 4 kruhové řady tak, jak se oka jeví, pak opět posuneme vzor o 1 oko doleva*, *-* opakujeme do výše 28-32-36 cm. Na obou stranách umístíme značky – mezi 2 hladce pletená oka = 24-28-32 ok mezi značkami. Pokračujeme žebrovým vzorem, neposouváme jej. SOUČASNĚ tvarujeme špičku – ujímáme po obou stranách, začneme 2 oka před značkou: 2 oka spleteme hladce, značka, 1 oko sejmeme hladce, 1 upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme. Takto ujímáme na obou stranách v každé 2. kruhové řadě, celkem 6x, pak ještě v každé kruhové řadě, celkem 2-4-6x = 16 ok zbylých na jehlici. V následující kruhové řadě splétáme vždy 2 oka hladce. Přízi odstřihneme a dvakrát ji protáhneme zbylými 8 oky, stáhneme a zapošijeme. Ponožka měří asi 32-37-42 cm.

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 122-21.