DROPS Extra / 0-683

DROPS Extra 0-683 by DROPS Design

DROPSi lühikeste varrukatega pärlkoes jakike lõngast ”Merino Extra Fine”.

DROPSi disain: muster nr ME-049-by
-------------------------------------------
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuune (2 - 3/4) aastane
Valmismõõdud:
Rinnaõmbermõõt: 44-50-56 (62-68) cm
Pikkus: 18-20-22 (24-26) cm

Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE 50 g/105 m
100-100-100 (100-150) g värv nr 08, hele beezikirju
Natuke nr 01, natraalvalge (ääre heegeldamiseks)

DROPSi VARDAD: 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 20 s x 34 r pärlkoes = 10 x 10 cm

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm (äärte heegeldamiseks)

DROPSi PUUNÖÖPE nr 503: 2 tk

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.90€. Loe edasi.

Juhend

PÄRLKUDE
1. rida: * 1 pr, 1 ph*, korda *-*.
2. rida: pr pahempidise silmuse kohale ja ph parempidise silmuse kohale.
Korda teist rida.

KASVATAMISE NIPP
Tee kõik kasvatamised kõike äärmisetele silmustele, kududes 2 s ühest silmusest.

KAHANDAMISE NIPP (kaelakaarel):
Tee kahandamised rea algul, tehes 2 pr/ph kokku.
---------------------------------------------------------

SELJAOSA
Loo 42-48-54 (60-66) s (k.a 1 ääresilmus mõlemal küljel). Koo pärlkoes – vaata ülevalt.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö on 2-3-3 (4-4) cm, kasvata 1 s mõlemal küljel – vaata KASVATAMISE NIPPI. Korda kasvatamist mõlemal küljel, kui tükk on 5-6-7 (8-8) cm = 46-52-58 (64-70) s.
Kui tükk on 8-9-10 (11-12) cm, koo maha 4-4-4 (5-5) s järgmise kahe rea algusest käeaugu jaoks ja siis kahanda 1 s iga rea algul kokku 4-4-5 (5-6) korda mõlemal küljel – vaata kahandamise nippi = 30-36-40 (44-48) s.
Kui tükk on 16-18-20 (22-24) cm, koo maha keskmised 14-16-18 (20-20) s kaelaaugu jaoks ja lõpeta mõlemad õlad eraldi.
Järgmisel real kahanda 1 s kaelakaarel, koo 1 rida ilma kahandusteta ja kahanda 1 s kaelakaarel järgmisel real = 6-8-9 (10-12) s jääb õlale. Koo maha pärlkoes, kui tükk on 18-20-22 (24-26) cm. Tee teine õlg samamoodi.

VASAK ESITÜKK
Loo ülesse 15-17-19 (21-23) s (k.a 1 ääresilmus küljel).
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Koo pärlkoes, SAMAL AJAL kasvata esimesel real 1 s esiserva pool – vaata kasvatamise nippi! Korda kasvatamist igal real (st. mõlemal töö poolel) kokku 8-8-7 (5-1) korda ja siis igal teisel real kokku 3-4-6 (9-14) korda.
SAMAL AJAL, kui töö on 2-3-3 (4-4) cm, kasvata 1 s küljel ja korda kasvatamist, kui tükk on 5-6-7 (8-8) cm.
Kui kõik kasvatamised on tehtud, on vardal 28-31-34 (37-40) s.
Kui tükk on 8-9-10 (11-12) cm, koo maha käeaugu jaoks küljel magu seljaosal.
SAMAL AJAL, kui tükk on 8-9-11 (12-14) cm, kahanda 1 s esiserva poolt kaelakaare jaoks – vaata kahandamise nippi! Korda kahandamist igal teisel real kokku 14-15-16 (17-17) korda = 6-8-9 (10-12) s jääb õlale. Jätka kuni töö on 18-20-22 (24-26) cm ning koo maha pärlkoes.

PAREM ESITÜKK
Loo silmused ja koo nagu vasakut esitükki, aga peegelpildis.

VARRUKAD
Kootud edasi-tagasi. Loo 28-30-34 (38-42) s (k.a 1 ääresilmus mõlemal küljel). Koo pärlkoes, SAMAL AJAL kahanda 1 s esimese kahe rea alguses – vaata kahandamise nippi! Korda kahandamist iga rea alguses kuni varrukas on u 4,5 -5,5 -6,5(7,5 -7,5) cm. Nüüd koo maha 2 s jäegmise kahe rea algusest ja koo maha ülejäänud silmused pärlkoes.

ÜHENDAMINE
Õmble õlaõmblused. Õmble küljeõmblused, jättes ääresilmused õmblusvaruks ja ühenda külge varrukad – kinnita varrukad u 2-3 cm kaugusele käeaugu servast. Õmble nööbid vasakule hõlmale. Kasuta heegeldatud äärist nööpaugudena.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda ääris valge lõngaga ümber avause, k.a alläär järgmiselt: 1 ks esimesse silmusesse, *3 ahel, 1 sm esimesse ahel-sse, jäta vahele u 1-1,5 cm, 1 ks järgmisse silmusesse*, korda *-* ja lõpeta aass-ga esimesse silmusesse.
Heegelda ümber varruka otste järgmiselt – alusta kohast, kus varrukas on õmmeldud seljaosa külge: 1 ks esimesse silmusesse, *3 ahel, jäta vahele u 1-1,5 cm, 1 ks järgmisse silmusesse*, korda *-*.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-683) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (27)

Dum 03.05.2020 - 11:15:

Bjr, serait- il possible de mettre les explications avec des aiguilles droite plutot que des aiguille cirsulaire car entant que européen ns utilision des aiguilles droites site que j'aime beaucoups

DROPS Design 04.05.2020 kl. 13:50:

Bonjour Mme Dumm, Ce modèle se tricote sur aiguilles droites, on utilise parfois des circulaires uniquement pour avoir suffisamment de place pour y loger toutes les mailles. Vous trouverez ici comment adapter un modèle sur aiguilles droites. Bon tricot!

Silvia 04.10.2019 - 22:57:

Sono al cm 14 del davanti 3/4 anni. Avevo 40 m, ne ho intrecciate 5 (35) devo fare 1 poi 17 diminuzioni. Come possono poi rimanerne 12 sul ferro? 35-18=17, non 12... Grazie

DROPS Design 05.10.2019 kl. 07:14:

Buongiorno Silvia. Sul davanti deve intrecciare per lo scalfo 5 m e poi 1 m (sul lato dello scaldo sempre) per 6 volte. In tutto 11 m per lo scalfo come fatto per il dietro. Poi intreccia per lo scollo 1 m 17 volte. Quindi: 40 - 11 - 17 = 12 m. Buon lavoro!

Silvia 30.09.2019 - 21:22:

Sto facendo la taglia più grande. Non mi trovo con il numero di maglie alla fine degli aumenti del davanti (40?). Ne monto 23, faccio i primi 3 aumenti (23+3), faccio 14 aumenti (26+14. Sono già 40!) e poi gli ultimi 2 aumenti. Dovrei così avere 42 punti finali e non 40... Grazie per la risposta

DROPS Design 30.09.2019 kl. 22:03:

Buonasera Silvia, abbiamo modificato leggermente il testo: deve aumentare 1 maglia sul 1° ferro, poi ogni 2 ferri per 14 volte (15 aumenti). E poi a 4 cm deve aumentare 1 maglia e ripetere l'aumento a 8 cm (2 aumenti). In totale sono 17 aumenti con cui si raggiungono 40 maglie.

Vibekke 15.02.2019 - 22:36:

Hej! Kan inte riktigt få ordning på avmaskningen för armhålan på bakstycket. Antalet maskor stämmer inte riktigt. Stickar minsta storleken. Efter ökningen är det totalt 46 m. Det står 4-4-4 m i början på de 2 nästföljande v. Sedan minskas 1 m i början på varje v totalt 4 ggr i varje sida = 30 m. Antalet blir fel. Ska det vara 4 m i var sida 1 ggr och därefter 1 m i var sida 4 ggr - då blir det 30 m kvar .

DROPS Design 18.02.2019 kl. 17:49:

Hej, jo det stämmer. Du maskar av 4 maskor en gång i varje sida och sedan 1 m 4 gånger i varje sida.

Maria 13.06.2017 - 20:13:

Letzte Frage hoffentlich: wie viele Maschen sollen bei den Ärmeln am Ende übrig sein? Danke!

DROPS Design 14.06.2017 kl. 08:44:

Liebe Maria, es hängt von Ihrer Maschenprobe an, dh die Reiheanzahl für 10 cm, für die Armkugel bis 6.5 cm (3. Größe) abnehmen, und dann 2 M auf beiden Seiten abketten. Viel Spaß beim stricken!

Maria 06.06.2017 - 10:22:

Sorry, noch eine Frage zum linken Vorderteil;nach 10cm wie beim Rückenteil für das armloch anketten, heißt das 1M gegen den Hals anketten, eine Reihe ohne und die Abnahme gegen den Hals wiederholen? Weil was bedeutet sonst gleichzeitig in der Anleitung? Vielen Dank!

DROPS Design 06.06.2017 kl. 12:06:

Liebe Maria, für das Armloch wird wie beim Rückenteil abgekettet, aber nur auf der Seite: 4-4-4 (5-5) M. abk. Weiter am Anfang jeder R. auf der Seite (= jede 2. Reihe) 1 M. total 4-4-5 (5-6) Mal abn. Viel Spaß beim stricken!

Maria 01.06.2017 - 19:05:

Beim linken Vorderteil in Größe 12/18: wieso sind es nach allen Aufnahmen b34 Maschen, bei mir sind es 36;19 +7+6+2+2?? Danke

DROPS Design 02.06.2017 kl. 09:34:

Liebe Maria, es wird nur 2 x 1 M auf der Seite zugenommen (= bei 3 cm und bei 7 cm) so haben Sie: 19 + 7+6 + 1+1 = 34 M. Viel Spaß beim stricken!

Maria 29.05.2017 - 16:53:

Beim Rückenteil: ich habe die Maschen für den Halsausschnitt angekettet, aber was bedeutet dann weiter: in der nächsten Reihe eine Masche gegen den Hals abnehmen? Am Beginn der Reihe oder dort, wo schon für den Hals angekettet würde? Und: abnehmen im Sinn von zusammenstricken oder anketten? Danke!

DROPS Design 29.05.2017 kl. 18:14:

Liebe Maria, wenn die mittleren M für den Hals abgekettet sind, wird 1 M gegen der Hals bei der nächsten Reihe abgenommen. Dann noch 1 Reihe über alle Maschen Stricken, und bei der nächsten Reihe noch 1 M gegen der Hals abnehmen. Viel Spaß beim stricken!

Maria 30.03.2017 - 10:37:

Ich habe zwei Fragen: wenn steht man soll 48 Maschen anschlagen und zwei randmasche, sind es dann 50 Maschen oder sind die bei den 48 dabei? 2. Die randmaschen sind nicht Teil des perlmusterst, dh die werden immer glatt/rechts abgesteckt? Danke! LG Maria

DROPS Design 30.03.2017 kl. 13:48:

Liebe Marie, die Randmaschen sind mit gerechnet, dh nur 48 M anschlagen (und nicht 50). Die werden zuerst im Perlmuster gestrickt, bis alle Zunahmen gestrickt sind, dann können Sie sie wie Randmaschen stricken. Viel Spaß beim stricken!

Anja 14.09.2016 - 10:51:

Das weiß ich :-) Ich meinte, ob ich diese Aufnahmen in die äußerste Masche (Randmaschen, also 1. und letzte) oder in die erste bzw. letzte Masche des Perlmusters (2. und vorletzte) machen soll.

DROPS Design 14.09.2016 kl. 12:31:

Liebe Anja, Sie müssen die 1. und letzte Masche zweimal stricken, also die beide äusserste Maschen = Randmaschen).

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-683

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.