DROPS / 114 / 5

Alpine Twist Set by DROPS Design

DROPSi palmikutega müts ja nööbiga sall lõngast "Classic Alpaca" või Puna.

DROPSi disain: muster nr AC-004
-------------------------------------
Suurus: üks suurus

Lõng: DROPS CLASSIC ALPACA 50 g/ 90 m
Värv nr 0100, naturaalvalge:
Mütsile 100 g
Kaelussallile 150 g

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS PUNA, 50 g/110 m
Värv nr 01, naturaalvalge
Müts: 100 g
Kaelussall: 150 g

MÜTS
DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 r parempidises koes = 10 x 10 cm.

KAELUSSALL
DROPSi PIKAD VARDAD: 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 r parempidises koes = 10 x 10 cm.

DROPSi pärlmutter nööbid nr 540: 1 tk

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
---------------------------

MÜTS

Kõigepealt koo alumine serv edasi-tagasi, siis korja servalt silmused ja jätka ringselt mütsitipu suunas.

ÄÄRIS
Kootakse edasi-tagasi sukavarrastega, alustades kuklast.
Loo üles 4 mm varrastele 23 silmust. Koo 1 rida parempidi töö PH pool. NB! Koo mütsi allääre silmused (= esimese rea viimane silmus) koguaeg kahekordse lõngaga, et äär tuleks piisavalt tugev, st. võta ainult selle jaoks eraldi lõngatokk.
Järgmine rida, töö PP pool: koo 2 s ripskoes - vaata ülevalt, 3 ph, kasvata järgmisest silmusest 1 s ja koo mõlemad silmused parempidi, 1 pr, 3 ph, 1 pr, koo 2 pr kahte järgmisesse silmusesse (kasvata), 1 pr,3 ph, 1 pr, kasvata 1 s järgmisesse silmusesse (st. koo 2 pr järgmisesse silmusesse), 3 ph ja 1 ripskoes silmus = 27 s.
Järgmine rida: 1 ripskoes silmus, siis skeemi M.1 järgi (1. rida = töö pahem pool (PH) ja 2 ripskoes silmust (allääre pool).
Jätka niimoodi, kuni töö on u 48 cm pikkune, säti nii et oleks tehtud skeemi M.1 eelviimane rida (s.t töö PH rida).
Koo järgmine rida, töö PP: 2 ripskoes silmust, 3 ph, 2 pr kokku, 1 pr, 3 ph, 1 pr, 2 pr kokku, 2 pr kokku, 1 pr, 3 ph, 1 pr, 2 pr kokku, 3 ph ja 1 ripskoes silmus = 23 s.
Koo 1 rida parempidi töö PH pool ja siis koo silmused maha.
Õmble otsad kokku serv serva vastu. Õmblus jääb kuklasse.

MÜTS
Korja 4 mm ringvardale 104 silmust mööda serva, kus on ainult 1 ripskoes silmus - korja selle silmuse siseküljelt (u 21 silmust 10 cm kohta). Koo ringselt parempidises koes.
Kui töö on 4 cm kõrgune üleskorjamise reast, paigalda 8 silmusemärkijat (SM) nii, et igaühe vahel on 13 silmust. Järgmisel real kahanda 1 s enne igat SM-i kududes 2 pr kokku.
Korda kahandamist igal teisel ringil, kokku 11 korda = 16 s.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Müts on kokku u 22 cm kõrgune.
-------------------------------------------------------

KAELUSSALL
Kootakse edasi-tagasi küljelt-küljele. Loo üles 4 mm varrastele 45 silmust.
Koo ripskoes kõigil silmustel (1. rida = töö PP pool), SAMAL AJAL tee töö 5. real 1 nööpauk järgmiselt: koo 37 s, koo maha 3 s, koo 5 s.
Järgmisel real loo 3 uut silmust mahakootud silmuste asemel.
Pärast 10 rida ripskoes koo järgmiselt (töö PP): 17 ripskoes silmust, 3 ph, kasvata 1 s järgmisesse silmusesse (s.t koo 2 pr järgmisesse silmusesse), 1 pr, 3 ph, 1 pr, koo 2 pr kahte järgmisesse silmusesse (kasvata), 1 pr,3 ph, 1 pr, kasvata 1 s järgmisesse silmusesse (s.t koo 2 pr järgmisesse silmusesse), 3 ph ja 8 ripskoes silmus = 49 s.
Järgmine rida (töö PH pool): 8 ripskoes silmust, siis skeemi M.1 järgi (= 24 s) ja skeemi M.2 järgi järgmisel 17 silmusel.
Jätka niimoodi kudumist, SAMAL AJAL (töö järgmisel real) koo lühendatud ridu järgmiselt: * 2 rida kõigil silmustel, koo 2 rida edasi-tagasi alumisel 17 silmusel ainult (= M.2) *, korda * kuni *, kuni töö on u 52 cm pikkune lühemal küljel - säti nii, et oleks tehtud eelviimane rida skeemilt M.1 (s.t töö PH rida).

Järgmine rida, töö PP: 17 ripskoes silmus, 3 ph, 2 pr kokku, 1 pr, 3 ph, 1 pr, 2 pr kokku, 2 pr kokku, 1 pr, 3 ph, 1 pr, 2 pr kokku, 3 ph ja 8 ripskoes silmus = 45 s.
Koo 10 rida ripskoes kõigil silmustel, siis koo silmused maha.

Õmble nööp u 6 cm kõrgusele servast keset mustrit M.1.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= ph töö PP, pr töö VP
= tõsta 3 s abivardale töö ette, 1 ph, 3 pr abivardalt
= tõsta 1 s abivardale töö taha, 3 pr, 1 ph abivardalt
= tõsta 3 s abivardale töö taha, 3 pr, 3 pr abivardalt
= tõsta 3 s abivardale töö ette, 3 pr, 3 pr abivardalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 114-5) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (75)

Betty 11.12.2017 - 10:45:

Hallo, ich würde gerne die Mütze stricken.... meine Frage: die Stelle mit 2 Fäden - wie wird die eine M hin und zurück gestrickt? Wie Krausrippe? Vielen Dank

DROPS Design 11.12.2017 kl. 11:15:

Liebe Betty, dieses Video zeigt, wie man mit 2 Fäden nur 1 oder einige Maschen strickt. Viel Spaß beim stricken!

Francine 17.08.2016 - 05:03:

Picking up 104 stitches on cable band directions state to pick up inside this garter. Does this mean on the wrong side of the cable band? Looking at the pattern picture looks like you see the edge of band. Please help. Francine

DROPS Design 17.08.2016 kl. 09:29:

Dear Francine, you have to pick up the 104 sts from RS, inside the garter sts. Happy knitting!

Mary 27.05.2015 - 14:46:

Would you be so kind as to email me instructions for 4 rows after the increase row. Thanks you so much.

DROPS Design 27.05.2015 kl. 17:13:

Dear Mary, after increase row from RS, work from WS: 8 sts in garter st, then the 24 sts in M.1 (read from the bottom corner on the left side towards the right), then work the 17 sts in M.2 = K from WS. On next row, start short rows: 2 rows on all sts: 2nd + 3d row in M1 and M2 , 2 rows on the 17 sts in M.2 = row 4+5 in M.2, then work again 2 rows on all sts (= row 4 + 5 in M.1 and row 6 + 7 in M2) and 2 rows in M2 only (= row 8 + 9) and so on, ie follow each diagram separately. Happy knitting!

Hazel 20.05.2015 - 23:41:

I have a question about 114-5 hat and neck warmer with cables. Neck Warmer: I have finished 10 rows garter stitch and increased to 49 sts and worked next row using row 1 of M.1 and M.2 but I’m a bit confused with AT THE SAME TIME (from next row) work shortened rows as follows 2 rows on all sts (does this mean to work 2 rows in garter st) and 2 rows back and forth on the bottom 17sts (m.2) only 9(does this mean work 2 more rows for m.2 only). Hazel

DROPS Design 21.05.2015 kl. 09:00:

Dear Hazel, when working short rows, work sts in pattern following diagrams at the same time, ie when working 2 rows over the sts in M.2 continue following diagram M.2. Happy knitting!

Martine Pageau 17.04.2015 - 04:29:

Merci beaucoup pour la réponse. Bye.

Martine Pageau 16.04.2015 - 00:37:

Vous dites de relever 104 mailles avec l'aiguille circulaire et tricoter en jersey en rond. Le jersey étant 1 rang endroit et 1 rang envers lorsque le tricot n'est pas en rond; Est-ce vraiment cela que je dois tricoter avec l'aiguille circulaire car on dirait que sur la photo ce sont tous des rang envers? Merci à l'avance de me répondre.

DROPS Design 16.04.2015 kl. 09:48:

Bonjour Mme Pageau, quand on tricote du jersey en rond, on tricote tous les rangs à l'endroit (cf vidéo ci-dessous). Le haut du bonnet est tricoté en jersey endroit mais vous pouvez naturellement le tricoter en jersey envers si vous préférez (en rond, tricotez tous les tours à l'envers). Bon tricot!

Zineb 21.02.2015 - 20:39:

Merci infiniment pour votre réponse et vos explications.cdt

Zineb 17.02.2015 - 14:55:

Bonjour.Tout d'abord merci pour votre générosité.Je n'arrive pas à réaliser le tour du cou.vous parlez de diagramme vue d endroit et pourtant dans le texte il s agit de l envers(envers:8pts mousse-M1-M2). Autre chose je ne comprends pas la phrase: sur les 2rgs raccourcis.vs ecrivez tous les rgs puis les 17seulement. Pourriez-vous m eclairer j ai commenceé 10 fois le début.merci d avance

DROPS Design 17.02.2015 kl. 15:27:

Bonjour Mme Zineb, le 1er rang des diagrammes se tricote ici sur l'envers, donc pour M2, le 1er rang = à l'end sur l'envers, et pour M1, tricotez comme les mailles doivent se présenter sur l'endroit, c'est-à-dire 3 m end, 3 m env, 3 m end, 6 m env, 3 m end, 3 m env, 3 m end. Le rang 2 et tous les rangs impairs seront sur l'endroit (torsades). En même temps, quand vous tricotez le rang 2 (= sur l'endroit), vous tricotez des rangs raccourcis (2 rangs sur toutes les mailles, 2 rangs sur 17 m= les mailles tricotées en M2). Continuez ces rangs raccourcis ainsi, quand vous tricotez toutes les mailles, vous continuez M1 et les torsades. Bon tricot!

GG 07.02.2015 - 12:17:

Bonjour; Merci de votre réponse rapide, en fait j'ai sélectionné le diagramme (bien qu'il soit incomplet en vue) j'ai fait ensuite un copie/collé sur Word office , et celui -ci apparait comme par magie ! :-) Bonne continuation à vous. Cordialement. Geneviève

GG 06.02.2015 - 00:47:

Bonsoir Les diagrammes du modèle DROPS 114-5 by DROPS Design ne s'affichent pas :-( j'aimerai tricoter ce modèle, mais difficile sans le croquis, est-il possible de le récupérer SVP ? Merci .:-) Cordialement GG

DROPS Design 06.02.2015 kl. 11:29:

Bonjour GG, les diagrammes s'affichent bien en bas de page, c'était peut-être un bug passager, si vous ne les voyez toujours pas, envoyez un mail à france@garnstudio.com - merci. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 114-5

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.