DROPS / 114 / 31

DROPS 114-31 by DROPS Design

Komplet DROPS: czapka i otulacz na ramiona przerabiany w poprzek robótki, z warkoczami i ściegiem francuskim, z włóczki „Eskimo”.

Ten wzór nie ma jeszcze nazwy. Zaproponuj nazwę!

DROPS design: Model nr EE-261
-----------------------------------------------------------

CZAPKA:
Rozmiary: S/M – L/XL
Obwód głowy: ok. 54 – 58 cm
Materiał: DROPS ESKIMO
150-150 g kolor nr 23, jasny brąz

DRUTY PROSTE DROPS nr 7 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając ściegiem francuskim 12 o. x 24 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

OTULACZ NA RAMIONA:
Rozmiary: S/M – L/XL – XXL/XXXL
Materiał: DROPS ESKIMO
400-400-450 g kolor nr 48m, beż mix

DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS (80 cm) nr 8 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając ściegiem francuskim 11 o. x 22 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
GUZIKI ROGOWE DROPS nr 536: 5

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

fason: poprzeczny, rzędy skrócone, rodzaj wzoru: czapki, kominy, zestawy, technika: warkocz,
Rodzaj włóczki
Deals od
9.80 PLN
9.79 PLN

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

CZAPKA:
-----------------------------------------------------------

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem:
Przer. wszystkie rzędy na prawo.
ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat M1 poniżej. Schemat przedstawia motyw na prawej stronie robótki.
-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------

CZAPKA: Przer. w poprzek robótki, w tę i z powrotem. Przer. 2 pierwsze o. na prawej stronie robótki 2 nitkami (aby brzeg był mocniejszy) ŚCIEGIEM FRANCUSKIM na długość – patrz powyżej.
Na drutach nr 7 włóczką Eskimo nabrać 38-42 o. Przer. ŚCIEGIEM FANTAZYJNYM na prawej stronie robótki następująco: 2 o. ściegiem francuskim – patrz powyżej -, M1 (= 14 o.), 22-26 o. ściegiem francuskim. Dalej przer. tak samo, W TYM SAMYM CZASIE, przer. rzędy skrócone w tę i z powrotem zaczynając na prawej stronie robótki następująco: *2 rz. przez wszystkie o., 2 rz. przez 36-40 o., 2 rz. przez 34-38 o., 2 rz. przez 31-35 o. *, powt. od *do*. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Dalej przer. tak samo, aż otrzymamy 10-11 motywów M1 na wysokość, robótka mierzy wtedy ok. 50-55 cm w najdłuższym miejscu.
Zamknąć luźno w ost. rzędzie ostatniego motywu ŚCIEGU FANTAZYJNEGO.

WYKOŃCZENIE: doszyć ostatni rząd do pierwszego, brzeg do brzegu. Przeciągnąć nitkę przez oczka na górze czapki, zacisnąć, zakończyć.
-----------------------------------------------------------


OTULACZ NA RAMIONA:
-----------------------------------------------------------

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przer. wszystkie rzędy na prawo.
ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat M2 poniżej. Schemat przedstawia motyw na prawej stronie robótki.
DZIURKI NA GUZIKI:
Utworzyć dziurki na guziki w odl. 2 cm od dołu robótki, na prawej stronie robótki w następujący sposób: przer. 7-7-7 o., zamknąć 1 o., *przer. 8-9-10 o., zamknąć 1 o. *, powt. od *do * w sumie 4 razy, zakończyć przerabiając 3 o. = 5 dziurek na guziki. W nast. rzędzie nabrać 1 o. ponad zamkniętymi oczkami.
-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------

OTULACZ NA RAMIONA:
Przer. w poprzek robótki, w tę i z powrotem na drutach z żyłką.
Na druty z żyłką nr 8 nabrać 47-51-55 o. włóczką Eskimo. Przer. ŚCIEGIEM FRANCUSKIM – patrz powyżej - W TYM SAMYM CZASIE, przer. 2 pierwsze o. w rzędzie na prawej stronie robótki 2 nitkami na długość. W TYM SAMYM CZASIE, na wys. 2 cm od dołu robótki, w nast. rzędzie na prawej stronie robótki utworzyć dziurki na guziki– patrz powyżej! Na wys. 4 cm od dołu robótki, dodać następująco na lewej stronie robótki: przer. ściegiem francuskim 4 pierwsze o., równomiernie dodać 6 o. w 10 nast. o., ścieg francuski przez 17-21-25 nast. o., równomiernie dodać 6 o. w 10 nast. o., zakończyć przerabiając ściegiem francuskim = 59-63-67 o.
PRZED DALSZĄ PRACĄ NAD ROBÓTKĄ PRZECZYTAĆ DOKŁADNIE DALSZĄ CZĘŚĆ OPISU!
Dalej przer. ŚCIEGIEM FANTAZYJNYM i przer. rzędy skrócone następująco na prawej stronie robótki: 2 o. ściegiem francuskim, 4 o.l., M2 (=16 o.), 2 o.l., ścieg francuski przez 15-19-23 nast. o., M2 (= 16 o.), 4 o. ściegiem francuskim.
W TYM SAMYM CZASIE, przer. rzędy skrócone następująco: *1 rz. przez wszystkie o., 1 rz. przez 20 o., obrócić i przer. kolejny rz. przez 20 o., 1 rz. przez wszystkie o., 2 rz. przez 37-41-45 o., 2 rz. przez 33-37-41 o., 2 rz. przez 29-33-37 o., 2 rz. przez wszystkie o., 2 rz. przez 37-41-45 o., 2 rz. przez 33-37-41 o., 2 rz. przez 29-33-37 o. *, powt. od *do*. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Dalej przer. ŚCIEGIEM FANTAZYJNYM tak samo.
Na wys. 128-148-168 cm od dołu robótki mierząc na dole robótki (dopasować za jednym całym motywem schematu M2), przer. kolejny rząd na prawej stronie robótki: przer. ściegiem francuskim, W TYM SAMYM CZASIE, równomiernie zamknąć 6 o. we wszystkich warkoczach = 47-51-55 o. Dalej przer. ściegiem francuskim przez wszystkie o. Zamknąć kiedy brzeg ściegiem francuskim wynosi 4 cm. Przyszyć guziki.

Schemat

= 1 o.p. na prawej stronie robótki, o.l. na lewej stronie robótki
= 1 o.l. na prawej stronie robótki, o.p na lewej stronie robótki
= zdjąć 4 o. na drut pomocniczy za robótką, 4 o.p., 4 o. z drutu pomocniczego przer. na prawo
= zdjąć 4 o. na drut pomocniczy przed robótką, 4 o.p., 4 o. z drutu pomocniczego przer. na prawo

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 114-31.