DROPS Baby / 13 / 20

Daisy Meadow by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi tekk kahekordsest lõngast “Alpaca”.

Võtmesõnad: beebitekid, lill, pitsmustriga, ruut, tekid,
------------------------------------------------------
Suurus: umbes 65 x 80 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca 50 g/ 167 m
300 g värv nr 0100, naturaalvalge

DROPSi heegelnõel: 4.5 mm – või sobiv, et 1 ruudu mõõt on 14 x 14 cm kahekordse lõngaga “Alpaca”.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 21.90€. Loe edasi.

Juhend

Tekk koosneb kokkuheegeldatud 20 ruudust.

1 RUUT
Heegelda 4 ahels kahekordse lõngaga ja ühenda 1 aass-ga ringiks.
1. RING: 3 ahels (= 1 ühekordne sammas (sm)), *1 ahels, 1 sm ringi*, korda alates *-* kokku 7 korda, lõpetuseks tee 1 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 8 sm ringil.
2. RING: 3 ahels (= 1 sm), *3 ahels, 1 sm järgmisesse sm-sse*, korda alates *-* kokku 7 korda, lõpetuseks tee 3 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 8 sm ringil.
3. RING: heegelda igasse ahels-kaarde järgmiselt: 1 ks, 1 ahels, 1 sm, 1 ahels, 1 2xsm, 1 ahels, 1 2xsm, 1 ahels, 1 sm, 1 ahels ja 1 ks. Lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul = 8 õielehte.
4. RING: 4 ahels (= 1 2xsm = 1. nurk), *5 ahels, 1 ks järgmise lehe tippu (kahe 2xsm vahele), 4 ahels, 1 ks järgmise õielehe tippu, 5 ahels, 1 2xsm kahe järgmise 2 ks vahele*, korda alates *-* kokku 4 korda, ainult lõpetuseks tee aass neljandasse ahels-sse ringi algul = 12 aasa ruudu ümber ja kahekordsed sambad igas nurgas.
5. RING: heegelda nurga 2xsm-sse järgmiselt: 4 ahels (= 1 2xsm), 2 ahels, 1 3xsm, 2 ahels ja 1 2xsm. Jätka heegeldades 4 2xsm igasse aasa. Ülejäänud 3 nurga 2xsm-sse heegelda: 1 2xsm, 2 ahels, 1 3xsm, 2 ahels, 1 2xsm. Ringi lõpetuseks tee 1 aass neljandasse ahels-sse ringi algul.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

ÜHENDAMINE
Heegelda ruudud kokku nagu on näidatud joonisel 1 (st. tee 1 aass umbes igasse 3 2xsm-sse). Esmalt heegelda ruudud kokku vertikaalselt ja siis horisontaalselt, 4 ruutu laiusesse ja 5 ruutu pikkusesse.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda ääris teki ümber kahekordse lõngaga järgmiselt: 1 ks nurga 3xsm-sse, *6 ahels, jäta vahele umbes 2 2xsm, 1 ks järgmisesse 2xsm-sse*, korda alates *-*, lõpetuseks tee 6 ahels ja 1 aass esimesse ks-sse ringi algul – jälgi, et neis nurkades, kus kaks ruutu kokku saavad, teed 1 ks mõlema ruudu 3xsm-sse.

Skeem

= 1 ahelsilmus (ahels)
= 1 kinnissilmus (ks)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 13-20) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (19)

Anahita Chothia 24.06.2020 - 15:26:

In the third round, if a 1 ch is done after every stitch, it leaves a gap in between stitches. Is it correct?

DROPS Design 24.06.2020 kl. 17:05:

Dear Mrs Chothia, this is correct :) Happy crocheting!

Emma Lundqvist 25.04.2020 - 05:34:

Hej, Kan ni inte lägga upp ett diagram för själva rutan? Skulle vara så mycket enklare (för mig) :) Tack.

DROPS Design 27.04.2020 kl. 14:50:

Hei Emma. Det har vi dessverre ikke til denne ruten. Men ta en titt på videoen , kanskje den kan være til hjelp. mvh DROPS design.

Maria 30.12.2019 - 15:57:

Hermoso, muchas gracias por compartir gratuitamente!!!

Mimmi 16.02.2016 - 17:33:

Hei! Jeg sliter litt med å forstå sammenheklingen. Skal jeg først hekle sammen to ruter, kutte tråden, så to andre ruter, kutte tråden, og så hekle de fire rutene sammen ved å hekle en side inn til midten, kutte tråden og så den andre siden av midten? Siden det skal bli et hull/runding på hjørnene av de sammenheklede rutene. Eller er det en lettere måte å gjøre det på? Håper på raskt svar da jeg bare har noen dager på meg til jeg skal ha ferdig teppet.

DROPS Design 03.03.2016 kl. 11:56:

Hej Mimmi, Du hækler først alle ruder sammen 2 og 2 på langs, derefter hækler du rækkerne sammen 2 og 2 på tværs. Diagrammet viser bare hvor du hækler sammen i ruden. God fornøjelse!

Arsel 16.03.2015 - 14:10:

Bonjour, pour assembler, dois-je couper le fil à chaque fois que je crochète les deux carrés ensemble ? Merci

DROPS Design 16.03.2015 kl. 17:50:

Bonjour Mme Arsel, on assemble les carrés 2 par 2 d'abord dans un sens puis dans l'autre, comme dans la vidéo ci-dessous (motifs différents mais assemblage identique). Bon crochet!

Penny Balding 21.04.2014 - 18:46:

The pattern instructions of assembly don't seem to be the same as in the photo of the finished shawl. The assembly says sl st in approx every 3 dtr. But it looks like a number of chain that links up the squares. Please could you advise. Thankyou.

DROPS Design 22.04.2014 kl. 09:29:

Dear Mrs Balding, see video below to crochet squares together - follow the pattern for number of ch/sts. You should crochet 5 sts from each squares together as shown in chart. Happy crocheting!

Veerle 22.11.2013 - 12:56:

De aangegeven hoeveelheid garen voor dit patroon klopt niet! Ik heb maar 19 vierkantjes kunnen haken die overeen komen met de 14 x 14 cm die de vierkantjes moeten meten. Ik heb al 250 gram verbruikt en heb nu een vierkantje te weinig en geen garen meer om alle vierkantjes aan elkaar te haken. Hoeveel gram garen is er hier nog voor nodig? Hopelijk passen jullie het snel aan. Ook in de andere 'listing' dit zelfde patroon.

DROPS Design 22.11.2013 kl. 15:49:

Hoi Veerle. We hebben nog niet eerder een opmerking op dit patroon gehad betreffend de hoeveelheid. Wij maken een notitie ervan en laten ons Design team na kijken.

Helen 16.08.2013 - 15:36:

I thought this was easy to make and I like how the squares fit together. It is nice for the stroller.

Els 03.06.2013 - 21:01:

Ik zou erg graag een schematisch patroon van deze mooie granny gebruiken om deze deken te maken. Kunt u me hieraan helpen?

DROPS Design 04.06.2013 kl. 15:38:

Beste Els. We hebben helaas geen tekening van deze granny beschikbaar. Volgt u de geschreven beschrijving, dan komt u ook uit. Ik hoop dat u zo verder kunt.

Wonhee Florio 27.05.2013 - 13:10:

I think the pattern needs to be revised. According to the pattern I needed to purchase 250g of the yarn. I just finished 2 skeins to make 7 squares. That means I needed about 290g of the yarn. Now I have to buy another skein and pay $6.95 for shipping and handling. I would appreciate if you can offer free shipping for me to purchase another skein. Thank you!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 13-20

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.