Teljes virágzásban

Visszatértünk a kisebb kulcsok horgolásához! Most minden négyzetben egy kedves potentilla virágot horgolunk, könnyű szemekből készült mutatós szegéllyel.

Színek:

Az A.6 jelű diagram 5 körét horgoljuk, a következő színekben:

KEZDÉS ÉS AZ 1.KÖR: hanga
2. KÖR: orgona
3. KÖR: világos orgona
4-5: KÖR: fehér

TANÁCS A SZÍNVÁLASZTÁSHOZ:
Az eredetitől eltérő színkombinációban készíti a takarót?
Mielőtt elkezdi a munkát, az eredeti leírással összehasonlítva készítsen egy feljegyzést arról melyik színt melyikkel helyettesítette itt.

TANÁCS A HORGOLÁSHOZ:
A két * közé írt utasításokat minden alkalommal, amikor a mintában a *-* megjelenik, ismételni kell.
A diagramokban pirossal jelölt szimbólumokat a képek fölötti szövegben magyarázzuk el.

Kezdhetjük?

KEZDÉS:
Horgoljunk 4 lsz-t a hanga színű fonallal, majd az 1. lsz-be öltött 1 ksz-el zárjuk a kört.

1. KÖR:
Horgoljunk 1 lsz-t és 6 rp-t a lsz-gyűrű köré.

A kör elején a 3. lsz-be öltött ksz-mel fejezzük be a kört. OLVASSUK EL AZ ALÁBBI TANÁCSOT A SZÍNVÁLTÁSHOZ. Váltsunk az orgona színű fonalra, és vágjuk el a hanga színű szálat.

TANÁCS A SZÍNVÁLTÁSHOZ:
Úgy kapjuk a legszebb átmenetet a színváltásoknál, ha a körben az utolsó kúszószemet már az új színnel horgoljuk. p>

2. KÖR:
«3 ERP-T A KÖR ELEJÉN ÖSSZEHORGOLUNK» a következő módon: 3 lsz (= az első erp). Horgoljunk 1 erp-t a kör 1. erp-jába, de az utolsó rh-sal és áthúzással várjunk, horgoljunk még 1 szemet ugyanabba a szembe, de az utolsó áthúzáskor a horgolótűn levő minden szemen húzzuk át a fonalat.

Horgoljunk*3 lsz-t, «3 ERP-T ÖSSZEHORGOLUNK» a következő módon: 2 erp-t horgolunk a következő szembe, de az utolsó rh-ssal és áthúzással várjunk mindkét szemnél, horgoljunk még 1 erp-t ugyanabba a szembe, de az utolsó áthúzásnál, a horgolótűn levő mind a 4 szemen húzzuk át a fonalat.* Ismételjük meg a *-* közötti részt, összesen 5 alkalommal (= 6 erp csoport, és 6 lsz-ív).

A kör elején a 3. Lsz-be öltött szemmel fejezzük be a kort, ugyanakkor, váltsunk a világos orgona színű fonara, és vágjuk el az orgona színű szálat.

3. KÖR:
Horgoljunk 1 lsz-t.

4 rp minden lsz-ív köré a körben (= 24 rp).

A kör elején az 1. rp-ba öltött ksz-mel zárjuk a kört, ugyanakkor, váltsunk a fehér színre, és vágjuk el az orgona színű szálat.

4. KÖR:
Horgoljunk 3 lsz-t (= az 1. erp).

Horgoljunk – 5 ldz-t, hagyjunk ki 2 szemet, 1 erp a következő szembe, 2 lsz, hagyjunk ki 2 szemet, 1 erp a következő szembe. * Ismételjük a *-* közötti részt, összesen 3 alkalommal.

Horgoljunk 5 lsz-t, hagyjunk ki 2 szemet, 1 erp a következő szembe, 2 lsz a kör elején a 3. Lsz-be öltött ksz-mel zárjuk a kört.

5. KÖR:
Continue with white, work 1 chain stitch.

Horgoljunk * 1 rp-t az előző kör 3. lsz-ébe /erp-jába, 3 rp,az 5 lsz-mes ívbe, 2 lsz, 3 rp ugyanazon 5 laz-mes ív köré, 1 rp a következő szembe, 4 rp a 2 lsz-mes ív köré.* Ismételjük a *-* közötti részt, összesen 4 alkalommal..

A kör elején az 1. rp-ba öltött ksz-mel zárjuk a kört. Vágjuk el a fonalat és dolgozzuk el a szálat.

Elkészültünk!!

Most elkészültünk az A.6 jelű diagram mintájával készített egyik négyzettel, aminek kb 8 x 8 cm-esnek kell lennie.

Készítsünk 10 db négyzetet ugyanebben a színösszeállításban:

Teljes diagram a 6. kulcshoz

= 4 lsz, az 1. lsz-be öltött ksz-mel körré zárjuk. Keressük a diagramon a pontot, a kör itt kezdődik és végződik.
= lsz (láncszem)
= ksz (kúszószem) a szembe / a szem köré
= rp (rövidpálca a lsz-gyűrűbe / lsz-ívbe
= rp a szembe
= erp szembe
= 3 lsz
= 5 lsztd>
= 3 ERP-T A KÖR ELEJÉN ÖSSZEHORGOLUNK a következő módon: 3 lsz (= az első erp). Horgoljunk 1 erp-t a kör 1. erp-jába, de az utolsó rh-sal és áthúzással várjunk, horgoljunk még 1 szemet ugyanabba a szembe, de az utolsó áthúzáskor a horgolótűn levő minden szemen húzzuk át a fonalat.
= 3 ERP-T ÖSSZEHORGOLUNK» a következő módon: 2 erp-t horgolunk a következő szembe, de az utolsó rh-ssal és áthúzással várjunk mindkét szemnél, horgoljunk még 1 erp-t ugyanabba a szembe, de az utolsó áthúzásnál, a horgolótűn levő mind a 4 szemen húzzuk át a fonalat