Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!
Change language:
Eesti keel
-------------------------------------------------------
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------
Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!
Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.
Need samm-sammulised õpetused võivad olla abiks:
Miks on koetihedus tähtis?
Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.
Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.
Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust
Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust
Mitu toki lõnga on vaja?
Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.
Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?
Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.
NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.
Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?
Mis on lõngagrupid?
Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.
Kuidas kasutada Lõngamuundurit?
Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).
Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.
Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?
Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.
Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.
Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.
Millist suurust kududa?
Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.
Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist
Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?
Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.
Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust
Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi
Miks on ese kootud ülevalt alla?
Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.
Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.
Kuidas kududa skeemi järgi?
Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.
Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.
Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme
Kuidas heegeldada skeemi järgi?
Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.
Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.
Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.
Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.
Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme
Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?
Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.
Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme
Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme
Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?
Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.
Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?
Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.
Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel
Mis on mustrikordus?
Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.
Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?
Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.
Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?
Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.
Milleks kasvatada mahakudumise real?
Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.
Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?
Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?
Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.
Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real
Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?
Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.
Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata
Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?
Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.
Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?
Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?
Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.
Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!
Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?
Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.
Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.
Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?
Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.
Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.
Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:
1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.
2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.
3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.
4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.
Miks mu kudum muutub tupsuliseks?
Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.
Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.
Mister Bean |
|
|
|
3 DROPS Alpaca lõngaga kootud mänguasi kaisukaru mõmmi
DROPS Baby 11-28 |
|
KASVATAMISE NIPP: kasvatamiseks tee õhksilmus, koo tagasireal keerdsilmusena (läbi tagumise aasa), et vältida augu teket. MÕMMIK Kaisukaru on kootud kolmekordse lõngaga. Kõigepealt koo jalad, siis keha ja käed, viimasena pea ning kõrvad. JALAD Loo 9 s ja jaga ühtlaselt 3 vardale (inglased koovad 3 vardaga). Paigalda SM rea algusesse. 1.-6. ring: koo parempidises koes, kasvata 3 s ühtlaselt igal ringil – vaata kasvatamise nippi= 27 s. 7.-11. ring: koo parempidises koes. 12. ring: *3 pr üt kokku (tõsta silmus kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle)* , korda 3 korda, koo ülejäänud 18 s parempidises koes= 21 s kokku. 13.-16. ring: koo parempidises koes. 17. ring: 2 pr, kasvta 1 s, 19 pr = 22 s. 18.-19. ring: koo parempidises koes 20. ring: 2 pr, kasvata 1 s, 20 pr= 23 s. 21.-22. ring: koo parempidises koes. 23. ring: 3 pr, kasvata 1 s, 21 pr = 24 s. Jätka parempidises koes kuni töö on 12 cm. Nüüd koo maha kintsude jaoks: koo 6 pr ja tõsta need silmusehoidjale(= jala esi-keskoht). Pane ülejäänud silmused ühele vardale ja koo edasi parempidises koes edasi-tagasi: koo kuni on jäänud teha 1 silmus, pööra. Tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 1 silmus, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 2 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 2 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 3 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kuni on jäänud teha 3 silmust, pööra; tõsta silmus kudumata ja koo kõik silmused. Alles on 24 s, k.a 6 s silmusehoidjal. Tõsta silmused hoidjalt tagasi vardale ja jaga ühtlaselt 3 vardale, koo 1 ring parempidises koes, aga veendu, et 3 s mõlemal pool 6 silmust hoidjalt on piisavalt pingul; koo neid järgmiselt: korja 1 s eelmiselt realt ja koo pr koos silmusega vardal (st. kood läbi kahe silmuse) – korda seda kõigi kolme silmusega mõlemal pool. Koo 1 ring järgmiselt: 20 pr, koo maha 2 s (= jalgevahe), 2 pr = 22 s. Tõmba kinni ava jalaotstes loomisel jäänud lõngaotsaga ja kinnita. Pane töö kõrvale ja koo teine jalg, aga viimane ring koo nii: 8 pr, koo maha 2 s (=jalgevahe), 14 pr = 22 s. KEHAOSA Pane mõlemad jalad tagasi varrastele, SAMAL AJAL loo 2 uut silmust jalgade vahele ees ja taga = 48 s kokku. Jaga silmused nii, et ringi algus oleks taga keskohas (paiguta SM). Edasi mõõda SIIT! 1.-2. ring: koo parempidises koes. 3. ring: 14 pr, 2 pr kokku, 16 pr, 2 pr kokku, 14 pr. 4. ring: 14 pr, 2 pr kokku, 14 pr, 2 pr kokku, 14 pr= 44 s. Jätka parempidises koes kuni töö on 9 cm. Järgmine ring: 6 pr; 2 pr kokku 2 korda; 2 pr; 2 pr kokku 3 korda; 8 pr; 2 pr kokku 3 korda; 2 pr; 2 pr kokku 2 korda; 6 pr = 34 s. Järgmine ring: 2 pr; 2 pr kokku 2 korda; 1 pr, koo maha 4 s (“käeauk”), 1 pr, 2 pr kokku, 6 pr, 2 pr kokku, 1 pr, koo maha 4 s (“käeauk”), 1 pr, 2 pr kokku 2 korda; 2 pr, siis koo 5 esimest silmust ringil parempidi käeaugu jaoks. Nüüd on 10 s tagaosal ja 10 s ees, koo mõlemad eraldi. SELJAOSA Koo parempidises koes, SAMAL AJAL koo esimesed 2 s ja viimased 2 s parempidi kokku (vaadatuna töö paremalt poolt), korda kahandamist igal teisel real kuni on jäänud 4 s. Tõsta need silmused silmusehoidjale. ESIOSA Koo nagu seljaosa. PAREM KÄPP Loo ja koo nagu jalg kuni 16. ringini(k.a). Jätka parempidises koes kuni käpp on 12 cm. Järgmine ring: 6 pr, koo maha 2 s (= käealune), 13 pr.(Tegelt kuni mahakootud silmusteni!) Jätka edasi-tagasi kududes. Koo esimesed 2 s ja viimased 2 s parempidi kokku (vaadatuna töö paremalt poolt) igal teisel real, kuni on 5 s jäänud. Pane silmused silmusehoidjale. Tõmba kinni ava käpa otstes loomisel jäänud lõngaotsaga ja kinnita. Koo teine käpp peegelpildis. VASAK KÄPP Loo ja koo nagu paremat käppa, kuni käpp on 12 cm pikkune. Järgmine ring: koo 16 pr, koo maha 2 s käeauguks, 3 pr. Jätka nagu teist käppa. PEA Tõsta kõik seljaosa, käpa, esiosa, teise käpa silmused (= 18s) varrastele: säti et ring algaks taga keskelt (paigalda SM). 1. ring: koo parempidises koes. 2. ring: kasvata ühtlaselt 6 s ringil = 24 s. 3.-6. ring: kasvata ühtlaselt 3 s igal ringil. 7.-8. ring: kasvata ühtlaselt 9 s igal ringil= 54 s. Jätka parempidises koes kuni pea on 7 cm Järgmine ring: koo 21 pr, *3 pr üt kokku*, korda *-* kokku 4 korda, 21 pr= 46 s. Järgmine ring: 21 pr, 2 pr üt kokku, 2 pr üt kokku, 21 pr= 44 s. Järgmine ring: *2 pr, 2 pr kokku*, korda *-* kokku 4 korda, 12 pr, * 2 pr kokku, 2 pr*, korda *-* kokku 4 korda = 36 s. Järgmine ring: 7 pr, 3 pr ja pane need silmusehoidjale (= 3 s kõrva jaoks), 16 pr , 3 pr ja pane need silmusehoidjale (= 3 s kõrva jaoks), 7 pr. Järgmisel ringil korja silmused hoidjalt uuesti vardale (nii et need jäävad ka ikka silmusehoidjale). Koo parempidises koes kuni pea on u 14 cm. Koo kõik silmused 2 pr kokku tervel ringil= 18 s. Koo veel 1 ring kõik silmused 2 pr kokku, katkesta lõng ja tõmba läbi järelejäänud silmuste . Kinnita ots. KÕRVAD Korja vardale 3 s silmusehoidjalt. Koo ripskoes. 1. rida: 1 pr, õs, 1 pr, õs, 1 pr = 5 s. 2. rida: 5 pr. 3. rida: 1 pr, *õs, 1 pr*, korda *-* kuni lõpuni= 9 s. 4. rida: 9 pr. 5. rida: 1 pr, *õs, 1 pr*, korda *-* kuni lõpuni = 17 s. Jätka kudumist ripskoes kuni kõrv on u 6 cm. Järgmine rida: *koo kõik silmused 2 pr kokku, 1 pr. Tagasireal koo kõik parempidi*, korda *-* 3 korda= 3 s jäänud reale. Koo maha. Täida kõrvad vatiga ja õmble pea külge. Tee teine kõrv samamoodi. ÜHENDAMINE Täida mõmmik vatiga läbi aukude kaenla all. Õmble kinni ava jalgevahel. Tiki silmad, nina ja suu. Õmble käpad keha külge nii, et need oleks õmmeldud u 4 ringi allpoole, et anda kõhukesele natuke paksust. |
|
Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte. Vajad abi selle mustriga?Garnstudio.com kodulehel on õppevideot, küsimuste/vastuste osa ja muudki. © 1982-2024 DROPS Design A/S. Kõik õigused kaitstud. See dokument, ning selle alajaotused on kaitsud autoriõigustega. Loe rohkem, mida meie mustritega võib teha, iga mustrilehe alt meie kodulehel. |
Tegeledes üle 40 aasta kudumise ja heegeldamise disainidega, pakub DROPS Design ühte suurimat tasuta mustrite kollektsiooni internetis - tõlgituna 17 keelde. Tänaseks on meil 309 kataloogi ja 11624 mustrit - millest 8753 on tõlgitud Eesti keelde.
Me anname endast parima, et tuua teieni kõike mida kudumine ja heegeldamine võib pakkuda - inspiratsiooni, nõuandeid ning ka kvaliteetseid lõngu parima hinnaga! Soovid kasutada mustreid muukski, kui ainult oma tarbeks? Loe infot meie Copyright osas iga lehekülje all. Rõõmsat loomist!
Kommentaarid / Küsimused (43)
Joanne Humphries kirjutas:
What does “use 3 threads of alpaca” mean?
12.06.2024 - 12:37DROPS Design vastas:
Dear Mrs Humphries, this means you work with 1 strand from 3 different balls = 3 strands DROPS Alpaca (not only 1). Happy knitting !
12.06.2024 - 16:31Sonja Villiger kirjutas:
Frage ❓ich habe ein bein gestrickt ist das richtig ,der oberschenkel befindet dich hinten zum fuss. Beinabnehmen 3 maschen in mitte bein.
27.04.2023 - 19:11DROPS Design vastas:
Liebe Frau Villiger, die Runden beginnen immer an der gleichen Stelle, dh wenn man die Abketten Runde strickt sind die stillgelegten 6 Maschen die ersten von den 20 Maschen zu stricken, die 2 letzten maschen der Runde sind vor den 6 Maschen, die stillgelegt waren = vordere Mitte. Beim nächsten Bein stricken Sie die 8 ersten Maschen (= die stillgelegten 6 Maschen + die 2 nächsten). Viel Spaß beim stricken!
28.04.2023 - 11:40Zuzana kirjutas:
Veľmi milý návod, dobre sa podľa neho pracovalo. Ja som plietla zo zvyškov DROPS Safran, spletala som rôznofarebné priadze, tiež to vyzerá dobre.
22.09.2022 - 07:55Paty Fdez Soto kirjutas:
Me gusta mucho, pero si hubiera un vídeo mejor , sería excelente
04.05.2022 - 20:51Joanne RICHARDS kirjutas:
How many balls of Drops alpaca are required for this pattern please?
19.01.2022 - 01:07DROPS Design vastas:
Hi Joanne, Drops Alpaca comes in balls of 50 g, so you need 4 balls for this teddy bear. Happy knitting!
19.01.2022 - 07:58Maria kirjutas:
I would like instructions for embroidering the eyes and moth please...I need a video or step by step with pictures pleasekeek
07.11.2021 - 12:32DROPS Design vastas:
Dear Maria, we're sorry but there is no video available for this and we don't make specific tutorials on request. Happy knitting!
07.11.2021 - 13:48Yeshenia kirjutas:
Al comenzar las piernas es necesario montar los 9 puntos en 3 agujas (en cada una) o pueden montarse en una aguja circular? Creo que es mas facil. Un saludo
23.10.2021 - 10:19DROPS Design vastas:
Hola Yeshenia, puedes montar 9 pts en una aguja circular con la técnica magic loop, pero son pocos pts y es algo más complicado. También puedes trabajar en redondo con 2 agujas circulares: https://youtu.be/AnqX3UuYMhE. Por otro lado, se montan 9 pts en total y se pasan 3 pts a cada aguja, no se montan 9 pts en cada una. Por lo que en cualquiera de los casos, el nº total de pts debería ser 9.
24.10.2021 - 12:35Yardena Zidon kirjutas:
Hey you I knitted the teddy bear and it turned out really lovely, everything is clear and suitable except for the length of the head, which according to the instructions should be knitted 14 cm, meaning from the neck so I understand - and it looks very long. Is it possible to get a clear explanation? Thanks in advance Jordana.
17.06.2021 - 11:38DROPS Design vastas:
Dear Mrs Zidon, the head should measure 14 cm in height before knitting stitches together 2 by 2 2 times, ie before the end of head, but this measurement is matching the tension/finished measurements. If you are working with another tension, you will have to adapt the length desired. Happy knitting!
17.06.2021 - 13:16Marimar kirjutas:
Bonjour, Je voudrai éviter de tricoter le nounours avec 3 fils ..que me conseillez vous comme laine ? J'ai tenté votre convertisseur qui m'indique de vous questionner directement. Merci
25.05.2021 - 10:39DROPS Design vastas:
Bonjour Mme Marimar, 3 fils du groupe A correspondent en général à 1 fil du groupe D, vous pourriez tricoter ce nounours en Melody pour avoir le même échantillon. Bon tricot!
25.05.2021 - 14:07Marion Staarink kirjutas:
Ik heb de poten af en ik moet aan het lijf beginnen. Het is echter voor mij zeer onduidelijk op welke plek de 2 nieuwe steken die tussen de poten moeten komen precies gemaakt moeten worden. Kunt u dat duidelijker uitleggen. ( met name met betrekking tot de afgekante steken. Het zou fijn zijn als dit op een tekening is terug te zien!!! Als dat niet kant hoop ik op een duidelijkere uitleg.
20.12.2020 - 22:10