DROPS Big Delight
DROPS Big Delight
100% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
DROPS SS24
DROPS 154-32
DROPSi disain: muster nr db-033
Lõngagrupp C+C või E
------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/39 - 40/42 - 42/44
Talla pikkus pärast vanutamist: umbes 22- 24 - 26 - 28 cm
Sussi kõrgus pärast vanutamist: umbes 15 cm kõikidel suurustel

Lõng: Garnstudio DROPS BIG DELIGHT, 100 g/190 m
200-200-300-300 värv nr 01, roosiaed

DROPSi VARDAD: 9 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 10 silmust x 14 rida parempidises koes = 10 x 10 cm enne vanutamist kahekordse lõngaga (umbes 13 silmust x 26 rida parempidises koes = 10 x 10 cm pärast vanutamist).
DROPSi HEEGELNÕEL: 4,5 mm.
------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Big Delight
DROPS Big Delight
100% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid

Juhend

PAHKLUU KÕRGENDUS
Töö paremal pool: *koo 6-6-7-7 silmust, pööra ja koo 6-6-7-7 silmust – loe KUDUMISE NIPPI! Koo 10-10-12-12 silmust, pööra ja koo 10-10-12-12 silmust. Koo 6-6-7-7 silmust, pööra ja koo 6-6-7-7 silmust*. Koo 1 rida kõikide silmustega, korda *kuni* teisel serval, alusta töö PH. Siis koo 1 rida tagasi kõikide silmustega töö PH pool.

KUDUMISE NIPP
Pöörates töö keskel, tõsta esimene silmus kudumata. Pinguta lõnga ja jätka nagu enne. Võib-olla tekib väike auk, kuid see kaob pärast vanutamist.
--------------------------

SUSS
Kootakse edasi-tagasi parempidises koes. Enne sussi kudumist pane natuke lõnga kõrvale lillede jaoks. Eri värvide jaoks võta lõngaots tokis seest ja väljast. Lõika 12 lõngajuppi pikkusega 2,5 m.
Alusta säärest ja lõpeta varbaotsas.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Loo 9 mm varrastele kahekordse Big Delight lõngaga 38-42-44-44 silmust.
Koo parempidises koes (1. rida = töö PP): 2 pr kokku, koo pr 34-38-40-40 silmust, 2 pr kokku = 36-40-42-42 silmust.
Koo 2. rida, töö PH: 2 ph kokku, koo ph 32-36-38-38 silmust, 2 ph kokku = 34-38-40-40 silmust. Koo 3. rida, töö PP: koo pahkluukõrgendus 1 kord mõlema serva ääresilmustel – loe selgitust ülevalt!
Koo 4 rida kõikide silmustega, SAMAL AJAL kahanda esimesel real 4-4-4-2 silmust ühtlaste vahedega = 30-34-36-38 silmust. Koo 2 rida kõikide silmustega.
NÜÜD KASVATA KANNA JAOKS töö PP: *koo 10-10-11-12 silmust, pööra ja koo 9-9-10-11 silmust, koo 2 silmust viimasesse silmusesse. Koo 6-6-7-7 silmust, pööra ja koo 5-5-6-6 silmust, koo 2 silmust viimasesse silmusesse. Koo 1 rida kõikide silmustega*. Korda *kuni* teisel serval, alusta töö PH.
Korda *kuni* veel 2 korda mõlemal serval (= 3 korda kokku) = 42-46-48-50 silmust.

NÜÜD KAHANDA KANNAL, töö PP: *koo 10-10-11-12 silmust, pööra ja koo 8-8-9-10 silmust, koo 2 viimast silmust pr kokku. Koo 6-6-7-7 silmust, pööra ja koo 4-4-5-5 silmust, koo 2 viimast silmust kokku. Koo 1 rida kõikide silmustega*. Korda *kuni* teisel serval, alusta töö PH. Korda *kuni* veel 2 korda mõlemal serval (= 3 korda kokku) = 30-34-36-38 silmust.
NÜÜD KOO JALALABA: paigalda 1 SM ühe serva ääresilmusesse ja EDASI MÕÕDA SIIT!
Siis kahanda töö PP jalapealsel: koo 8-8-9-10 silmust, koo pr kokku 2 järgmist silmust, koo kuni jääb 10-10-11-12 silmust, 2 pr kokku, koo ülejäänud silmused. Korda kahandamist igal töö PP real kokku 3-3-4-4 korda = 24-28-28-30 silmust.
Jätka kudumist ilma kahandamisteta, kuni töö pikkus SM-st on umbes 18-21-25-29 cm.
KAHANDA VARBAOSA JAOKS järgmisel töö PP real, kahanda 3-4-4-4 silmust ühtlaste vahedega. Korda kahandamist igal töö PP real kokku 4-4-4-4 korda = 12-12-12-14 silmust. Järgmisel töö PP real koo kõik silmused kahekaupa pr kokku = 6-6-6-7 silmust.
Tõmba lõng läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja peida lõngaots.

Õmble kokku keskel talla alt üles ülesloomise reani, servad vastastikku silmuste eesaasast, et vältida paksu õmblust.

LILLED
Heegelda 4 ahelsilmust (ahels) ja ühenda ringiks, tehes 1 aassilmus esimesse ahels-sse. Siis heegelda järgmiselt: 1 ahels, *1 kinnissilmus (ks) ahels ringi, 1 ahels, 1 ühekordne sammas (sm) ahels ringi, 1 ahels, 1 kahekordne sammas (2xsm) ahels ringi ja 3 ahels*, korda *kuni* veel 4 korda (5 lehte kokku) ja lõpus tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul.
Heegelda kokku 12 lille.
Kinnita lõngaots.

VANUTAMINE
Pane kilekott varbaosa sisse, et see ei vanuks kokku. Kinnita haaknõelaga.
Pese lilled ja susse pesumasinas ensüümide ja kloorivaba pesuvahendiga. Pese 40´C juures, kasutades normaalpesu programmi, normaaltsentrifuugi, kuid ära kasuta eelpesu.
Proovi susse märjalt jalga, et venitada neid suurusele parajaks. Jäta kuivama.
Edaspidi pese villase pesu programmiga.

VIIMISTLEMINE
Õmble lilled ümber sussi sääre.

PÄRAST VANUTAMIST:
Kui ese ei ole piisavalt vanunud ja on liiga suur: pese veel kord pesumasinas, enne kui ese ära kuivab; lisa masinasse koos 50 x 70 cm käterätikuga - NB! Ära kasuta lühikest programmi.
Kui ese on vanunud liiga väikeseks: kuni ese pole veel ära kuivanud, venitada seda suuremaks. Kui ese on kuivanud, leota seda natuke enne venitamist.
Pea meeles - edaspidi pese villapesuprogrammiga.
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 154-32

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (23)

country flag Maria wrote:

DROPS Big Delight is discontinued. What yarns work for this project?

29.08.2023 - 12:08

DROPS Design answered:

Dear Maria, you can use any other feltable yarn from yarn group C - see them here (make sure you choose a yarn group C thanks to the converter) - get the new amount of yarn with our Yarn converter. Happy knitting!

30.08.2023 - 07:42

country flag Susanne wrote:

Buongiorno volevo sapere se i fiori vanno applicati prima di infeltrire o dopo, grazie

07.02.2021 - 14:55

DROPS Design answered:

Buonasera Susanne, anche i fiori sono infeltriti. Buon lavoro!

07.02.2021 - 22:45

country flag Lory wrote:

Hej! Köpte två nystan rose garden av Big delight, men de börjar inte i samma färg, varken inifrån eller utifrån. Spelar det någon roll när man ska sticka med två trådar eller ska man nysta upp tills de har samma färg att starta med?

26.02.2020 - 23:29

DROPS Design answered:

Hej Lory, Nej du behöver inte anpassa färgerna, meleringen kommer bli superfin när den är ihopstickad och tovad. Lycka till :)

27.02.2020 - 08:51

country flag Annika Goldschmidt wrote:

På mönster: DROPS Design: Modell nr db-033 Garngrupp C+C eller E - står stickor nr. 9. Måste väl ändå vara fel. Garnet tunt till att tovade sockor.

02.03.2019 - 14:47

DROPS Design answered:

Hei Annika. Det er den korrekte strikkefastheten med 2 tråder garn fra garngruppe C (som feks Big Delight) eller 1 tråd garn fra garngruppe E (som feks Eskimo). Pinnestørrelsen er kun veiledende, det er strikkefastheten som er viktig å overholde. Her er den 10 masker x 14 pinner glattstrikk = 10 x 10 cm før toving, strikket med 2 tråder. God fornøyelse

04.03.2019 - 13:28

country flag Monique Boshouwers wrote:

Wat doe ik als mijn proeflapje uitkomt op 10 steken x 13 naalden is 10x10 cm? Wanneer ik een maat kleiner naald gebruik heb ik meer steken nodig om aan 10 cm te komen....

20.12.2018 - 17:44

DROPS Design answered:

Dag Monique,

Het is vooral belangrijk dat de stekenverhouding in de breedte klopt, zodat je het aantal steken op kunt zetten, zoals in het patroon is aangegeven, en dat is bij jou dus het geval. In de hoogte kun je tot de gewenste lengte breien, zoals aangegeven in het patroon.

20.12.2018 - 17:56

country flag Susanne Lindfors wrote:

Förstår inte riktigt vad som menas med: "Fäst en liten plastpåse i toppen med en säkerhetsnål så att toppen inte tovas ihop"? Är det uppe vid tåspetsen och hur ska man fästa den då och skall sockan vara inne i plastpåsen? Finns någon bild på detta?

19.08.2018 - 17:11

DROPS Design answered:

Plastpåsen fästs inuti sockan längst in mot tårna så att arbetet inte tovas ihop. Påsen kan du fästa med en säkerhetsnål.

20.08.2018 - 17:49

country flag Glorieux wrote:

Après une lessive a 40C mes chaussons n'ont pas suffisamment rétrécis. Il y a au moins 10cm de trop dans la longueur et le tour de cheville trop large. L'échantillon correspondait bien à la bonne taille. Que puis faire?

24.12.2017 - 15:12

DROPS Design answered:

Chere Glorieux, si l'ouvrage est encore trop grand, lavez-le à nouveau et mettez-le en forme aux mesures indiquées. Bon travail!

31.12.2017 - 22:27

country flag Lemerre Pascale wrote:

Bonjour, ai-je bien compris que ces chaussons se tricotent en fil double ? Du début à la fin ? Et dans ce cas, une seule pelote de laine va suffire ? je vous remercie de votre réponse P. Lemerre

11.10.2017 - 12:12

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Lemerre, ces chaussons se tricotent effectivement avec le fil en double, il faudra 200 g (= 2 pelotes) Big Delight dans les 2 premières tailles et 300 g (= 3 pelotes) Big Delight dans les 2 grandes tailles. Bon tricot!

11.10.2017 - 13:41

country flag Vanhooren Ann wrote:

DROPS 154-32 DROPS design: Model nr. db-033 Kan ik deze slof gewoon breien zonder te vilten ? Is er een groot verschil in het stekenaantal dan? Hartelijke dank Grtjs Ann

29.10.2014 - 01:27

DROPS Design answered:

Dit patroon is alleen geschikt om te vilten, anders zullen de sloffen veel te groot zijn. Als u niet wilt vilten, raden we u aan een van onze andere patronen te kiezen voor gehaakte of gebreide sloffen die zo gedragen kunnen worden.

29.10.2014 - 07:52

country flag Claudia wrote:

Thanks for coming back in a sec.I just couldn't find the hint 18-29 cm. I'll continue happily ever...

03.10.2014 - 21:12