Subscribe ·
 • Free Pattern
Výběr jazyka:

Celebrating Spring by DROPS Design

DROPS kabelka háčkovaná ze čtverců z příze „Paris“.

DROPS 139-15

DROPS design: model č. W-437
Skupina přízí: C
-------------------------------------------------------

Velikost:
Šířka: 30 cm
Výška: 30 cm

Materiál: DROPS PARIS firmy Garnstudio
200 g, barva č. 30, džínová modrá
50 g, barva č. 21, světle pistáciově zelená
50 g, barva č. 60, tmavě starorůžová
50 g, barva č. 58, zapudrovaná růžová
50 g, barva č. 17, přírodní
50 g, barva č. 61, světle broskvová
50 g, barva č. 29, světle ledově modrá

DROPS HÁČEK č. 5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 1 čtverec = 12 x 12 cm.

(Přejít k návodu...)

 • Česká republika
Typ příze
Deals od
 • DROPS PARIS UNI COLOUR (50g)
  40.00 CZK
  n/a
 • DROPS PARIS RECYCLED DENIM (50g)
  35.00 CZK
  n/a

Tipy a rady

Máme pro vás plno nových lekcí a video-ukázek!

Viděli jste novinky, které skrývá sekce Tipy a rady? Můžete tam najít nejen spoustu názorných video-ukázek, které denně přibývají, ale také online lekce pletení i háčkování a nepřebernou škálu vzorů, které mohou být inspirací pro váš příští kousek! No, jen se podívejte! A hned si stránku raději přidejte do záložek - nové užitečné příspěvky budeme přidávat týden co týden!
TIP NA HÁČKOVÁNÍ 1:
V každé kruhové řadě měníme barvu a stříháme přízi, první DS na začátku každé kruhové řady háčkujeme: 2x nahodíme na háček, háček vpíchneme do posledního oka předchozí řady, 1x nahodíme na háček a protáhneme skrz oko, 1x nahodíme na háček a protáhneme skrz 2 smyčky na háčku, ještě 1x nahodíme na háček a protáhneme skrz poslední 2 smyčky na háčku.
TIP NA HÁČKOVÁNÍ 2:
Po změně barvy přízi ustřihneme, konec kousek vedeme pod oky nové řady, potom zapošijeme.
KS VE SPIRÁLE (aplikujeme na ucho):
Po dokončení posledního KS v první kruhové řadě, háčkujeme KS do dalšího KS (= první KS ze začátku první kruhové řady), potom háčkujeme do každého KS jeden KS.
SLED BAREV:
Barvu měníme v každé kruhové řadě. Barvou 1 háčkujeme začátek + 1 kruhovou řadu, barvou 2 háčkujeme 2 kruhovou řadou, barvou 3 háčkujeme 3 kruhovou řadou a na závěr barvou 4 háčkujeme 4 kruhovou řadu.
ČTVEREC 1:
Barva 1: zapudrovaná růžová
Barva 2: světle broskvová
Barva 3: světle pistáciově zelená
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 2:
Barva 1: světle ledově modrá
Barva 2: tmavě starorůžová
Barva 3: zapudrovaná růžová
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 3:
Barva 1: zapudrovaná růžová
Barva 2: světle pistáciově zelená
Barva 3: světle broskvová
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 4:
Barva 1: tmavě starorůžová
Barva 2: přírodní
Barva 3: světle pistáciově zelená
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 5:
Barva 1: tmavě starorůžová
Barva 2: světle ledově modrá
Barva 3: přírodní
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 6:
Barva 1: světle broskvová
Barva 2: pudrově růžová
Barva 3: světle ledově modrá
Barva 4: džínově modrá
----------------------------------------------------------------------

Kabelka se skládá ze 13 čtverců háčkovaných podle schématu M.1. Čtverce 3 a 5 háčkujeme 1x, čtverce 1 a 6 2x, čtverec 2 3x a čtverec 4 4x.

ČTVEREC: přečtěte si SLED BAREV.
ZAČÁTEK: 6 řo háčkem č. 5 spojíme pevným okem do kruhu.
1. kruhová řada: 3 řo, 2 DS do kruhu, *3 řo, 3 DS do kruhu*, *-* opakujeme celkem 3x a řadu končíme 3 řo a pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme a změníme barvu. Práci otočíme.
2. kr. ř.: viz TIP NA HÁČKOVÁNÍ 1 a 2. Do první smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS, *řo, do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS*, *-* opakujeme celkem 3x, kruhovou řadu končíme řo a pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme, zapošijeme a změníme barvu. Práci otočíme.
3. kr. ř.: do první smyčky háčkujeme 3 DS, řo, *do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS, řo*, *-*opakujeme celkem 3x, 3 DS do další smyčky, 3 řo, do stejné smyčky 3 DS, řo a řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme, změníme barvu. Práci otočíme.
4. kr. ř.: do první smyčky háčkujeme 3 DS, řo, *do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, 3 DS do stejné smyčky, řo, 3 DS do další smyčky, řo, do další smyčky 3 DS, řo*, *-* opakujeme 3x, do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS, řo, řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme.

DOKONČENÍ:
Skrytými stehy k sobě sešijeme čtverce, sešíváme podle schématu M.1. Schéma M.2 zobrazuje kabelku sešitou.

UCHO:
Háčkujeme v kruhových řadách. 5 řo džínovou barvou spojíme pevným okem do kruhu. Do každého řo háčkujeme vždy jeden KS = 5 KS. Dále háčkujeme KS VE SPIRÁLE – viz popis výše a to do výšky asi 180 cm, přízi ustřihneme a zapošijeme. Ucho protáhneme skrz oba horní rožky jedné straně kabelky, stejně tak na druhé straně. Ucho sešijeme k sobě.

Schéma


Do you need some help?

For further pattern help, please contact the store where you bought the yarn. Having bought DROPS yarn, you are guaranteed to receive qualified help from a store specializing in the DROPS patterns.

All patterns are carefully reviewed, but we must make reservation for possible mistakes. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations.

Go to original pattern for design DROPS 139-15. If you think you have found an error in the pattern, please post your remark or question in our Comments section.

DROPS Design