• Free Pattern
Výběr jazyka:

Celebrating Spring by DROPS Design

DROPS kabelka háčkovaná ze čtverců z příze „Paris“.

Add to favorites
DROPS 139-15

DROPS design: model č. W-437
Skupina přízí: C
-------------------------------------------------------

Velikost:
Šířka: 30 cm
Výška: 30 cm

Materiál: DROPS PARIS firmy Garnstudio
200 g, barva č. 30, džínová modrá
50 g, barva č. 21, světle pistáciově zelená
50 g, barva č. 60, tmavě starorůžová
50 g, barva č. 58, zapudrovaná růžová
50 g, barva č. 17, přírodní
50 g, barva č. 61, světle broskvová
50 g, barva č. 29, světle ledově modrá

DROPS HÁČEK č. 5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 1 čtverec = 12 x 12 cm.

(Přejít k návodu...)

 • Česká republika
Typ příze
Deals od
 • DROPS PARIS UNI COLOUR (50g)
  40.00 CZK
  n/a
 • DROPS PARIS RECYCLED DENIM (50g)
  35.00 CZK
  n/a

Tipy a rady

Máme pro vás plno nových lekcí a video-ukázek!

Viděli jste novinky, které skrývá sekce Tipy a rady? Můžete tam najít nejen spoustu názorných video-ukázek, které denně přibývají, ale také online lekce pletení i háčkování a nepřebernou škálu vzorů, které mohou být inspirací pro váš příští kousek! No, jen se podívejte! A hned si stránku raději přidejte do záložek - nové užitečné příspěvky budeme přidávat týden co týden!
TIP NA HÁČKOVÁNÍ 1:
V každé kruhové řadě měníme barvu a stříháme přízi, první DS na začátku každé kruhové řady háčkujeme: 2x nahodíme na háček, háček vpíchneme do posledního oka předchozí řady, 1x nahodíme na háček a protáhneme skrz oko, 1x nahodíme na háček a protáhneme skrz 2 smyčky na háčku, ještě 1x nahodíme na háček a protáhneme skrz poslední 2 smyčky na háčku.
TIP NA HÁČKOVÁNÍ 2:
Po změně barvy přízi ustřihneme, konec kousek vedeme pod oky nové řady, potom zapošijeme.
KS VE SPIRÁLE (aplikujeme na ucho):
Po dokončení posledního KS v první kruhové řadě, háčkujeme KS do dalšího KS (= první KS ze začátku první kruhové řady), potom háčkujeme do každého KS jeden KS.
SLED BAREV:
Barvu měníme v každé kruhové řadě. Barvou 1 háčkujeme začátek + 1 kruhovou řadu, barvou 2 háčkujeme 2 kruhovou řadou, barvou 3 háčkujeme 3 kruhovou řadou a na závěr barvou 4 háčkujeme 4 kruhovou řadu.
ČTVEREC 1:
Barva 1: zapudrovaná růžová
Barva 2: světle broskvová
Barva 3: světle pistáciově zelená
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 2:
Barva 1: světle ledově modrá
Barva 2: tmavě starorůžová
Barva 3: zapudrovaná růžová
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 3:
Barva 1: zapudrovaná růžová
Barva 2: světle pistáciově zelená
Barva 3: světle broskvová
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 4:
Barva 1: tmavě starorůžová
Barva 2: přírodní
Barva 3: světle pistáciově zelená
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 5:
Barva 1: tmavě starorůžová
Barva 2: světle ledově modrá
Barva 3: přírodní
Barva 4: džínově modrá
ČTVEREC 6:
Barva 1: světle broskvová
Barva 2: pudrově růžová
Barva 3: světle ledově modrá
Barva 4: džínově modrá
----------------------------------------------------------------------

Kabelka se skládá ze 13 čtverců háčkovaných podle schématu M.1. Čtverce 3 a 5 háčkujeme 1x, čtverce 1 a 6 2x, čtverec 2 3x a čtverec 4 4x.

ČTVEREC: přečtěte si SLED BAREV.
ZAČÁTEK: 6 řo háčkem č. 5 spojíme pevným okem do kruhu.
1. kruhová řada: 3 řo, 2 DS do kruhu, *3 řo, 3 DS do kruhu*, *-* opakujeme celkem 3x a řadu končíme 3 řo a pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme a změníme barvu. Práci otočíme.
2. kr. ř.: viz TIP NA HÁČKOVÁNÍ 1 a 2. Do první smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS, *řo, do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS*, *-* opakujeme celkem 3x, kruhovou řadu končíme řo a pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme, zapošijeme a změníme barvu. Práci otočíme.
3. kr. ř.: do první smyčky háčkujeme 3 DS, řo, *do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS, řo*, *-*opakujeme celkem 3x, 3 DS do další smyčky, 3 řo, do stejné smyčky 3 DS, řo a řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme, změníme barvu. Práci otočíme.
4. kr. ř.: do první smyčky háčkujeme 3 DS, řo, *do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, 3 DS do stejné smyčky, řo, 3 DS do další smyčky, řo, do další smyčky 3 DS, řo*, *-* opakujeme 3x, do další smyčky háčkujeme 3 DS, 3 řo, do stejné smyčky háčkujeme 3 DS, řo, řadu končíme pevným okem do třetího řo ze začátku řady. Přízi ustřihneme.

DOKONČENÍ:
Skrytými stehy k sobě sešijeme čtverce, sešíváme podle schématu M.1. Schéma M.2 zobrazuje kabelku sešitou.

UCHO:
Háčkujeme v kruhových řadách. 5 řo džínovou barvou spojíme pevným okem do kruhu. Do každého řo háčkujeme vždy jeden KS = 5 KS. Dále háčkujeme KS VE SPIRÁLE – viz popis výše a to do výšky asi 180 cm, přízi ustřihneme a zapošijeme. Ucho protáhneme skrz oba horní rožky jedné straně kabelky, stejně tak na druhé straně. Ucho sešijeme k sobě.

Schéma


© 1982-2016 DROPS Design A/S Vyhrazujeme si veškerá práva. Tento materiál, včetně všech jednotlivých oddílů, je chráněn autorskými právy. Je určen pro všechny, pro něž je pletení koníčkem, a také těm, kteří provozují obchod s přízemi. Každopádně – DROPS databáze popisů je vám k dispozici zdarma. Obchodníci s přízemi ji mohou směle využít k posílení prodeje. Vytiskněte si kterýkoli popis, jenž se vám líbí, a to v libovolném počtu kopií. Žádáme vás o jedinou věc – nedělejte žádné úpravy a změny v tištěném originálu... a také respektujte pravidlo, že popisy k modelům DROPS jsou poskytovány zákazníkům zdarma.
Prodej oděvů, vyrobených podle modelů DROPS DESIGN, je povolen pouze v případě, že jde o prodej jednotlivých kusů nebo výrobu na zakázku. Větší komerční využití popisů dovoleno není. U každého výrobku musí být rovněž jasně a zřetelně uvedeno, že jde o výrobek podle modelu z kolekce DROPS DESIGN. Užití DROPS fotografií pro reklamní účely a posílení prodeje je povoleno pouze v přímé souvislosti s prodejem přízí DROPS či výrobků z nich. Fotky nesmí být ořezávány ani jinak editovány a musí na nich zůstat zřetelně viditelné logo. Opatřit oděvy nášivkami či visačkami, které jsou odlišné od zavedeného loga DROPS DESIGN, je povoleno pouze pod podmínkou, že na nich bude uveden následující text: "Model DROPS DESIGN realizovaný ...(doplňte jméno člověka, který oděv vyrobil)".
Vyhrazujeme si právo kdykoli stáhnout povolení k užívání, a to bez udání důvodu.